Přejít na obsah

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022


Návštěvník renda80
Přejít na řešení Vyřešil sodekcz,

Doporučené příspěvky

U těch emailových notifikací přes SMS mně to tak přijde, že někdo ustrnul v době před cca 20 roky, kdy to mělo ještě jakýsi význam, protože chytré telefony nebyly, a když dorazil email a byl jsem někde mimo internet, tak SMS byla jediná možnost, jak to zjistit (a pak třeba skočit do netové kavárny ten email přečíst a případně na něho odpovědět). Ale dneska? Kdo má obyčejný telefon bez netu, tak mu SMS o příchozím emailu stejně k ničemu není (může ji tak přečíst a smazat). A kdo má telefon s připojením k netu, tak si email zobrazí přímo v appce a může reagovat obratem (a notifikace o příchozím emailu mu chodí z appky automaticky). A samozřejmě kdo potřebuje být neustále informován o příchozích emailech, tak si sotva pořídí Aligátora bez netu, ale bude mít telefon chytrý a nejspíš flat na data.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kazy

Sam mohu potvrdit, ze zadne potvrzeni skrz SMS nepotrebujes. Bud pouhijes nativni email klient tveho telefonu, nebo zmineny i mnou pouzivany Bluemail a kazdy prichozi email se mi notifikuje jako se notifikuje SMS. Hned klikam odpovedet, oznacit jako precteny, nebo smazat. Nebo si tu notifikaci necham abych mohl reagovat pozdeji, jakmile mam cas

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Filip

Kdyby nám SMS k ničemu nebyly, neplýtvali bychom časem, abychom vám vysvětlili, k čemu je služba užitečná. Asi jsem se nevyjádřil dost podrobně... Např. na SMS o defraudujícím pohybu na účtu (kvůli nebezpečnosti plebiscitem protlačených bezkontaktních karet) můžete zareagovat telefonickým zablokováním karty. Když vám přijde prioritní email od známého, můžete mu zavolat. Také si můžete naprogramovat na svém serveru skript, jenž vám během dovolené zasílá informace o počasí, abyste nemuseli s sebou na výlety tahat notebook. Vše lze i bez matlafonu, než vám začnou ostatní záměrně házet klacky pod nohy. Zdá se však, že je naprosto zbytečné cokoliv vysvětlovat.

 

Každopádně Vám děkuji, Ondro, alespoň za krátkou reakci, dnes mi došel první email informující o nedoručitelnosti notifikace, zpečeťující manažerské rozhodnutí. Přišlo mi jen zvláštní, že ještě předevčírem mi SMS o převodu došla, ačkoliv jste oznámili konec k 30. listopadu; shodou okolností ke stejnému datu, kdy ze stejného důvodu (!) skončil Sweb (rovněž bez emailového upozornění); ten však mohu známé lehce nahradit na svém serveru. Hodně nám vadí, že jste nás neinformovali dopředu emailem či SMS, když kontakty máte.

 

Je samozřejmě nejjednodušší uvést důvod, jejž nelze ověřit, protože ani svým vlastním operátorům VF žádná čísla nesdělil, tudíž se může někdo naprosto oprávněně ptát, jaká je skutečná motivace. Kdyby nám VF poskytl data (a ne jen fabulace), mohli bychom si sami udělat představu. I kdyby operátor, co se mnou hovořil, mluvil jen o českých zákaznících, má VF v ČR miliony zákazníků, tudíž stále jeden ze sta... Zdá se však, že VF o zákazníky nejde.

 

Mrzí mě, že se v celém VF nenašel ani jeden člověk, jenž by byl ochoten obětovat chvilku volného času správou této služby. Sám bych neměl žádný problém obětovat denně pět minut volného času, víc by mi v průměru tato služba (z důvodů, jež jsem dříve uvedl) nejspíš nezabrala; doména expiruje až v listopadu a dále by se mohla použít subdoména, pokud by VF nechtěl zaplatit ani pakatel. Ale chápu, že reklama "Operátor užitečných služeb" VF nevoní.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používal jsem tuto službu ( funkci ) trochu jinak.

Na počítači jsem posílal z velkého OUTLOOKu zprávy na email "xxx@vodafonemail.cz", protože takovéto psaní zpráv je mnohem rychlejší a pohodlnější než je psát na telefonu. A také doručení zprávy bylo okamžité, a bylo doručené i na tlačítkové telefony.

Ale od dnešního dne mám smůlu. 

Bude mi tato služba taky chybět. 🙁

 

PS: Poradí mi @Adolf.Shitler  ( nebo někdo jiný ) jak by šlo toto dělat i v budoucnu ? 

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Banky většinou umí zasílat i informační sms o platbách atd. Minimálně čs a čsob to umí. 

Sdílet text mezi počítačem a mobilem můžete například přes aplikace k tomu určené, v nouzi stačí i google dokumenty. 

Pokud někdo používá Internetové bankovnictví, tak je otázka maximálně tak rok co se smartphone a potvrzovací app nevyhne, u některých bank už je potvrzovací app povinná. 

Sms email je zastaralá slizba a je třeba se s tím smířit. 

Jak tato služba funguje vím, sám jsem ji několik let používal, přestal jsem ji používat snad před 20 lety, kdy se začaly objevovat email klienti i v cenově dostupných mobilech a tato služba přestala mít pro mne smysl. 

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, JirkaP napsal:

Na počítači jsem posílal z velkého OUTLOOKu zprávy na email "xxx@vodafonemail.cz", protože takovéto psaní zpráv je mnohem rychlejší a pohodlnější než je psát na telefonu. A také doručení zprávy bylo okamžité, a bylo doručené i na tlačítkové telefony.

takže se to poslalo jako sms? 🤔 a proč neposíláš sms z kompu ze stránky https://messages.google.com/ nebo z aplikace Propojení s telefonem? 🤔

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano. Posílalo se to jako SMS.

Bylo to zdarma.

https://messages.google.com/ - použít nejde, mám IPHONE. 

 

Nebudu to už řešit, protože už to stejně nejde. A musím se s tímto smířit.

 

Ale mě osobně prostě odesílání zpráv na adresu "xxx@vodafonemail" maximálně vyhovovalo. 

Tečka. 

 

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco do Outlooku nabízí i https://www.sms-sluzba.cz/

Jinak některé komenty jsou vskutku úsměvné, třeba jak mně známý pošle prioritní email a já mu na něho odpovím zavoláním. Skoro škoda, že mně nepošle fax a já nemusím řešit, jak ho doručit přes SMS na nějakou tlačítkovou chrchli, která má problémy už se zavoláním, natož se zprávami :D
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...