Přejít na obsah

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022


Návštěvník renda80
Přejít na řešení Vyřešil sodekcz,

Doporučené příspěvky

Návštěvník renda80
před 14 minutami, sodekcz napsal:

Tak se tady "hezkypěkně" pomíchaly parametry obdobné služby u jednotlivých operátorů.

Upozornění na vlastní mobil je řekněme až taková další nádstavba, kterou např. zmíněný Seznam využívá.

V principu je nutno říct, že v podstatě :

  • u O2 nejméně komplikované a zřejmě uživatelsky průhledné řešení. Není třeba nic nastavovat v účtech pro jednotlivá čísla. Každé číslo má možnost přijmout SMS odeslanou z e-mailu. Každý jednotlivec může ze svého e-mailu na číslo O2 takovový e-mail do SMS odeslat. Bránu poskytuje O2. Služba však není garantována.
  • u t-mobile si musí každý, kdo chce takové SMS přijímat nejprve službu pro své konkrétní číslo aktivovat. Tudíž to neběhá od počátku automaticky, nelze paušálně říct, že na všechna čísla t-mobile (bez aktivace služby) taková SMS doje. Služba zřejmě zatím funguje spolehlivě. Bránu poskytuje t-mobile. O garanci služby nebo o výhledu do budoucna tady také není zmínka.
  • u Vodafone je v podstatě nejvíc komplikované nastavení a propojení mezi číslem mobilního telefonu a fiktivní e-mailovou adresou. Navíc si musel každý taktéž službu v rámci svého čísla nastavit a aktivovat. Toto komplikované propojení - bránu, chcete-li, poskytoval VF a rozhodl se službu zcela zrušit.

 

A teď babo raď 🙂 V každém případě každý subjekt si může podobnou bránu postavit sám.

 

 

Kde berete oficiální informaci, že služba u O2 není garantovaná? Jako žádná služba není garantována, vždy existují výpadky a podobně. Zmínka v nápovědě seznam.cz je neoficiální a těžko říct, z čeho vycházejí, možná právě z vlastních zkušeností o výpadcích dané služby.

Jo a nevím jak T-mobile, ale u O2 je počet znaků z e-maliu u přijaté SMS razantně omezen a hraničí to již s nepoužitelností dané služby.

Jak toto myslíte?

před 14 minutami, sodekcz napsal:

 V každém případě každý subjekt si může podobnou bránu postavit sám.

Jestli myslíte SMS bránu, tak neznám ani placenou službu, na kterou když odešlu e-mail, tak je odeslána SMS na konkrétní předdefinované číslo.

Upraveno uživatelem renda80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tohle není ukončení placené služby, tato služba nebyla uvedena v ceníku ani za 0 Kč, takže to je doplňková služba zdarma, kterou operátor nijak negarantuje. Je spousta služeb co byla pro zastaralost nebo nevyužívanost ukončena. Třeba placení nápojů v automatu mobilem (spuštěno v roce 2000) , sim toolkit služby jako Paegas info a nebo gsm banking  atd. 

 

Seznam by určitě měl možnost si u operátora vyjednat sms bránu a pak by mohly chodit sms notifikace i nadále, podobně jako zasílá sms například Alza, takže obrátit se na seznam je legitimní požadavek.

Pokud to o2 stále podporuje, tak řešení pro vás může být zakoupit si předplacenou kartu o2 a využívat to na ní, dnes je velká část telefonů dual sim, tak by to neměl být problém. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Mimochodem pokud sis tady narychlo udělal druhý účet "bnone" na podporu svého názoru, tak se namáháš zbytečně, 

To jste trochu přehnal. Já tohle fórum sleduji občas dlouhá léta, jen jsem nepsal, k zaregistrování mne donutilo až toto vlákno.

Vodafone mi zrušení této služby nikde neoznámil, kdybych to tu nečetl, tak to ani nevím. Přitom je to jeho povinnost. To bych se za dva týdny divil...

U UPC (dříve Kabel Plus a Karneval) i Oskara jsem byl od samého začátku, dokonce i jako jeden z prvních zaměstnanců od r.1991, to tady ještě ani nikdo nevěděl, co to kabelová televize vlastně je, měl jsem doma na test i settop box pro příjem digitálního rádia, víte vůbec, že to existovalo? Podílel jsem se i na ledasjakém vývoji. Vím o tom všem více než jiní tady, kteří tehdy ještě tahali kačera. Já se toho zúčastnil.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Basic
  • Klasik
  • modem
  • OV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80
před 24 minutami, Ivo2003 napsal:

Ale tohle není ukončení placené služby, tato služba nebyla uvedena v ceníku ani za 0 Kč, takže to je doplňková služba zdarma, kterou operátor nijak negarantuje. Je spousta služeb co byla pro zastaralost nebo nevyužívanost ukončena. Třeba placení nápojů v automatu mobilem (spuštěno v roce 2000) , sim toolkit služby jako Paegas info a nebo gsm banking  atd. 

 

Seznam by určitě měl možnost si u operátora vyjednat sms bránu a pak by mohly chodit sms notifikace i nadále, podobně jako zasílá sms například Alza, takže obrátit se na seznam je legitimní požadavek.

Pokud to o2 stále podporuje, tak řešení pro vás může být zakoupit si předplacenou kartu o2 a využívat to na ní, dnes je velká část telefonů dual sim, tak by to neměl být problém. 

