Přejít na obsah

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022


Návštěvník renda80
Přejít na řešení Vyřešil sodekcz,

Doporučené příspěvky

V pohodě se dá využít i přímo nějaký emailový klient, např. Samsung E-mail, kde se člověk přihlásí svým libovolným emailovým účtem a chodí mu notifikace taky i bez nutnosti nějakého přeposílání. Protože co si budeme vykládat, tak Gmail má hodně lidí jenom k tomu, aby u Androidu něco měli kvůli záloze Kontaktů a Fotek, ale email jako takový od Google pro poštu vůbec nepoužívají.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to hlavně z toho důvodu, že Gmail má ve výchozím nastavení nainstalováný každý telefon s Androidem, kvůli záloze fotek nebo kontaktů to určitě není, ty se zálohuji na Google disk, úplně nezávisle na Gmailu, já mám třeba v telefonu aplikaci Gmail úplně deaktivovanou a na místo ní používám aplikaci Bluemail, která umí lépe pracovat s více e-mailovými schránkami a posílá mě notifikace o nových emailech úplně stejně jako Gmail.

Ale chápu že kdo je méně technicky zdatný, nebo potřebuje řešit svoje emaily pouze na počítači, tak proto toho takové jednoduché řešení může být užitečné.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem za to, že je v Androidu potřeba se napřed přihlásit Google účtem (čímž při jeho založení člověk získá i Gmail) a pak teprve lze zálohovat jak Kontakty, tak i Fotky. Ale je pravda, že jsem to už dlouho neřešil, protože Google účet mám spoustu let a k přihlašování ho používám automaticky. Možná to jde i jinak...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez google účtu zálohovat na disk a fotky nejde a i obchod play bez vyplněného účtu stále prudí. 

Jako klient je ideální použít Gmail a nebo seznam klient, protože tyto dva pošlou notifikace ihned, nemusí se čekat třeba 25 minut na automatickou kontrolu. 

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Měl jsem za to, že je v Androidu potřeba se napřed přihlásit Google účtem (čímž při jeho založení člověk získá i Gmail) a pak teprve lze zálohovat jak Kontakty, tak i Fotky. Ale je pravda, že jsem to už dlouho neřešil, protože Google účet mám spoustu let a k přihlašování ho používám automaticky. Možná to jde i jinak...

Nevim, jestli to jeste jde, ale jako Google ucet se dal pouzit i emai od seznamu. Nakupovat na Google play jde, zalohy kontaktu jdou, ale emaily do aplikace Gmail nechodi. Ty chodi na puvodni email, napriklad @seznam.cz

Ale nemyslim si, ze je mnoho takovych uzivatelu... 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník deQu

@Tube s tim seznam uctem vs google uctem to muze byt tak, ze clovek pouzil seznam ucet pro zalozeni toho google. Pak se do google da prihlasit jak pod adresa@gmail.com tak pod adresa@seznam.cz, jsou to oba maily pripojeny ke google uctu. Takze pak maily, ktere jdou na adresa@seznam.cz konci v seznamu a pac adresu adresa@gmail.com nikdo nema, tak tam ani nic nechodi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jelikoz si to takto zalozila sestra, tak vim, ze to tak ma. Ten ucet neni plnohodnotny, ale na to co potrebuje, ji telefon funguje. Ale emaily ji funguji jen na xxx@seznam.cz a bud pouzije email klient v telefonu, nebo aplikaci Email od seznamu. Pripadne jakykoliv jiny klient, ja treba Bluemail... 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jiří Kuchta
V 15. 11. 2022 v 18:50, Adolf.Shitler napsal:

Ať ti tvůj poskytovatel emailu zajistí notifikace na SMS, když to tak nutně potřebuješ. Ostatně třeba datové schránky také umí posílat info na SMS, takže jistě by to mohl umět i Seznam nebo někdo další. Fakt nevím, proč toto vyžaduješ zrovna po VF...

 

V 12. 1. 2023 v 14:27, deQu napsal:

Tak jsem po měsíci začal pátrat, proč mi nechodí notifikace, google hodil odkaz na seznam, ze seznamu sem. Prodral jsem se diskuzí, flame teda nehezkej. Přišlo mi to jako střet lidí závislých na e-sociálním kontaktu a nezávislých. Já patřím k těm nezávislým, nemám potřebu kontrolovat email, různé chaty či sociální služby každých pár okamžiků. Službu od VF jsem využíval dlouhé roky a páč si email radši otevřu na PC než mobilu, nemám ani potřebu si instalovat aplikaci na mobil.

