Přejít na obsah

Zvýšení rychlosti uploadu


Návštěvník lukasb

Doporučené příspěvky

Nevyhody CETIN optiky jsou (krome male dostupnosti) asi tri:

1) u gigabitu jen polovicni upload,

2) vlastni router musi podporovat PPPoE pri vysokych rychlostech

3) vlastni router musi podporovat VLAN tagging na WAN rozhrani

Jinak krome kabelovky same vyhody: vyssi upload, stabilnejsi linka (jitter temer zadny), neni nutny pronajem modemrouteru jako u VF (netrpite s nekvalitnim zarizenim, neplatite za pronajem), muzete mit vlastni router a na tom si nakonfigurovat co budete chtit, muzete mit zaroven verejnou IPv4 adresu i IPv6 blok, kdyz vas jeden ISP nastve, muzete si konektivitu do Internetu a IP adresy/bloky poridit od jineho (a jsou v tom dost vyrazne rozdily). U nekterych ISP se da dostat i na dost pekne ceny (pravda, oproti nekterym regionalnim ISP, kteri nabizeji gigo na optice za 350 Kc, jsou ISP na infrastrukture CETINu drazsi).

Jo a jeste je CETIN pomaly v zavadeni novinek, takze rychlosti vyssi nez 1 Gbps zatim nejsou v nabidce.

  • Souhlasím 1
  • Zmatený 1
  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom, že televize po kabelovce je to nejlepší se nemá cenu bavit, proto mám ve všech televizích Ci kartu a využívám DVB-C po koaxu. Sledování po internetu mě zajímá jen pro zpětné shlédnutí. 

Řeším samostatně internet. Snad se brzo naskytne možnost i připojení na optiku Cetinu, tak zjišťuji možné technické zápory. Je, že televize s internetem v balíčku levnější u Vodafunu teď nechejme bokem. Router vše požadované umí.

 

Díky za odpovědi.  Chci si udělat technickou představu a pak řešit možnosti a ceny. 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, retron napsal:

krom toho, že snad jako poslední neumí bonding, naopak ze zkušenosti byla linka asi o 2Mbity rychlejší než O2

To by u optiky (CETIN GPON) nemuselo vadit.

@MSwamp Mně se z nich vydolovat připojení optikou GPON CETINu nepovedlo, musel jsem jinam - díky jejich neochotě jsem v součtu s jejich TV ještě ušetřil. 🙂 Přitom s tím mají minimum práce - technicky vše řeší CETIN a oni jen fakturují, lidi v callcentru musí mít tak jako tak. A marže jsou tam velmi zajímavé.

  • -
  • -
  • Klasik
  • 2x CA modul (Lica r2008, UPC r2015)
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Altinik jako poslední operátor neumí na xDSL bonding (to je u optiky teda fuk, ale o něčem to vypovídá; stejně tak neposkytuje Terminátora), za veřejnou IPv4 chce velký poplatek, IPv6 nenabízí vůbec a ceny má oproti ostatním ISP přemrštěné (Gbit za 999, jinde se dá sehnat za něco málo přes 600).

Upraveno uživatelem MekliCZ
  • 4G LTE
  • -
  • -
  • Huawei B2368-66
  • JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...