Přejít na obsah

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022


Návštěvník renda80
Přejít na řešení Vyřešil sodekcz,

Doporučené příspěvky

@renda80 chápu, že zaříznutí služby může někomu přinést problém. V tom případě není jiná volba, než použít stejnou službu u jiného operátora, nebo zkusit najít jinou cestu u systému, který je na těchto SMS odeslaných z e-mailu závislý. Pamatuji si, že kdysi jsem tuto SMS službu využíval. Dnes nemám přehled, nedokážu říct, nakolik je u jiných operátorů spolehlivá. 

 

Dnes je doba zlá - tím myslím že z dlouhodobého hlediska v podstatě v přetechnizované době nikdo nic negarantuje a člověk musí být nachystán hledat jiné řešení i když se mu to momentálně moc nehodí.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, renda80 napsal:

Asi nechápete, co přesně služba SMS E-Mail dělá a k čemu je dobrá, že? Daná služba SMS E-mail nemá náhradu, bohužel.

Já myslím že rozumíme jak ta služba funguje, na začátku se odešle email a ten přijde formou SMS na mobil

 a to celé se dá nahradit tím že budeš mít v mobilu nainstalovanou aplikaci na email, v ní zapnuté push notifikace a zapnuté mobilní data, pak budou emaily chodit stejně rychle jako SMS a zároveň na svoje emaily budeš moct reagovat a přečíst si je celé, já mám ve svém emailovém klientovi na mobilu nastavené tři účty a přesto když jsem se teď díval jakou na spotřebou dat, tak to dělá okolo 10 MB za měsíc.

A používat chytrý mobil a mít na něm vypnutá mobilní data v terénu abys ušetřil pár korun mě dnešní době vážně nedává žádný smysl, když taková služba odvede spoustu práce, například mě včera ušetřila asi půl hodinové čekání a spoustu nervů v koloně aut, díky tomu že jsem si pustil mapu s online provozem a jel jinudy.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80
před 4 hodinami, Ondra - Vodafone napsal:

Pěkný den všem,

chápu, že SMS e-mail má i dnes své příznivce, nicméně realita je taková, že nejlepší roky má tato služba dávno za sebou. Dnes má většina zákazníků přístup do e-mailu přímo ve svém telefonu a asi je zřejmé, jaké to má výhody. Pokud by šlo o oblíbenou a využívanou službu, tak bychom ji nerušili, realita je však taková, že její využívanost je dnes už minimální. A protože se musíme dívat i na to, jestli poskytujeme služby efektivně, tak udržovat v chodu doplňkovou službu, která je z dnešního pohledu zastaralá a její využívanost je malá, nedává příliš smysl. Můžu tedy potvrdit, co už tu padlo, SMS e-mail k 30. listopadu 2022 vypínáme

Dobrý den,

mě by velice zajímaly statistiky k dané službě a hlavně jaká čísla vás vedla k vyhodnocení, že je daná služba SMS E-mail málo využívaná?

Dá se velice předpokládat (vzhledem k vašemu neustálému popisování vlastnosti služby, že jí uživatelé používají k přístupu k e-mailu z mobilu), že počítáte k vyhodnocení nevyužití dané služby, jen odeslané e-maily přes danou službu.

Jenže většina uživatelů používá danou službu k notifikačním SMS na mobil. Tedy přijaté e-maily, respektive SMS. Pochybuji, že je takto daná služba málo využívána, vhledem k tomu, že je to základní nastavení notifikací na mobil u většiny provozovatelů e-mailových schránek. Ono, když se manažer rozhodne, tak si vždycky najde takový popis svého rozhodnutí, aby dané rozhodnutí bylo ospravedlněno. 🤔

Upraveno uživatelem renda80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně službu používám od počátku.  Služba nemá náhradu, nelze posílat sms notifikace na mobil jako kdysi.

