Přejít na obsah

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022


Návštěvník renda80
Přejít na řešení Vyřešil sodekcz,

Doporučené příspěvky

Návštěvník Swbear

Za sebe mohu říct, že službu jsem využíval přes dvacet let. Emailový klient umožňuje maximálně patnáctiminutové rozestupy mezi kontrolou schránky. To v případě napojení chytré domácnosti, kamer, fotopastí či chytrého auta nestačí. Potřebujete OKAMŽITOU odezvu. Protože zařízení neposílají SMS ale maily, je kontrola mailu v reálném čase nezbytná. Tímto mohu zařízení internetu věcí vyhodit, protože interval patnáct minut mezi kontrolami je neskutečně dlouhý. Jak daleko autem ujedete za patnáct minut nebo je tato prodleva přípustná třeba pro lékařské přístroje? Nikoli. A mj. zprávu od operátora jsem dostal den předem do SMS. Víc nic. Takže řeším nějakou náhradu...

 

Měl bych ještě jedno doplnění.

Užívám lékařský přístroj na podporu dýchání CPAP. Tento má napevno zabudovánu SIM kartu společnosti Vodafone. Zrušením služby SMS Email pak dojde k prodlevě minimálně patnáct minut mezi kontrolou stavu pacienta. Mám dojem, že lidský mozek vydrží bez kyslíku cca tři minuty. Takže mi zhruba ještě dvanáct minut schází. Protože je přístroj monitorován lékařem na dálku nebude mít takto lékař včasnou informaci o stavu pacienta.

Skutečně netuším, jak může Vodafone něco takového zrušit, když tím ohrozí nemalou skupinu lidí na životě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle by až jako poslední taky stačilo, ale co je pro mě důležité je to, aby se emaily nestahovali do mobilu, protože primárně je chci nechat na serveru a stáhnout ož do PC kde mám na emaily program a vše nastavené, potřebné emaily se zálohují. A tak jakého třeba email klienta do mobilu, aby prováděl jen oznámení o příchozím emailu, nic nestahoval a uměl to s více email účty?

 

Jinak schválení moderátorem beru taky nechci debatu a hádky, protože to nic nezmění na tom, že to VF zrušil, jsme malí páni i když zákazníci a jak se říká zákazník náš pán, ale všude to neplatí. Jen jsi mohl nechat samostatné vlákno než to hodit sem za ty hádky, aby bylo jasné, že je to o hlednání nějakého řešení, v tomhle vlákne s hádkami nikdo moc neporadí ten příspěvek se zde stratí. Je možné to vrátit zpět jako samostatné vlákno i s tím povolováním obsahu moderátorem? Díky

  • -
  • -
  • -
  • mobil
  • ČR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tom421

Jsem také ta "minorita" co to používala (technické notifikace co potřebuji vidět hned na telefonu).

Nejspíš to bude impulsem k přechodu jinam (když ostatním opům to zatím funguje).

 

To že někteří diskutujucí to nepotřebují neznamená že to nebyla pro jiné užitečná funkce.

 

A o zrušení jsem se dozvěděl až náhodným zavítáním na fórum 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Stan Používám Samsung Email 6.1.73.1 a zprávy zůstávají uloženy i na serveru (lze ale volitelně nastavit, abych je mohl v telefonu přesunout do koše a zároveň se smazaly i ze serveru - což je výhodné hlavně u reklamních blafů, jenž bych jinak mazal 2x, jednou v telefonu a podruhé v PC ze serveru, takto je prostě smáznu naráz).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní mailové aplikace napojené na IMAP by měly ukazovat přijaté maily v reálném čase ne? 

Intervaly 15 minut pro přístup přes Pop3 to byla jen záležitost mobilů před 10-20 lety snad. 

Co se týká zabezpečení objektů, tak řešit to přes nespolehlivou sms mail službu je velmi nevhodné. Snad každý trochu lepší zabezpečovač má gsm modul. 

Zabezpečení přes nějaké Xiaomi kamerky z Číny tohle ale asi neumí, takže to nelze brát za zabezpečení objektu a tudíž Vodafone ani nikoho neohrozil na majetku. 

U email klienta stačí přistupovat přes imap a nebo nechávat na serveru kopii zprávy, pak se ze serveru nic mazat nebude, toto nastavení měl už i Siemens M55 a předpokládám to bude fungovat stejně spolehlivě i u dnešních telefonů. 

