Přejít na obsah

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022


Návštěvník renda80
Přejít na řešení Vyřešil sodekcz,

Doporučené příspěvky

Proste zadate gmail email a v chytrem telefonu dojde notifikace noveho gmailu do par vterin. Gmail ma kazdy s Androidem, protoze je podmineno zrizeni, aby sel vyuzit obchod play. Aplikace Gmail je predinstalovana

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Zprávy ti budou chodit ve formě notifikací z aplikace Gmail, která je obvykle součástí všech telefonů s operačním systémem Android.

Aby to chodilo tak musíš ve svém e-mailovém účtu, například u Seznam.cz nastavit přeposílání kopie, nebo upozornění od všech e-mailů na emailovou adresu od Gmailu, na kterou je registrován tvůj telefon do účtu Google.

Takže potom když ti přijde nějaký email třeba do emailové schránky na seznam.cz, tak ten se přepošle na emailovou adresu od googlu na Gmail a aplikace Gmail ti zobrazí notifikaci že ti přišel nějaký email, podmínkou je pochopitelně mít na telefonu trvalé připojení k internetu, aby notifikace chodili okamžitě, pokud nebudeš používat mobilní data, ale třeba jenom wi-fi, tak notifikace přijde až ve chvíli kdy se připojíš na wifinu.

Jinak třeba Seznam má i svojí vlastní aplikaci pro emaily, ale bohužel mám zkušenosti že ty notifikace chodí tak všelijak a někdy nepřijdou vůbec, takže je potřeba aplikaci občas zkontrolovat ručně.

Proto třeba já používám alternativní emailovou aplikaci Bluemail, ve které mám nastavené své tři emailové účty a ze všech mě tak chodí notifikace a můžu na emaily z těchto účtů rovnou odpovídat, něco mazat atd.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 5. 2023 v 8:15, Stan napsal:

Takže to je to co už mám, ale notifikace chodí se spožděním ne hned jak přijde email. Já myslel, že má gmail něco co ty příchozí emaily přeposílá jako SMS upozornění

Proboha lidi, to vám opravdu chodí emaily, na které musíte okamžitě v řádu sekund reagovat? Pokud já od někoho požaduji okamžitou reakci, prostě mu zavolám. V případě jakéhokoliv jiného způsobu předání informace musím počítat s tím, že si ji příjemce nepřečte hned, jak ji odešlu.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíše jde o notifikace z alarmů, IoT apod. A samozřejmě, pokud se vyskytuji v lokalitě s naprd signálem, tak sms dorazí, email na 2G resp. notifikace dorazit nemusí nebo později. A také má spousta lidí stále hloupý telefon či tarif, kde mají málo dat a tak s nimi šetří (třeba 1GB dat). 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, ale kombinace chytrý alarm a nechytrý telefon mně přijde... no, podivná.
Jinak K9 mail, push, a vše chodí hned i bez Gmailu, ten na poštu vůbec nepoužívám.
Nemáte pocit, že se s tím už točíme v kruhu a ti kdo nechtějí pochopit do něj stejně nikdy nevstoupí? 🙂

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...