Přejít na obsah

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022


Návštěvník renda80
Přejít na řešení Vyřešil sodekcz,

Doporučené příspěvky

Můj vodafonní paušál, který jsem platil vlastně už jen kvůli sms emailu,  se už převádí na předplacenku jiného operátora, já ušetřím nějaké peníze a Vodafone je ode mne "ušetří" taky.  Ten paušál jsem tam platil 23 let. Jako bonus budu mít lepší dostupnost ve dvousimkovém telefonu, možnost zapnout velice levná data v místech, kde VF nemá dostupnost 4G, možnost zapnout přesměrování hovoru na druhou simku při nedostupnosti VF. Pak si zapnu oznamování příchozího mailu, ostatní operátoři to zatím mají.

Takže jsem na tom nakonec vlastně vydělal.

Mimochodem že se to ruší, mi VF oznámil až dnes 3 dny před koncem a jen v Můj VF. Kdybych se tam dnes náhodou nepodíval, tak to oficiálně ani nevím.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Basic
  • Klasik
  • modem
  • OV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrušením této služby se sice ozve pár nespokojených lidí, za pár měsíců už si na to ale nejspíše nikdo nevzpomene a nikomu ta služba chybět nebude. 

Stejně jako když v roce 2003 tmobile rušil veřejnou sms bránu, to byly velmi živé diskuze na netu o tom, chystali bojkot atd, bojkot snad ani neproběhl a za pár týdnů už o absenci sms brány v diskuzích ani zmínka. 

Co se týče českých operátorů tak Vodafone v minulosti a též i Oskar měl vždy nejméně doplňkových služeb, však i ten sms mail zavedl až dlouho po spuštění jejich sítě.  Gsm banking taktéž. A služby jako sms locator atd o tom si lidé v jiné sítí než TMO mohli jen nechat zdát. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80
V 27. 11. 2022 v 9:31, Ivo2003 napsal:

Zrušením této služby se sice ozve pár nespokojených lidí, za pár měsíců už si na to ale nejspíše nikdo nevzpomene a nikomu ta služba chybět nebude. 

Stejně jako když v roce 2003 tmobile rušil veřejnou sms bránu, to byly velmi živé diskuze na netu o tom, chystali bojkot atd, bojkot snad ani neproběhl a za pár týdnů už o absenci sms brány v diskuzích ani zmínka. 

Co se týče českých operátorů tak Vodafone v minulosti a též i Oskar měl vždy nejméně doplňkových služeb, však i ten sms mail zavedl až dlouho po spuštění jejich sítě.  Gsm banking taktéž. A služby jako sms locator atd o tom si lidé v jiné sítí než TMO mohli jen nechat zdát. 

Jo jasně, takže když už pak o tom lidé nemluví, tak jim to vlastně nevadilo, až tak co? To jsou argumenty 🙂 A proč by o tom dokolečka mluvili, když je to zrušený. Když to zruší, tak to hold zruší. A dokud bude existovat daná služba u někoho jiného, budou ji využívat tam. Na co přesvědčovat operátora dokolečka, názor jsme řekli a nebudeme to omílat, když na to není nijak hleděno.

Daná služba je jedinečná a nemá náhradu, propojuje e-mail se službou SMS a cílem je doručení právě SMS. Jakékoliv zdejší rady jsou bezpředmětné, protože obecně jen radí využívat úplně jinou službu, která prostě dané vlastnosti nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovu je potřeba zopakovat, že tuto službu by měl poskytovat ten, kdo poskytuje email a nikoliv telefonní operátor. Stejně, jako třeba notifikace z banky také zasílá přímo banka a ne nějaký mobilní operátor nebo třeba dodavatelé energií apod., kde to všude posílá ten, který poskytuje službu. Asi byla chyba, že to vůbec kdy VF spustil, protože teď si část lidí myslí, jak je VF špatný, když to ruší. Opak je ale pravdou. A divím se třeba Seznamu, že nemá prostředky na vlastní SMS bránu, kde by notifikace mohl provozovat sám a spolehlivě.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80
před 16 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Znovu je potřeba zopakovat, že tuto službu by měl poskytovat ten, kdo poskytuje email a nikoliv telefonní operátor. Stejně, jako třeba notifikace z banky také zasílá přímo banka a ne nějaký mobilní operátor nebo třeba dodavatelé energií apod., kde to všude posílá ten, který poskytuje službu. Asi byla chyba, že to vůbec kdy VF spustil, protože teď si část lidí myslí, jak je VF špatný, když to ruší. Opak je ale pravdou. A divím se třeba Seznamu, že nemá prostředky na vlastní SMS bránu, kde by notifikace mohl provozovat sám a spolehlivě.

Znovu opakuji, že nejde o notifikace z e-mailu, ale o možnost zaslat SMS zprávu z jakékoliv internetové služby, pouhým zasláním e-mailové zprávy. Služba není určena pro provozovatele těchto služeb, ale pro mě jako zákazníka VF s možností si zaslat SMS z internetového prostředí. Asi natvrdlej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...