Přejít na obsah

Moderování příspěvků a obsahu fóra


RichardHorcic

Doporučené příspěvky

Přesně tak, je to jenom o konkurenci. Třeba taková PODA dělá to stejné, nedávno jsem na jedné adrese našel u schránek leták s připojením na GPON 1000/300 za 250 Kč měsíčně + 50 Kč za pronájem modemu (případně dle ceníku ještě + 80 Kč za veřejnou IPv4 - zajímavé ovšem je, že v ceníku ten tarif 1000/300 vůbec není, je tam 1000/500, no možná tisková chyba), a to jenom proto, že v baráku je kabelovka Vodafone, Nej.cz a Cetin (xDSL).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poda ten gigabit za 250 nabízí všude kde má gpon bez ohledu na konkurenci, je to jen omezená nabídka na rok pro nové zákazníky. Jen tam kde není gpon ale jen optika, tak tam nabízí 100 M za 350 Kč, stačí si do formuláře nacvakat libovolné ostravské adresy. 

Jinak snad  všude kde je gpon je i upc, nedovedu si představit barák kde by se podě vyplatilo tahat gpon ale nebylo by tam upc. 

2 gigabit ani už aktivně nenabízí, prý s tím jsou nějaké problémy nyní. 

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, ost-plus@seznam.cz napsal:

Tyto cenové nabídky jsou běžné když je na adrese konkurenční poskytovatel  🤔 máme to ve schránce každou chvíli a i když je nabídka levnější tak bych nikdy neměnil  🙂 kabel je kabel

V tom případě asi má UPC dost slabé informace o konkurenci. My v domě máme možnost optických přípojek, ale žádné slevy tu Vodafone nenabízí. Já ten svůj levný tarif tehdy získal, protože se mi povedlo přesvědčit Vodafone, že bydlím v Ostravě. Lépe řečeno jsem tehdy nějak obešel geolokaci, vyplnil žádost o internet od UPC s pražskou adresou na nějaký web se speciální nabídkou pro Ostravu, a i když se nejdříve cukali, že to je jen pro Ostravu, když jsem si zřízení služby začal rozmýšlet, nakonec mi to dali.

 

 

před 1 hodinou, Ivo2003 napsal:

Jen tam kde není gpon ale jen optika,

GPON není optika? Co se myslí tím rozdílem?

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není optika jako optika, i ethernet může být veden optikou 😀

U pody je klasická optika co nabízí cca od roku 2006 kdy mají po městě natažené optické kabely, dovnitř paneláku jde optický kabel, kde se optika konvertuje na drátový ethernet a tahá se do bytu uživatelů. 

Pak od roku cca 2015 nabízí gpon - pasivní optická síť, kdy optický kabel vede až do bytu uživatele, je to trochu jiný princip, v prvém případě jde o ptp optiku, tj přímé spojení dvou bodů, u gpon je jedno optické vlákno sdílené až 64 uživatelů, kdy se o to jedno vlákno dělí. U uploadu je to třeba časový multiplex, kdy modem má stanovené intervaly kdy může vysílat, aby nedošlo ke kolizi signálů s jiným vysílajícím modemem. 

Jelikož si ale hodně lidí stěžuje, že po přechodu na gpon jsou občasné sekundové výpadky, tak možná k nějaké kolizi občas dojde. 

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 2
  • Zmatený 1
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...