Problém je například v místech, kde není dobré datové spojení. V takových místech se pohybuji 1/3 času. Tam mi notifikace sms email přijde vždy, jsou to 2 sms a důležitou část emailu si rovnou přečtu a mohu se dle toho zařídit.

Paradoxní je, že Vodafone, který má právě třeba na horách nejhorší pokrytí, ruší službu, která to pokrytí nahrazuje.

Každopádně pro mne je to signál k přesunu čísla do sítě T-mobile, která má pokrytí lepší a notifikace fungují. Vodafone přijde o můj paušál i číslo.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Basic
  • Klasik
  • modem
  • OV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@renda80 Respektuji, že máte na využívanost jiný pohled, nicméně my bychom byli sami proti sobě, kdybychom rušili oblíbené a hojně používané služby. Konkrétní statistiky jsou ale čistě interní záležitostí, takže podrobnější být nemůžu.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80


 

Citovat

 

Adolf.Shitler:

@renda80 Pokud SMS E-mail využívá nějaké datacentrum, tak si může zřídit svoji SMS bránu a tuto službu používat i nadále. VF ruší službu pro home usery a ne pro datacentra.

 

@Adolf.Shitler Nevím jak může datacentrum využívat službu SMS E-mail, prostě nechápete jak daná služba funguje a snažíte se chytat za slova. Daný e-mail, respektive SMS zpráva mě přijde na můj telefon jako soukromé osobě. Takže pokud mám nastavené upozornění u seznam.cz, na můj mobilní e-mail, tak seznam.cz využívá komerčně službu SMS E-mail? To je to samé, tu službu využívám já, nikoliv datacentrum. A nevím, proč bych si měl platit SMS bránu, když chci posílat SMS pouze na svůj telefon, tedy stavové notifikace z internetových služeb v datacentru. To trochu s tou obhajobou Vodafonu už přeháníte a vymýšlíte kde co že?

Upraveno uživatelem renda80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejspíše to bylo myšleno tak, že pokud nějaké datové centrum využívá pro notifikace svého stavu email to sms, tak si může jako business klient operátora zřídit vlastní sms bránu a stavové informace posílat rovnou ve formě sms. Zadarmo to ale nebude. 

Jinak email to sms  u tmobile nikdy nebyla zrovna spolehlivá služba, 90% emailů přišlo včas, zbytek pozdě nebo vůbec, využívat to pro notifikace stavu serverů tedy nebylo moc vhodné, snadno se mohlo stát, že notifikace nepřišla. U Vodafone nepředpokládám že to bylo spolehlivější. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník renda80
Citovat

Ivo2003

Nejspíše to bylo myšleno tak, že pokud nějaké datové centrum využívá pro notifikace svého stavu email to sms, tak si může jako business klient operátora zřídit vlastní sms bránu a stavové informace posílat rovnou ve formě sms. Zadarmo to ale nebude. 

Jinak email to sms  u tmobile nikdy nebyla zrovna spolehlivá služba, 90% emailů přišlo včas, zbytek pozdě nebo vůbec, využívat to pro notifikace stavu serverů tedy nebylo moc vhodné, snadno se mohlo stát, že notifikace nepřišla. U Vodafone nepředpokládám že to bylo spolehlivější. 


@Ivo2003 Ano, vím jak to bylo myšleno, ale je to chybné konstatování od základu. Službu SMS E-mail přece využívám pouze já jako klient, nikoliv služba co posílá e-mail na můj mobilní e-mail. Nechápu, jak si někdo může myslete opak, přece služba, posílá pouze e-mail a ani nemůže vědět, co se s daným e-mail děje dále, že je zobrazen jako SMS. Někdo se snaží ohánět tím, že je služba SMS E-mail zneužívána komerčně, ale uvědomte si, že se jedná o soukromé e-mailové schránky jako každé jiné, na které si já chci doručovat zprávy a líbí se mě, že se zobrazí na mobilu jako SMS, i bez zapnutých dat na mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...