Přejít na obsah

Pevná IP adresa


Návštěvník Bilek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Bilek

Dobrý den,

potřebuji vyřešit problém s IP adresou. Vodafone neustále mění IP adresu mého routeru a tak mi prakticky znemožňuje používání placené služby, protože internet používám primárně k připojení se k zařízení doma z internetu. Potřebuji pevnou IP adresu, ale k mému zděšení jsem zjistil, že se dá pořídit pouze na IČO. Kde má soukromá nepodnikající osoboba vzít IČO? Bohužel na adrese mého bydliště není jiný internet dostupný (vyjma bezdrátových připojení alá 20MB/s), takže jsem v pasti. V důsledku si platím službu kterou mohu používat jen po krátce omezenou, blíže nespecifikovanou dobu a pak musím zase zajet k routeru a všechny servery a DNS záznamy přepsat a pak čekat až se změna projeví než mohu zase službu internetu využít. Připadám si jako ve středověku. Navíc mě nenapadá jediný důvod proč by měl být problém přiřadit nějakému zařízení pevnou IP adresu. Dle mého názoru to přináší spíše užitek pro všechny. 

Můj dotaz tedy zní, je nějaký způsob jak si zajistit pevnou IP adresu bez zřizování IČO? Nevím např. jiný tarif ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by byla nutnost měnit DNS při změně IP? DNS jsou stále stejné, a i kdyby je VF někdy měnil, pak si user může nastavit svoje vlastní, třeba fixní Google 8.8.8.8 a DNS od VF ho nemusí zajímat. Jinak pro veřejnou "ne-pevnou" existuje něco jako DDNS. A problém není ani s IČ, protože VF při uzavření běžné smlouvy žádné doklady o firmě nechce, zajímá ho snad akorát OP toho, kdo smlouvu uzavírá.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatlačte na Vodafone a připravte si 200Kč měsíčně, pokud máte DOCSIS (exUPC) internet a možná se k pevné IP dostanete. 

Na tohle internet pro domácnosti nebyl určen. 🙂 A další věcí je, že IPv4 adres je prostě málo. Lepší je alokovat na business (firmy, IOT...) než pro běžné home usery. Viz to, co psal marian.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...