Přejít na obsah

Prehistorie Cz/Sk internetu a TV


Ivo2003

Doporučené příspěvky

Karneval  v Ostravě  začal nabízet internet až celkem pozdě  v roce 2005. 

Už ani nevím kdy mělo upc  fup limit,  tuším  že  ho 2x zavedli a zrušili,  v roce 2008 v podmínkách  měli jen možnost fupu,  ale neuplatňovali ho. 

To bylo hlavně  kvůli P2P,  kdy při  tehdejších  rychlostech nebyl problém aby linka jela na maximum týden v kuse 😃

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v Brně začínal u Karnevalu na podzim v roce 2003 na rychlosti 600/100 kbit,  jako jeden z úplně prvních klientů, namontovali mě tam tehdy rovnou dva modemy Motorola, jeden byl určený pro mě na internet a druhý na nějaké jejich testy a ten si pak asi po měsíci technik odnesl,  jestli byl tehdy Karneval i v jiných městech už si nepamatuji,

do té doby jsem jel několik let na vytáčeném připojení přes telefon dial-up, kde byla rychlost okolo 40 kbit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, beepee napsal:

Rok 2000, vytáčené připojení, soubor 10MB stažený za hodinu... pokud nevypadlo spojení. 🙂 Jo a taky tu hodinu nešel telefon.

Když jsem hrál s kamarádem přes vytáčené spojení 56kbps Silent Hunter 1 nebo 2, musel jsem doma oznámit, aby nikdo nezvedal telefon...

Nebo u nás měl jeden velký podnikatel v 90.-tých letech jako jeden z prvních zavedený internet, tak jsme k němu chodili se nalejt a koukali ne net. Než se stáhla jedna princezna, uběhlo 5 minut a to připojení drželo zuby nehty 😊, to byly nervy...

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone station
  • Kladno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a ted uz si dovolim napsat i sve poznatky. Nekdy v dobach po roce 2001 jsmem vytvoril malou sit, pomoci 10BaseT koaxialu ukoncovaneho terminaly. K napadu se pripojil soused pod nami (provrtali jsme ram okna) a byla v tom i sestra s jejim PC. Pozdeji jsme vytvorili 3 male ostrovni LAN, ktere jsme nakonec prekopali a rozvedlu prvni UTO kabely pod parapety, mezi patry. Bylo nas asi 6 z toho jeden clovek mel v PC modem a kazdy vecr, tusim to bylo po 18 hod mohl byt online "za pausal" tak se internet sdilel, ale byla to katastrofa... Pozdeji jsme za pomoci kontaktu v PC herna za domem na jeji strese vybudovali WiFi, ktera propojovala dalsi cas lidi a zaroven byl branou do internetu. Byla na nem verejna IP a 10/1 Mbit. A na panelak jsme udelali prijimac (WiFi ve vodotesne krabici, kde nevyuzite 4 vodice byly tehdejsi "PoE" od klasickeho trafa, ustrizeno a napajeno - fungovalo to bezvadne). Pozdeji Jsme se v herne nepohodli a prechazeli jsme na UPC, prvni modemy Motorola. Rychlosti uz si nepamatuji, ale byly pro nas naprosto uzasne. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byly, včetně pomalého internetu, ještě zlaté časy. Kdy měl člověk pocit, že počítač všechno skutečně počítá a tak si musel na všechno patřičně počkat.

Dneska klikneš, šup, hotovo a máš pocit, že ta krabice to jen odhaduje, jinak to není možný 😀

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo,  kdysi  se wifi  spoje  dělaly  i dálkově,  třeba i na 15 km.  V době  kdy nebylo běžné  mít  v paneláku  internet  po kabelovce  a nebyl  ani místní  wifinář.  Nutný  útěk  ze spárů  Českého  Telecomu. 

 

Dialup prý  v Česku  pořád  u o2 funguje,  možná  ho zkusím  přes  upc telefon,  zajímavá  kuriozita z toho bude,  dialup modem  zapojen do DOCSIS modemu,  mělo  by to fungovat,  když  funguje  prý  i fax. 

 

Tube: pokud  se to dělo  v lokalitě  jakou  máte  nastavenou na profilu,  tak to byla asi herna s názvem  Síťka 😃

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...