 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maily chodí on-line, jmenuje se to PUSH jestli se nepletu.
Obecně - takřka každý uživatel telefonu s androidem má gmailový účet. Gmailový klient je automaticky součástí každého android telefonu, bez rootu se snad nedá ani vymáznout. Takže není třeba nic instalovat. No a potom snad není problém, ani u těch deseti různých mailových služeb jak někdo psal výše že používá, nastavit prosté přeposlání mailu na ten gmail a je to v telefonu i s notifikací hned. Já pořád nevidím tu potřebu převádět část mailu přes další službu na sms a tu posílat. Snad jedině v případě používání tlačítkových telefonů bez dat? No ale jde to dohromady s potřebou kontrolovat neustále deset účtů? Nebo chytrou domácnost? Já nevím. A ještě mě zaujala ta informace o lékařském přístroji - to jako vskutku funguje tak, že přístroj alarm pošle mailem někam, tam si to pan doktor nechá převést pomocí služby operátora na sms a tu dostane na telefon? Fakt? Takže když přestanou fungovat služby převodu a přeposílání mailů na telefon jako sms tak může dojít k ohrožení pacienta? I můj alarm v autě umí pomocí gsm modulu posílat sms rovnou a předpokládám, že jeho cena je zlomkem ceny toho lékařského zařízení, nemluvě o důležitosti. Bez auta se (prý, nevím) žít dá...

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Swbear
před 3 hodinami, Ivo2003 napsal:

Dnešní mailové aplikace napojené na IMAP by měly ukazovat přijaté maily v reálném čase ne? 

Intervaly 15 minut pro přístup přes Pop3 to byla jen záležitost mobilů před 10-20 lety snad. 

Co se týká zabezpečení objektů, tak řešit to přes nespolehlivou sms mail službu je velmi nevhodné. Snad každý trochu lepší zabezpečovač má gsm modul. 

Zabezpečení přes nějaké Xiaomi kamerky z Číny tohle ale asi neumí, takže to nelze brát za zabezpečení objektu a tudíž Vodafone ani nikoho neohrozil na majetku. 

U email klienta stačí přistupovat přes imap a nebo nechávat na serveru kopii zprávy, pak se ze serveru nic mazat nebude, toto nastavení měl už i Siemens M55 a předpokládám to bude fungovat stejně spolehlivě i u dnešních telefonů. 

 

Ano, GSM modul mám, ale reaguje na SMS příkazy a obdobně podává hlášení. IMAP nepoužívám i když by měl nějaké ty výhody jako reálné zobrazení. Já do mobilu dostanu náhled zprávy a do PC stáhnu originál. Tolik místa na serveru není abych použil IMAP. A jak chcete řešit lékařské přístroje co mají na pevno zabudovanou SIM a nelze jim do komunikace nijak kecat...? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Swbear
před 2 hodinami, Medvěd napsal:

Maily chodí on-line, jmenuje se to PUSH jestli se nepletu.
Obecně - takřka každý uživatel telefonu s androidem má gmailový účet. Gmailový klient je automaticky součástí každého android telefonu, bez rootu se snad nedá ani vymáznout. Takže není třeba nic instalovat. No a potom snad není problém, ani u těch deseti různých mailových služeb jak někdo psal výše že používá, nastavit prosté přeposlání mailu na ten gmail a je to v telefonu i s notifikací hned. Já pořád nevidím tu potřebu převádět část mailu přes další službu na sms a tu posílat. Snad jedině v případě používání tlačítkových telefonů bez dat? No ale jde to dohromady s potřebou kontrolovat neustále deset účtů? Nebo chytrou domácnost? Já nevím. A ještě mě zaujala ta informace o lékařském přístroji - to jako vskutku funguje tak, že přístroj alarm pošle mailem někam, tam si to pan doktor nechá převést pomocí služby operátora na sms a tu dostane na telefon? Fakt? Takže když přestanou fungovat služby převodu a přeposílání mailů na telefon jako sms tak může dojít k ohrožení pacienta? I můj alarm v autě umí pomocí gsm modulu posílat sms rovnou a předpokládám, že jeho cena je zlomkem ceny toho lékařského zařízení, nemluvě o důležitosti. Bez auta se (prý, nevím) žít dá...

Je to tak, že přístroj pošle mail. Pokud nemáte okamžitý přehled o situaci, pacient může zemřít. Vzhledem k POP3 účtu a omezení zrušením SMS Emailu je to situace velmi snadno dosažitelná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...