  • Prosím vás, když už se snažíte reagovat, tak skutečně pište ověřené a relevantní informace a né pouhé vaše domněnky, že to tak je, ale ve skutečnosti si to jen myslíte. Služba SMS E-mail je standardně uvedena v ceníku a jedná se o placenou službu, pouze přijaté zprávy jsou zdarma, to neznamená že je to služba zdarma jo ( https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/1/794/prehled-tarifu-a-sluzeb.pdf ). Nikde jsem také nenašel oficiální zmínku, že by ta či ona služba u Vodafone byla „negarantována“.
  • Ano, to by seznam.cz mohl, ale pro mě to nic neřeší. Služba je obecná a dá se využít mnoha způsoby, nejen jako notifikace u seznam.cz jak uvádíte. Já potřebuji odeslat e-mail a doručit to jako SMS na konkrétní fixní jedno telefonní číslo. Taková to služba krom služby SMS E-mail neexistuje.
  • Ano, alternativní službu u O2 již využívám, tak jak popisujete. Bohužel počet znaků u O2 je z e-mailu u přijaté SMS razantně omezen a hraničí to již s nepoužitelností dané služby.
Upraveno uživatelem renda80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 renda80:
Nevím, jestli tomu všemu úplně dobře rozumím, ale zrovna teď jsem hledal nějakou předplacenou datovou simku do LTE routeru jen pro ovládání druhé "chytré" domácnosti, no, chci si v ateliéru zatopit dřív než tam dojedu. A u nejmenovaného operátora (jednoho z našich tří, je takovej do magenty) jsem našel simku za 49,- Kč s 500 MB dat. Ta vám na normální práci s maily vystačí asi na dost dlouho, ne? Duální telefon podle všeho máte, tak by vám to asi pomohlo s maily. A třeba by fungovaly i v horách, kdo ví...
btw: v podpisu máte "Truntov".  Zajímalo mě, ve kterých horách to je, ale strýček Gůgl neví. Zajímá mě to. Dík.

Upraveno uživatelem Medvěd
  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80
Citovat

Medvěd

2 renda80:

Nevím, jestli tomu všemu úplně dobře rozumím, ale zrovna teď jsem hledal nějakou předplacenou datovou simku do LTE routeru jen pro ovládání druhé "chytré" domácnosti, no, chci si v ateliéru zatopit dřív než tam dojedu. A u nejmenovaného operátora (jednoho z našich tří, je takovej do magenty) jsem našel simku za 49,- Kč s 500 MB dat. Ta vám na normální práci s maily vystačí asi na dost dlouho, ne? Duální telefon podle všeho máte, tak by vám to asi pomohlo s maily. A třeba by fungovaly i v horách, kdo ví...
btw: v podpisu máte "Truntov".  Zajímalo mě, ve kterých horách to je, ale strýček Gůgl neví. Zajímá mě to. Dík.

Děkuji za zájem. No, data mám, tak akorát, v tom není víceméně problém. Vystačí to na práci s e-maily a podobně. Ale nemám jich tolik, abych mohl mít data nonstop zapnutá. Hlavně když to nebylo potřeba. A pokud bylo něco důležitého, tak jsem měl upozornění v rámci SMS. Na dané SMS upozornění nyní nově používám předplacenou datovou SIMku od jiného operátora, která na příjem chodí i bez kreditu. Ale služba SMS E-mail má u tohoto operátora jiné vlastnosti a není tak komfortní jako u Vodafone, škoda. Tedy dokud bude daný operátor SMS Email podporovat, mám to víceméně zatím pořešené.

 

Chápu, že se služby ruší i navzdory toho, že jsou pro zákazníka výhodné, ale to nikoho nezajímá. Úplně nejvíce mě ale pálí způsob, jakým Vodafone informoval o zrušení dané služby, to mě přijde opravdu nekorektní jednání.

 

Jo je to tak, Trutnov, to jsou ty hory s Rýbrcoulem. 😁 Jo dokonce LTE tu je 😇.

 

 

Upraveno uživatelem renda80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@renda80 Aby bylo jasno - na netových diskuzích se zásadně tyká, takže vykat ti nebudu ani omylem (to není úřední jednání, kde se i přes net vykání užívá). A pokud jde o ten tvůj druhý - narychlo spíchnutý účet - tak toto ti sotva může zbaštit někdo, kdo sám používá net od roku 1996 a takových týpků už zažil desítky, možná stovky. Příště zkus něco lepšího, abys nebyl za úplného šaška :D
  • Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80

 

Citovat

 

Adolf.Shitler

@renda80 Aby bylo jasno - na netových diskuzích se zásadně tyká, takže vykat ti nebudu ani omylem (to není úřední jednání, kde se i přes net vykání užívá). A pokud jde o ten tvůj druhý - narychlo spíchnutý účet - tak toto ti sotva může zbaštit někdo, kdo sám používá net od roku 1996 a takových týpků už zažil desítky, možná stovky. Příště zkus něco lepšího, abys nebyl za úplného šaška 😄

 

 

@Adolf.Shitler @bnone

I do not care 👍

Upraveno uživatelem renda80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom tedy pro úplnost, tak SMS může posílat naprosto každý, k tomu skutečně nemusí být nějaký telefonní operátor. A samozřejmě při větším počtu SMS se pak používá SMS brána, např. banky, zdravotnická zařízení, školy a další toto využívají. Takže nikomu nic nebrání v tom, aby si udělal vlastní SMS bránu nebo si klidně napsal i nějaký soft, který bude funkci "SMS Email" plnit.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...