Přejít na obsah

Kvalita internetu


Návštěvník INNOFILM

Doporučené příspěvky

Návštěvník INNOFILM

Nevěřte tomu, co Vám tvrdí pracovníci osobní péče, pravda je jenom to co nakonec podepíšete.

Pracovnice osobní péče, paní Jinochová mi v roce 2020 nabídla připojení k internetu a tvrdila, že v místě instalace je rychlost internetu 30 Mb/s.

Podepsal jsem tedy smlouvu na instalaci. Následně se ukázalo, že tato rychlost je k dispozici pouze v době, kdy jsou rodiče a děti v práci a ve škole. 

V odpoledních a večerních hodinách je naměřená rychlost od 3 Mb do 15 Mb.

Při stížnosti na tuto praxi se mi dostalo následující odpovědi:

,,Dle diagnostiky sítě je zákazník aktuálně připojen k internetu, síla signálu velmi dobrá, modem je stále připojen na jeden vysílač, v síti se nepřelaďuje.

 

Dle dohledového systému modem pravidelně posílá diagnostická data o svém připojení, internet tedy funguje stabilně.

 

Za posledních 7 dní modem byl modem jednou restartován (12. 9. v 19:34), jinak zde nedochází k žádným jiným výpadkům či rozpojením.

 

Od včerejší půlnoci zákazník přenesl cca více než 28 GB dat. U VF v tuto chvíli žádný problém neshledán, doporučuje se občasný restart modemu.

 

tato služba není garantovanou konektivitou, nižší rychlost či občasná nedostupnost služby je standardním chováním konektivity,,

 

Takže jsem pochopil, že za ty peníze co platím mi vůbec něco jede.

Škoda, že nám to takhle  Vodafone neříkáš před podpisem smluv, ubylo by  Vám hodně práce .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu že nevíme na jaké technologií  vám internet vlastně běží, jestli DSL, nebo LTE (kabel to určitě není) ,tak to zatím nemůžeme příliš komentovat, každopádně ani jedna z těch dvou technologií neumožňuje garantovat plnou rychlost za všech podmínek.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtělo by si to přečíst, co podepisujete. Ono je to všechno známé dopředu, jak moc, jak často a na jakou dobu může rychlost kolísat a do kdy je to ještě v pořádku. Doporučuji přečíst brožurku https://www.ctu.cz/plattezaskutecnourychlost a zároveň si zjistit, co mám za službu a s jakými parametry. U domácího připojení za pár stovek se opravdu nejedná o garantovanou linku.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechapu příspěvek .

Jedná se o stížnost, podmět k řešení, nebo jen povzlykání si ?

Protože příspěvek mi nedává moc hlavu a patu.

 

Asi to bude fixní LTE, jelikoz se píše

před 2 hodinami, INNOFILM napsal:

modem je stále připojen na jeden vysílač, v síti se nepřelaďuje.

 Nechápu zmínění osoby p. Jinochová ...

 

V příspěvku není žádná otázka, na kterou bychom měli odpovídat ....

 

Takže si myslím,  že je to zase nějaký bezvýznamný výkřik do tmy, od někoho, kdo nejspíše IT vůbec nerozumí, a akorát podezřívá Vodafone z nějakého spiklenectví.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...