Přejít na obsah

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022


Návštěvník renda80
Přejít na řešení Vyřešil sodekcz,

Doporučené příspěvky

Návštěvník renda80
před 47 minutami, Marek-26 napsal:

Pojďme tuto zbytečnou diskusi ukončit. 

 

Jedná se o starou službu, kterou využívalo naprosté minimum zákazníků. Udržování jejího provozu stojí peníze, ten odhad uvedený výše je docela vzdálen skutečnosti. A Vodafone bude přecházet na nové sms centrum, takže by se muselo investovat do vývoje funkcionality atd. což bude zřejmě ten hlavní důvod ukončení služby. Vodafone samozřejmě má data, kolik lidí to má aktivováno v samoobsluze a kolik lidí to aktivně využívá a když to bude třeba pár desítek lidí, tak to opravdu není relevantní služba. A ještě to používali lidi na číslech, které měli většinou jen kvůli tomu, tedy zisk z nich minimální.

Dříve to mohlo být super, dnes je to podobné jako vyžadovat znovuzavedení analogu, protože ten někomu může též nabízet nenahraditelnou službu a nemusel by si měnit svůj HW/SW. Pokud chci mít nějaké notifikace či možnost cokoliv na dálku ovládat, je na mě, abych se dle toho zařídil. Tedy měl něco s GMS bránou, emailovým klientem, aplikaci v telefonu atp. Těch možností je spousta. Že ta bonusová služba tu byla bylo fajn, ale nemůžeme mít za zlé Vodafone, že ji chce ukončit. Jestli vám tak moc chybí, můžete si jí zprovoznit sami nebo si najít alternativu. 

 

@bnone Tak se zase uklidníme jo? Ale do té právní kanceláře si zajdi, určitě ti v rámci bezplatné konzultace řeknou, že je to nesmysl. Hlavně se ty smiř s tím, že ta služba končí a brečet nad rozlitým mlékem nemá smysl.

No nezlobte se na mě, srovnání analogové a digitální vysílání je zcela zcestné.

Nahrazení analogového vysílání, digitálním vysíláním, je přímá náhrada jedné služby. Respektive, je zde pouze změna formy přenášených dat. Vstup a výstup staré služby (analogové) a nové služby (digitální) je totožný a pro koncového zákazníka je to při pořízení sice nového přijímače, pro provoz u zákazníka stejná služba, se stejnými náklady, dejme tomu na měsíc.

Služba SMS E-mail, nemá náhradu. Po zrušení služby neexistuje způsob, jak doručit textovou zprávu jako SMS z jakékoliv obecné M2M či IT služby běžící na internetu.

Bohužel vaše rady, že je jen na mě, abych se dle toho zařídil, jsou nerealizovatelné a náhrada prostě neexistuje. Protože bych si musel zřídit SMS bránu na každé M2M či IT službě běžící na internetu, jen proto, abych pak mohl následně dostávat SMS z těchto služeb a na můj telefon. Případně bych si musel vytvářet pro každou M2M či IT službu běžící na internetu, speciální klientskou aplikaci na mobil a to vždy pro tu a konkrétní službu. Prostě nereálné, daná služby je univerzální a není potřeba pro její využívání vytvářet nic speciálního či složitého.

Uvědomte si, že nechci rozesílat hromadně SMS, ale právě mít možnost přijmout textovou zprávu z M2M či IT služby běžící na internetu. Kdo službu používal, chápe jak funguje a že ji nelze nahradit.

před 34 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Něco k tématu:

 

"<i>Příchozí SMS zprávy jsou transformovány tak, aby byly přijaty běžnými programy pro práci s e-maily (Outlook, Outlook Expres, Windows Live Mail, Thunderbird apod.) jako běžný e-mail. Obdobně odchozí e-mailové zprávy program zkonvertuje do SMS zprávy a odešle je do připojené brány.</i>

 

https://www.alphatech.cz/sms-mail.html

Nechápete, vůbec jak je dána služba používána, tak se prosím nevyjadřujte se svými domněnkami a částečně zkopírovanými texty, které jen částečně popisují fungování dané služby.

