Přejít na obsah

Ukončení služby SMS e-mail k 30. 11. 2022


Návštěvník renda80
Přejít na řešení Vyřešil sodekcz,

Doporučené příspěvky

Údaje o léčbě
Váš AirSense 10 přístroj zaznamenává pro vás a vašeho poskytovatele péče údaje o léčbě, aby si je
váš poskytovatel péče mohl prohlížet a v případě potřeby provádět změny léčby. Údaje se
zaznamenávají a poté se přenášejí vašemu poskytovateli péče bezdrátově, pokud je dostupná
bezdrátová síť, nebo prostřednictvím SD karty.

Přenos dat
Přístroj AirSense 10 má schopnost bezdrátové komunikace, aby bylo možné odesílat údaje o terapii
vašemu poskytovateli péče za účelem zlepšení kvality léčby. Tato volitelná funkce bude k dispozici
pouze v případě, že se rozhodnete ji využívat a že budete mít k dispozici bezdrátovou síť. Vašemu
poskytovateli péče umožňuje také včas aktualizovat terapeutická nastavení nebo aktualizovat software
vašeho přístroje, aby se zajistilo, že dostáváte nejlepší možnou léčbu.
Údaje se obvykle přenášejí po zastavení terapie. Abyste zajistili přenos dat, ponechte přístroj trvale
připojený do elektrické sítě a ujistěte se, že není v režimu Letadlo.

Poznámky:
• Pokud přístroj používáte mimo zemi nebo oblast, ve které jste ho koupili, údaje o léčbě se možná
nebudou přenášet.
• Bezdrátová komunikace závisí na dostupnosti sítě.
• Přístroje schopné bezdrátového spojení nemusí být ve všech oblastech dostupné.

Tento přístroj tedy není závislý na datovém připojení, a to slouží pouze jako doplněk.
  • Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1
  • Děkuji 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Stan napsal:

Tak nevím jak vám, ale já jsem teď zkoušel odeslat několikrát email na mail u VF a nic na telefon nepřišlo. Seznam pravidlo na VF sám vypíná, ale mě to stejně nefunguje.

 

Teď v neděli 4.12.2022 v 16:14 hodin je můj email "xxxxx@vodafonemail.cz" stále na mém telefonním čísle funkční.

 

Po odeslání emailu, přijde SMS na mobil do 5 sekund. 😀

Upraveno uživatelem JirkaP
Doplnění citace na kterou odpovídám.
  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na to přišel je to tím, že ten VF email blokuje seznam.cz. Když jsem poslal email ze seznamu tak SMS na mobil nepřišla, ale když jsem to poslal z gmailu tak přišla. Takže teď to ještě bude chtít, aby to seznam odblokoval a bude to OK, pokud to tedy VF opravdu nezrušil nebo vrátil zpět a bude to dál fungovat.

  • Nesouhlasím 1
  • Zmatený 1
  • -
  • -
  • -
  • mobil
  • ČR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nakonec to nekontroluje lidské životy, ale komunikace slouží jen jako doplněk, která se navic odesílá jednou denně a to ani pomocí sms mailu, ale jako datová zpráva poskytovateli.... 

 

Email to sms zatím funguje, to ale neznamená že bude fungovat pořád, termín vypnutí byl konec listopadu, ale nejspíše to technici ještě neodpojili. 

 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Stan napsal:

Co se týká nějakého email klienta jak tu bylo doporučováno tak já právě nechci takový co bude emaily sám automaticky stahovat do mobilu i když je nechá na serveru, protože to je pro mě dvojí práce mazat emaily v telefonu a pak ještě v PC a Gmail v telefonu stejně nemám i když je tam android.

Pokud si v emailovém klientu nastavíš stahování pošty přes IMAP, tak se emaily budou synchronizovat s tím co uděláš na PC, takže když v PC nějaký smažeš zmizí i z mobilu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Swbear
před 9 hodinami, bnone napsal:

Taky jsem to zkoušel u čísla, které mi u VF zůstalo a opravdu to funguje dále. Možná se lekli a po zjištění reakce to nechali raději ještě být. 

Tím lépe. Nemám už přehled, tlačítkové jsem přestal používat před 12 lety.

Přístroj znám a myslím, že takto nefunguje. S maily nemá nic společného. Data se ukládají na SD kartu, Odesílají se na servery Resmed v podstatě dávkově jako datový přenos, tipuji že ráno po vypnutí jako jedna dávka, případně po připojení k mobilní síti pokud byl mimo síť VF či roamingového partnera v rámci EU. Co se s těmi daty pak děje, vyhodnocování či informování kohokoli, to je už v režii firmy Resmed. VF s tím nic nemá.

