Přejít na obsah

Pomalé 5G


Návštěvník Karel Klika

Doporučené příspěvky

Návštěvník Karel Klika

Chci se zeptat, jak je možné, že mi poslední dobou tarif s neomezenými daty, který mě měsíčně stojí 1799Kč naměřuje 2-3Mbps, přitom upload mám kolem 45-50Mbps a ping kolem 110 a skáče nahoru a dolů? Žádné limity v podmínkách nejsou, jak pro množství dat za měsíc, tak pro sdílení internetu. Mám momentálně 2TB dat za období, ale nikdy jsem s takovým objemem žádné snížení neměl. Tak se chci zeptat, jestli se jedná o nějaký technický problém, protože mám práci z domu a tohle mě už dost vytáčí, za takovou cenu měsícně. Děkuji

spacer.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Karel Klika

Upřímně vůbec nevím proč platím tolik, tenhle tarif jsem si založil 2020 a obnovili mi ho asi rok zpět po roční smlouvě, teď bez smlouvy. A pokaždé když se snažím změnit si tarif, tak mě to vyloženě pošle někam, že nemám dostatečné pravomoce a musím zajít na pobočku. Tak nějak jsem to trpěl, protože mobilní internet valil v pohodě a i sdílení šlapalo nádherně, ale poslední dobou to stojí za nic. Telefon mám Iphone 13 pro max už téměř rok a nikdy jsem problém s připojením neměl, tak nevím 😏 Teď jsem to testoval a po 3 hodinách co jsem měl 2Mbps mám už zase téměř 300Mbps... tak opravdu nevím, proč to takto kolísá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak a pokud to člověk využívá na jenom místě, pak je lepší si obstarat nějaké pevné připojení (klidně i přes LTE). Jenom pro úplnost, tak veškeré mobilní datové připojení u VF má dle podmínek služby min. rychlost 0,02/0,02 Mbps (https://www.vodafone.cz/podminky/podminky-doplnkovych-sluzeb/podminky-sluzby-mobilni-datove-pripojeni/).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z technické stránky věci by mělo fixní LTE mít lepší kvalitu služby. Jasně, nabízejí nízké rychlosti, ale díky rezervaci na BTS by to nemělo tak výrazně kolísat. A smutné je, když je i fixní LTE lepší a rychlejší jak xDSL (u tarifů do 50Mbps down), což se nezřídka stává. Je to výjimka potvrzující pravidlo, že je lepší kabel (profi B2B rádiových spojích v rezervovaném licenčním pásmu jsou mimo toto téma). 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne nemá a potvrdili mi to i technici na infolince vodafonu. Pevné LTE ikdyz se tvari ze vse slape vcetne deklarovanecrychlosti tak to laguje a chova se naprosto divne, dokonce je znat i vecerni spicka. Pomohlo flashnout O2 fw a locknout frekvenci na 1800, ale i tak jsem rad ze nam T-M zafinancoval VDSL. Srovnani Vodafone datove simky a pevneho LTE bylo 250 vs. 50 a 70 vs. 4 up, ale prekvapive i latence 26 vs. 16

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...