Přejít na obsah

OpenWRT za Compalem v bridge se často odpojuje


drew

Doporučené příspěvky

Mám (svůj, ale to je asi jedno) modem Compal CH7465VF v režimu bridge a za ním router TP-Link Archer C7 v2, kde provozuju OpenWRT (22.03). Z ničeho nic (no, trochu jsem se hrabal v nastavení,  ale pak jsem obnovil zálohu nastavení a chová se to stejně) se mi začalo dít to, že na routeru vždy funguje spojení do internetu jen tak 2-5 minut a pak už si nepignu nikam. Adresu přes DHCP mám přiřazenou (veřejnou), pokud v LuCI rozhraní restartuji dané rozhraní (WAN), začne to zas na pár minut fungovat. 

 

Když přepnu modem do režimu router, tak mám na svém routeru s OpenWRT privátní adresu, ale internet funguje. Když do modemu v jakémkoliv módu přes kabel připojím svůj počítač, internet funguje (co je zajímavé, když změni režim modemu, OpenWRT si toho nevšimne a nenačte si přes DHCP novou IP adresu, musím manuálně dané rozhraní restartovat).  Zkoušel jsem zapnout "Use broadcast flag"  a mám pocit, že to okno, kdy internet funguje, prodlouží z dvou minut na pět minut, ale taky se mi to může jen zdát.

 

Zkusím na noc oba přístroje odpojit od elektřiny, modemům to prý může prospívat, dočítám se tu tak různě, ale moc si od toho neslibuji.

 

Nenapadá někoho, co se to může dít?

Tak se zdá, že noční odpočinek to vyřešil, zvláštní konfigurace sítě Vodafonu.

UPDATE ráno: 

Tak se zdá, že noční odpočinek to vyřešil, zvláštní konfigurace sítě Vodafonu.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@drew Vzhledem k tomu, že počítač ti za Compalem v obou režimech funguje, skoro bych hledal problém v Archeru s WRT, že se z nějakého důvodu nedokázal dohodnout s Compalem/Vodafonní přípojkou.

Ještě můžeš zkusit, pokud by se situace opakovala, Compal nechat v bridgi a do dalšího volného LAN portu připojit počítač - uvidíš jestli dostane veřejnou IP, nebo ne. Jediné co teď nevím, jesti máš tarif, který umožňuje v jednom okamžiku více, než jednu veřejnou IP.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se že dneska už modemy přidělují většinou pouze jednu veřejnou IP adresu, já donedávna míval možnost až 3 IP adres a nyní již v nastavení modemu vidím pouze jednu, resp. dvě, ale ta druhá je myslím vyhrazená pro telefonní adaptér, dříve jsem tam míval 4.

V modemu Compal to najdeš v Pokročilá nastavení/Stav sítě/Konfigurace/Maximální počet zařízení.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veřejnou IP počítače dostanu i na svůj počítač (teda myslím, tak jsem to taky testoval, ale v nastavení sítě taky vidím jen dvě zařízení) a ten funguje v pořádku (jen teda bufferfloat hodnocení na dslreports.com se mi propadne na D až E). 

 

Evidentně je tedy problém v komunikaci mezi OpenWRT a sítí Vodafonu, ale moc nechápu, v čem přesně je problém. Problém mení mezi Compalem a Openwrt, protože když to routuju, šlape to správně (jen jsem pak za NATem). Nastavil jsem si tam Wireguard VPN, který je v bridgi s rozhraním WAN, ale moc nerozumím tomu, proč by to měl být nějaký problém. Asi zkusím resetovat nastavení OpenWRT a postupně přidávat funkce.

Jen je blbé, že se to špatně testuje, protože mi přijde, že Vodafone tam má nějaké cache a změna nastavení se ne vždy musí projevit hned.

Jinak se to teda nakonec děje pořád, respektive internet jde, ale rychlost hrozně kolísá a seká se to, například takhle: http://www.dslreports.com/speedtest/71288150 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archer C7 je na dnešní dobu poměrně zadýchaný model a s alternativním FW ani nepodporuje HW NAT, takže velmi často neutáhne provoz při více zařízeních. A tuším verze 2 navíc měla nějaké problémy, kdysi jsem to četl v souvislosti s DD-WRT. Tady někde bude zakopaný pes a ne u VF. Natáhl bych do C7 původní tovární FW a vyzkoušel co to bude dělat.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V2 prý má mít problém s wifi, ale to můj problém podle mě není, wifi šlape dobře a problém je navlast stejný i když do routeru natáhnu kabel. Pět let na routeru bezproblémově openwrt provozuju (byť teda starší verzi, nějak jsem zapomněl aktualizovat), teď jsem ji jen aktualizoval a to už asi před týdnem - potíž tedy asi bude někde v těch změnách, co jsem udělal před pár dny. Ale zkusím revertovat a uvidím, co to udělá.

Jinak router pořád šlape a na moji rychlost (150 mbit) i s openwrt dle wiki https://openwrt.org/toh/tp-link/archer-c5-c7-wdr7500#nat_performance stačí, snažím se harware neupgradeovat, dokud slouží.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Praha 8
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, tomus napsal:

Obávám se že dneska už modemy přidělují většinou pouze jednu veřejnou IP adresu, já donedávna míval možnost až 3 IP adres a nyní již v nastavení modemu vidím pouze jednu, resp. dvě, ale ta druhá je myslím vyhrazená pro telefonní adaptér, dříve jsem tam míval 4.

V modemu Compal to najdeš v Pokročilá nastavení/Stav sítě/Konfigurace/Maximální počet zařízení.

 

Nevím, já stále vidím v administraci modemu možnost mít 3 zařízení. Jedna je asi pro telefon a mám zapojeny 2 routery (jeden je pro testování) a oba mají veřejnou IP, ověřeno tak, že se na ně dostanu přes VPN.  Stav k dnešku, poslední restart modemu 4 dny zpět. 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě pochybuji, že máte svůj Compal CH7465VF, go je již Vodafonní černý, ten nešel nikdy odkoupit... Takže spíše máte CH7465LG (bílý), ale jak jste psal je to fuk 😉 ty modemy se liší jen barvičkou šasí 😄

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • OTT boxy a Compal
  • Havířov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...