Znáte a používáte? Máte zkušenost se spánkovou apnoe a jejím monitoringem? Víte vůbec co to obnáší? Pokud nepředáváte data lékaři, jste obviněn z bojkotování léčby. Abych se o případné výluce sám dověděl, mám nastaveny notifikace z emailu, neboť jinak se k datům nedostanu. Pokud je lékař včas neobdrží, nahlásí vás na obecním úřadě s rozšířenou působností a zdravotní pojišťovně. Totéž udělá výrobce. Již jsem kvůli tomu přišel o řidičák a práci. Nechci to opakovat. Prostě mi to Vodafoun pěkně zavařil. Takže taky mám svou zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nevím, co má lékař společného s obecním úřadem z rozšířenou působností (správně tedy: obec s rozšířenou působností) a navíc ani není oprávněný komukoliv cokoliv sdělovat, ale jak uvádí přímo manuál výrobce citovaný výše, tak zasílání dat ze zařízení je pouze volitelná funkce. A Vodafone s tím pochopitelně nemá nic společného, protože on dané zařízení ani neprodává, neprovozuje a nemá žádnou povinnost se o něho jakkoliv starat, vč. nějakých notifikací. To je věc výrobce, aby do zařízení přidal GSM modul pro zasílání SMS pro případ nějaké poruchy. Což mimochodem umí třeba dálkově spínané GSM zásuvky Flajzar, jenž přes SMS automaticky informují o zapnuto/vypnuto/teplotě a případném výpadku a obnovení napájení - tedy nic, co by bylo nějak extra složité (obstará to max. jeden čip na desce navíc), notabene když spínaná GSM zásuvka stojí cca 4t. Kč a ten výše uvedený přístroj AirSense 10 pak 10x tolik.
  • Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Swbear
před 15 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Údaje o léčbě
Váš AirSense 10 přístroj zaznamenává pro vás a vašeho poskytovatele péče údaje o léčbě, aby si je
váš poskytovatel péče mohl prohlížet a v případě potřeby provádět změny léčby. Údaje se
zaznamenávají a poté se přenášejí vašemu poskytovateli péče bezdrátově, pokud je dostupná
bezdrátová síť, nebo prostřednictvím SD karty.

Přenos dat
Přístroj AirSense 10 má schopnost bezdrátové komunikace, aby bylo možné odesílat údaje o terapii
vašemu poskytovateli péče za účelem zlepšení kvality léčby. Tato volitelná funkce bude k dispozici
pouze v případě, že se rozhodnete ji využívat a že budete mít k dispozici bezdrátovou síť. Vašemu
poskytovateli péče umožňuje také včas aktualizovat terapeutická nastavení nebo aktualizovat software
vašeho přístroje, aby se zajistilo, že dostáváte nejlepší možnou léčbu.
Údaje se obvykle přenášejí po zastavení terapie. Abyste zajistili přenos dat, ponechte přístroj trvale
připojený do elektrické sítě a ujistěte se, že není v režimu Letadlo.

Poznámky:
• Pokud přístroj používáte mimo zemi nebo oblast, ve které jste ho koupili, údaje o léčbě se možná
nebudou přenášet.
• Bezdrátová komunikace závisí na dostupnosti sítě.
• Přístroje schopné bezdrátového spojení nemusí být ve všech oblastech dostupné.

Tento přístroj tedy není závislý na datovém připojení, a to slouží pouze jako doplněk.

A máte s tím praktické nikoli teoretické zkušenosti? Já mám praktické a ty se poněkud od vašich liší, resp. je doplňují. A k tomu je potřeba právě SMS Email. Jen trochu napovím - vystavujete se nebezpečí postihu ze strany zdravotní pojišťovny a orgánů státní správy. Já s monitoringem souhlasit musel, neboť nebylo na výběr. Nepoužíváním přístroje se také vystavuji trestnímu stíhání, protože mám jen podmínečné povolení k výkonu zaměstnání. Abych tomu předešel, bylo potřeba mít spojení přes SMS Email. To je celý. Pravdu máte a já to doplňuji o další info a vysvětlení proč to potřebuji. Musel jsem tedy nastavit kontrolu mailu na nejnižších 15 minut a mezitím to načítat ručně. Takže se zrušením SMS Emailu holt smůla...

 

před 1 hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Sice nevím, co má lékař společného s obecním úřadem z rozšířenou působností (správně tedy: obec s rozšířenou působností) a navíc ani není oprávněný komukoliv cokoliv sdělovat, ale jak uvádí přímo manuál výrobce citovaný výše, tak zasílání dat ze zařízení je pouze volitelná funkce. A Vodafone s tím pochopitelně nemá nic společného, protože on dané zařízení ani neprodává, neprovozuje a nemá žádnou povinnost se o něho jakkoliv starat, vč. nějakých notifikací. To je věc výrobce, aby do zařízení přidal GSM modul pro zasílání SMS pro případ nějaké poruchy. Což mimochodem umí třeba dálkově spínané GSM zásuvky Flajzar, jenž přes SMS automaticky informují o zapnuto/vypnuto/teplotě a případném výpadku a obnovení napájení - tedy nic, co by bylo nějak extra složité (obstará to max. jeden čip na desce navíc), notabene když spínaná GSM zásuvka stojí cca 4t. Kč a ten výše uvedený přístroj AirSense 10 pak 10x tolik.

Je mi líto - u nás je to Obecní úřad s rozšířenou působností - registr řidičů. Lékař je ze zákona povinen informovat tento úřad o Vašem zdravotním stavu a úřad je povinen vůči Vám zakročit, resp. požadovat doložení zdravotní dokumentace. To je vše.

Screenshot_2022-12-05-07-53-54-65_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak vidím tak to tu není o tom co jsem chtěl v nově zakládaném tématu, kdy admin to schválil, ale spojil do tohoto vlákna.

Dohady o tom jestli nějaký přístroj funguje tak či onak je zbytečný, téma bylo otevřeno, protože jsem chtěl info o tom jak tuto službu nahradit něčím jiným a ten kdo něco někde našel nebo využívá se o to zde podělil. Proto taky nechápu proč se píše Adolf to jak údajně funguje nějaký přístroj a jak k němu není to či ono potřeba, aniž by s tím měl nějakou zkušenost.

  • -
  • -
  • -
  • mobil
  • ČR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Swbear

Taky hledám řešení jak to zprovoznit, ale je mi vytýkáno, že to prý nepotřebuju. To snad může být každýmu jedno na co a proč, ale ať z něj aspoň vypadne - jak... 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...