Přejít na obsah

Počet IP adres u modemu v režimu bridge


MSwamp

Doporučené příspěvky

Ahoj,

je někde napsáno či garantováno, kolik je k dispozici IPV4 adres u Vodafone modemů? 

 

Potřebuji (řek bych spíše "nice to have") pro své testy 2 veřejné adresy při běhu modemu v režimu mostu. V současné době to funguje. U modemu Compal to lze zobrazit v nastavení  -> pokročilá nastavení -> konfigurace. 

794426829_Snmekobrazovky2022-10-28v10_28_07.thumb.png.e68ba331c9d3951bec36d55114915fc8.png

 

Já vidím číslo 3, používám telefon, pro který je údajně vyhrazena jedna z adres a dva routery. To mi stačí. 

Tuším, že @tomus v minulosti psal, že tam má číslo 4, později že už jen 1. 

 

Jde mi o to jak to bude do budoucna. A to jak na modemu Compal a už vůbec nevím jak je na tom modem Arris. Lze na to spoléhat nebo lze považovat za "jistou" jen jednu adresu? Vím, že UPC dříve uváděl možný počet zařízení ve smlouvě. Je mi jasné, že když dám modem do režimu routeru tak si dál můžu dělat co chci, ale tomuto řešení se chci z vyhnout. 

 

Vím, že jsem "blázen" a řeším blbosti. To mi psát nemusíte. 😉

Díky 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Historicky jsem prošel postupně tarify 150, 300, 500, teď mám 1Gb a VF station. Modem je v bridgi.

Problém je, že u předchozích tarifů s Compalem a Technicolorem jsem mohl mít současně dvě veřejné IP (dva routery) ale VF station mi pouští jen jednu veřejnou IP.

Netušíte někdo, jestli nedošlo k nějakému omezení, nebo jestli VF Station umí propustit dvě veřejné IP v jednom okamžiku? Že jsou dynamické mi nevadí. Jedná se vždy jen o dočasný stav a otestování nějakých školních záležitostí pro synka. Současně se mi nechce platit zbytečně za statické veřejné, to by pro nás byl zbytečný luxus.

Díky za radu.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na typu modemu nezáleží, počet veřejných IP adres se modemu přiděluje v konfiguračním souboru, který si stahuje ze sítě 

A ano nejspíš došlo k nějakému omezení veřejných IP adres, protože třeba já jsem měl původně k dispozici 3 a nyní už mám pouze jednu, je jich nedostatek a Vodafone to škrtí, navíc většina modemů má integrovaný router a stačí pouze jedna.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, to mně nepotěšilo. Tak to nejspíš vypadá na jednu adresu. Ani když vyměním router a zapojím ho místo toho prvního, tak nový nedostane veřejnou IP. Předpokládám, že bych nejspíš musel udělat i restart modemu, nebo počkat nějakou dobu, aby nový router (jiná MAC) veřejnou IP dostal. 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš udělat restart modemu, aby si vyprázdnil paměť na MAC adresy,

takže když budeš mít k dispozici například 2 veřejné IP adresy, a připojíš k modemu dvě různá zařízení, ať už zaráz, nebo jedno a pak druhé, tak modem si zapamatuji jejich Mac adresy a když tam budeš chtít pak připojit něco třetího, tak už musíš restartovat modem, aby si tu paměť vyprázdnil.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...