Nehledě na to, že daný text je chybný: "<i>Příchozí SMS zprávy jsou transformovány tak, aby byly přijaty běžnými programy pro práci s e-maily (Outlook, Outlook Expres, Windows Live Mail, Thunderbird apod.) jako běžný e-mail. Obdobně odchozí e-mailové zprávy program zkonvertuje do SMS zprávy a odešle je do připojené brány.</i>

Upraveno uživatelem renda80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Služba funguje pořád stejně - pošleš SMS a ta je doručena do emailu nebo pošleš email a ten je doručen jako SMS, anebo obdržíš email a ten je přeposlán jako SMS nebo obdržíš SMS a ta je přeposlána do emailu. Což ti vše umí splnit služba z odkazu výše. Zjevně o tom ale nemáš ani páru co vlastně chceš, ale hlavně , že to od VF vyžaduješ, rozumbrado :D

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80

 

Citovat

 

@Adolf.Shitler

Služba funguje pořád stejně - pošleš SMS a ta je doručena do emailu nebo pošleš email a ten je doručen jako SMS, anebo obdržíš email a ten je přeposlán jako SMS nebo obdržíš SMS a ta je přeposlána do emailu. Což ti vše umí splnit služba z odkazu výše. Zjevně o tom ale nemáš ani páru co vlastně chceš, ale hlavně , že to od VF vyžaduješ, rozumbrado 😄

 

Až na to, že daná služba ve vašem odkazu to dělá přesně obráceně, že rozumbrado 😄 Bylo by fajn, kdyby jste si to pořádně přečetl, co vlastně někde kopírujete, než to publikujete. 😁

Laskavě si uvědomte, že služba SMS E-mail od Vodafone není SMS brána a takto taky rozhodně nefunguje.

SMS brána – Přijímá a Odesílá SMS. (zde u vámi uváděné služby jsou pro ovládání SMS brány na straně klienta používány e-mailové služby).

Služba SMS E-mail od VF – Přijímá e-mail a odesílá e-mail (pro práci se službou jsou na straně klienta používány SMS, respektive SMS příkazy).

Upraveno uživatelem renda80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@renda80 Není to zcestné porovnání analog vs. digital. Když chci analog, pořídím si konvertor. Když chci sms email, tak si na to také něco pořídím/udělám.

Služba sms email má nepřeberné množství náhrad, nebo si ji můžete udělat i sám (před více jak 10 lety jsme pomocí HTML a JavaScriptu tohle udělali, tak proč by to nešlo dnes). Psal jsem tu jasně, že to náhrady má, jestli nevyhovují, nechcete hledat/řešit, vaše volba. Ano, nemusí to být nutně free varianta a ano, na straně uživatele ta změna nebude bez práce. Většina řešení například smart home či alarmy to mají nějak vyřešené (třeba takový Jablotron) a i spousta jiných IT služeb, takže evidentně to problém není, jen ho z toho děláte. U M2M komunikace přeci nebudu posílat emaily či sms, to proženu po IP vrstvě nějaké XML či něco podobného. Opravdu mi smysl, co se snažíte naznačit dost uniká. 

 

Ale mám pocit, že vše už tu bylo řečeno a nic nového se nedozvíme. Vy si budete po službě s bnone stýskat, zbylých 99,78% uživatelů fóra aktivních v posledním roce nikoliv. Takže téma zamknu, už tu je jen OT a diskuse se dostává na hranici pravidel. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80
Citovat

Marek-26

@renda80 Není to zcestné porovnání analog vs. digital. Když chci analog, pořídím si konvertor. Když chci sms email, tak si na to také něco pořídím/udělám.

Služba sms email má nepřeberné množství náhrad, nebo si ji můžete udělat i sám (před více jak 10 lety jsme pomocí HTML a JavaScriptu tohle udělali, tak proč by to nešlo dnes). Psal jsem tu jasně, že to náhrady má, jestli nevyhovují, nechcete hledat/řešit, vaše volba. Ano, nemusí to být nutně free varianta a ano, na straně uživatele ta změna nebude bez práce. Většina řešení například smart home či alarmy to mají nějak vyřešené (třeba takový Jablotron) a i spousta jiných IT služeb, takže evidentně to problém není, jen ho z toho děláte. U M2M komunikace přeci nebudu posílat emaily či sms, to proženu po IP vrstvě nějaké XML či něco podobného. Opravdu mi smysl, co se snažíte naznačit dost uniká. 