 

Po pročtení prvních devíti stránek jsem propadl beznaději a začal se smiřovat s instalací klienta, který zvládne obsloužit více schránek. Na 10. stránce ale konečně přišla rada ospravedlňující tuto diskuzi a to od @Medvěd, takže díky.

 

ŘEŠENÍ (pouze pro uživatele s chytrým telefonem Android)

Současné přeposlání změnit z vodafone email na gmail účet, kterým jste přihlášeni na mobilním telefonu. Na telefonu zapnuté notifikace, v gmailu můžete mít nastavené oštítkování přeposlaných emailů, ať se Vám tam nepletou. Ve finále se tedy v původním mailu či zařízení nic nezmění a vy dostanete notifikaci o novém mailu (události). Sice jen ve chvíli, kdy jste na datech, ale na mail byste se stejně jinde než na datech nepodívali.

 

PS: Téma mě donutilo zde založit účet, páč jsem chtěl vhodné řešení vypíchnout.

Je to stále beznadějné, ty návrhy to moc neřeší. Odpůrci té služby totiž naprosto nechápou, k čemu to je. SMS dostanu kdekoliv na světě v rozumně krátké době. Ne každý si na cestu například po Americe pořizuje místní kartu.

Ty pseudo-emaily, které mi ještě deset dní budou chodit než to Vodafone vypne, obsahují zhuštěně potřebnou informaci, podle jejího obsahu se mohu rozhodnout, zda mne celý ten mejl zajímá nebo ne. Část z těch informací je dokonce doplněná dotažením z webu, takže je to více informací než v původním mejlu. Ale mejl jde přesměrovat jinam, to je jasné. Existují placené služby pro zasílání SMS, chtějí za to cca 1Kč za SMS, to je sice dost ale také není jisté která ta služba vůbec funguje.

Podstatný dotaz: Vodafone a i někteří v této debatě tvrdí, že se máme obrátit na poskytovatele emailové schránky. Známe vůbec někoho, kdo tohle podporuje ?

 

V 6. 12. 2022 v 14:41, Adolf.Shitler napsal:

U Samsung Email v Androidu je také 15 minut, ale to není zpoždění, ale perioda, po jaké době se mají emaily automaticky kontrolovat na serveru. Kratší doba tam nastavit nejde, ale zase to tak nežere baterku. Nebo si dát volbu "ručně" a emaily kontrolovat sám, pokud je těch 15 minut pro někoho moc dlouhá doba.

15 minut je u použití které hodně lidí používá nepříputně mnoho.  Informace o něčem co připomíná závod je zapotřebí rychle, protože za 15 minut v rámci velkého města už je ta informace beznadějně stará. 

V 5. 12. 2022 v 9:34, Stan napsal:

Tak zatím to funguje, ale bylo by potřeba seznamu dát vědět ať toto pravidlo automaticky nevypíná, ale najít tam nějaký kontakt na podporu je nadlisyký výkon, alespoň do doby než to VF opravdu vypne, pokud se tedy něco u VF nezměnilo a oni to znovu zprovoznili a nebo to nevypnou. Zajímavé je, tuto službu včera bez problémů zapnuli na jiném čísle od VF, po tom co jsem zadal požadavek v samoobsluze, co máme v rodině.

Ono to ještě fungovalo pro firemní zákazníky. Jenže i tady jsme dostali zprávu že 31.1.2023 je konec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je pro někoho 15 minut dlouhá doba, pak si klidně může pořídit nějakou - i placenou - službu, která mu ty notifikace bude zajišťovat okamžitě. Mimochodem ani u notifikací přes SMS nebyla nikdy žádná garance, že se SMS doručí ihned. A stejně tak není garance, že poskytovatel emailu na straně odesílatele odešle zprávu okamžitě, resp. že poskytovatel emailu na straně příjemce tu zprávu okamžitě doručí. Prostě email není služba okamžitého informování a každý, kdo email používá, by toto měl vědět a počítat s tím.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...