Přejít na obsah

Viditelnost dynamické IP adresy z venku


Návštěvník pgoc

Doporučené příspěvky

Návštěvník pgoc

Dobrý den,

mám modem Compal CF7465 v módu router s přidělenou dynamickou ipv4 adresou. Pravděpodobně po HW restartu modemu (nejsem si jistý přesně dobou) přestaly být viditelné otevřené porty. Moje otázky:

1. pokud provedu ping na venkovní IP adresu modemu, měl bych dostat odpověď? Já dostávám Request timed out.

2. pokud mám na modemu v port forwarding definováno pravidlo pro daný port, musí být viditelný, např. přes webovou aplikaci https://www.scan.cz/port-scanner? 

 

Nechápu čím by to mohlo být, že přestal být port viditelný? Zkoušel jsem opakovaný restart modemu i vypnutí firewallu na modemu.

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pgoc

 

před 10 hodinami, sodekcz napsal:

Máš jistotu, že pingáš na správnou adresu? Veřejná IP by ti odpovědět měla.

 

IP adresu mám správnou. Ověřeno na více místech (mojeip.cz, přímo v konfiguraci modemu nebo po přihlášení přes stánky správy účtu na vodafone.cz). Chtěl jsem si jen u někoho ověřit, že by ten ping měl jít. Že to třeba neblokuje přímo modem (v konfiguraci modemu jsem nic na toto téma nenašel). Nejsem si na 100% jistý, ale podle mě jsem to v minulosti zkoušel a šlo to.

 

Výstřižek.JPG

 

 

před 11 hodinami, tomus napsal:

Tak ještě můžeš zkusit reset do továrního nastavení a pak to znovu nastavit.

 

Večer zkusím ještě ten HW reset. Klasický reset jsem zkoušel a ten nepomohl.

Upraveno uživatelem pgoc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je to z důvodu bezpečnosti, takhle možná ten kdo bude zkoušet náhodné ip, tak nezjistí že na této ip je nějaké aktivní zařízení - i když tehdy by to psalo cílový hostitel není dostupný, takhle to píše že vypršel časový limit žádosti, ale někde jsem takové zdůvodnění už slyšel. 

Jinak i všechny nové tplink routery neodpovídají na ping z wan rozhraní, takže to je asi vlastnost napříč různými výrobci. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...