 

Ale mám pocit, že vše už tu bylo řečeno a nic nového se nedozvíme. Vy si budete po službě s bnone stýskat, zbylých 99,78% uživatelů fóra aktivních v posledním roce nikoliv. Takže téma zamknu, už tu je jen OT a diskuse se dostává na hranici pravidel. 

Aha, jak z HTML a JavaScriptu odešlete SMS? Nechci mít hafo klientských aplikací na notifikace, chci dostat SMS. Služba náhradu nemá, bez využití placené SMS brány třetí strany, která ale rozesílá SMS hromadně, já chci jen SMS na můj mobil z IT služeb (IT služeb různých forem a kterých nejsem provozovatel. Služeb, které jsou běžně schopné odeslat e-mail), bez využívání placené další služby.

Jo je hezké, jak účelově pomíjíte i jiné uživatele, co si zde po službě „stýskají“.

Jo jo, jen si téma zamkněte pane Administrátore. Nejlépe před ukončením služby SMS E-mail, ať až lidé zjistí, že daná služba nefunguje, tak budou hledat co se děje a už nebudou mít možnost se vyjádřit. 👍

Upraveno uživatelem renda80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80
Citovat

 

@Adolf.Shitler

Kdybys nečetl jenom nadpis tak víš, že ta služba může dělat cokoliv co si nastavíš. Takže jak jsem psal, nevíš lautr nic, ale mudruješ jak Palacký 😛

 

 

Četl jsem Váš kopírovaný text, tedy uvádějte koktrétní informace.

Ano, velice chyré, budu si platit robusní službu, když chci pouze přijímat SMS notifikaci z IT služby.

Opravdu jste velice chytrá hlavička 😁👍

Upraveno uživatelem renda80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, VF zrušil službu SMS E-mail a po přečtení diskuse ve které jen napadal jeden druhého, ale nikdo s tím stejně nic nenadělá prostě to VF zrušil. Zjistil jsem to až tím, že celý den nic nepřišlo a večer když jsem spustil PC a zkontroloval emaily a zjistil, že jich tam je spousta, ale oznámení nikde tak jsem hledal proč a nalezl vypnuté upozornění, ale ani jeho zapnutí nic nevyřešilo a tak jsem hledal dál až jsem narazil na to, že to VF zrušil i když v samoobsluze to ještě bylo a dokonce i aktivní. No co už nic s tím nenadělám jsem jen ten poslední zákazník, ale co bych uvítal by bylo to kdyby tu někdo poradil jak to nahradit.

Já jsem tuto službu taky využíval na zasílání oznámení na příchozí email. Chci proto požádat o pomoc jak tuto službu nahradit, abych zase dostával oznámení na příchozí emaily. Nechci žádnou aplikaci email klienta do mobilu, maily zásadně řeším na PC. Prostě něco kam je možné poslat email s oznámením a odtud se přepošle jako SMS na mobil, případně nějakou aplikaci do mobilu, která by byla schopná toto oznámení přijímat. Samozřejmě bezplatný.

V uzamčené diskusi jsem se dočetl jen to jak to jde bez problémů nahradit, ale nic jednoduchého a použitelného tam nebylo a proto se ptám zde.

Hlavně sem nepište, že je to špatně co VF udělal atd. to vědět nepotřebuji, prostě to zrušil a já jen hledám náhradu. Děkuji

  • -
  • -
  • -
  • mobil
  • ČR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus odemknul téma

Vzhledem k tomu že takových příspěvků se sejde ještě asi víc, když už byla služba vypnutá, tak jsem tohle téma opět odemknul, ale zapnul zde moderování,  takže každý příspěvek  musí být nejprve schválen moderátorem, nebo administrátorem, aby zde opět nedošlo k nějakým nesmyslným hádkám.

 

@Stan už jsem to tady minimálně jednou psal, nainstaluj si do mobilu nějakého emailového klienta a emaily ti budou zároveň chodit i rovnou do mobilního telefonu, pokud bys chtěl, aby ti tam chodili pouze smsky, tak už by to nejspíš muselo být nějakou placenou formou, pokud taková existuje.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...