Přejít na obsah

Chybějící možnosti v administraci Compalu


Návštěvník Greenscreener
Přejít na řešení Vyřešil zajdee,

Doporučené příspěvky

Návštěvník Greenscreener

Zdravím,

mám relativně čerstvě instalovaný internet od Vodafonu a dali mi k tomu Compal CH7465. Nejdřív měl černozelené rozhraní, které se záhy po aktualizaci přebarvilo na červenobílé. Rozhraní zařízení se ale od začátku výrazně liší od toho, které je uvedeno v manuálu nebo které jsem viděl zde na fóru.
Takto vypadá moje administrace:
image.png.db8021c83a53978fd86700fd2fe124a7.png
Například úplně chybí možnost "režim modemu" nebo "přesměrování portů", mimo jiné.
Má s tím někdo zkušenost?
Díky

Upraveno uživatelem Greenscreener
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Greenscreener

<rant>
Takže na to, abych mohl modem jakkoliv normálně používat se musím pohroužit do hlubin osmdesátých let a spokojit se s protokolem, který je starší než idea grafického operačního systému. "Budoucnost je úžasná" lol. Fakt mě mrzí, že když už mají implementovanou použitelnou šestkovou síť s fakt dobře fungujícím dual-stackem, která se ale nedá používat, protože to neuměli naimplementovat v administraci modemu.
</rant>

Ještě doplňující dotaz, abych to pochopil správně: Když "mám ipv6" znamená to, že jsem primárně propojený přes IPv6 a zároveň mám pomocí DS-Lite udělaný tunel na AFTR u VF, který mi tuneluje IPv4? A jediná druhá možnost je "mít ipv4" což znamená, že mi zaříznou IPv6 úplně a budu připojený pouze s IPv4, nad kterou ale budu mít větší kontrolu? Nebo je nějaký způsob, jak si nechat dualstack? Upřímně by mi fakt nevadilo mít bridge mód s IPv6 a tunel si nakonfigurovat sám nebo ho mít pouze jako zálohu, ale to předpokládám nejde?

Případně, je nějaký způsob, jak v této osekané šestkové verzi otevřít zařízení/port do internetu? Zatím se mi to nepodařilo, ať jsem klikal, jak jsem klikal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Řešení
Citovat

jediná druhá možnost je "mít ipv4" což znamená, že mi zaříznou IPv6 úplně a budu připojený pouze s IPv4, nad kterou ale budu mít větší kontrolu

Ano.

Pozor ovsem na 6in4 tunely (hurricane electric), ty s poslednim firmwarem Compalu v rezimu "IPv4 v bridgi" jedou krasnych 10 Mbps (downgrade z drivejsich 20 Mbps).

Citovat

je nějaký způsob, jak v této osekané šestkové verzi otevřít zařízení/port do internetu

Jo, uplne vypnout firewall v Compalu, za Compal v rezimu "IPv6 router" dat vlastni router a povolit si to tam. Compal umi prefix subdelegation, druhy router v rade dostane /60 (pravda, obcas se to podela a pomuze az factory reset Compalu, ale obvykle to funguje). Vodafone station subdelegaci v rezimu IPv6 neumi.

Bridge mod s IPv6 skutecne na Compalu nejde.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bridge mod by znamenal iba IPv6 konektivitu, kedze VF CZ nepodporuje dual stack.. Bezny BFU nevie zostavit IPv4 tunel.

Existoval sposob, ako prepnut Compal do bridge pri IPv6 (pricom plati vyssie uvedene) este za cias UPC, ci este funguje, neviem.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Greenscreener

@Adolf.Shitler
Jedna ipv4 adresa

nebo

2^60 IPv6 adres

🤔

S trochou serióznosti, je mi jasné, že to VF udělal tak, aby byla IPv4 výhodnější, jen pro mě je dostupnost IPv6 asi důležitější, než IPv4, a tento názor asi nezměním. I pro mne bude zajímavý experiment si vyzkoušet, jak moc to bude jenom s IPv6 viditelnou z venku použitelné.

Možná za pár let přijde chvíle, kdy se budou IPv4 vyvažovat zlatem (víc než teď) a budu toho litovat, možná by mi ji VF v takovém případě stejně zabavil.

@quadra2030
To zní hodně pěkně, nikde v menu jsem to nenašel. Kdyby na tenhle thread někdo, kdo s tím má zkušenost, narazil a pomohl, bylo by to fajn, jinak se asi spokojím se @zajdeeho řešením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VF nemusel nic dělat, aby byla IPv4 výhodnější, protože ona prostě výhodnější je sama o sobě :-) A pokud ji od VF dostaneš, tak ti ji sotva VF sebere, k tomu není důvod.

Čistě připojení s only IPv6 bez IPv4 nedostaneš od žádného ISP, takže experimentovat v tomto směru se ti sotva povede, resp. dokud tě VF nepřepne na veřejnou IPv4, tak si můžeš chvíli hrát s IPv6, ale po pár hodinách (možná dnech) zjistíš, že to k ničemu nevede.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...