Přejít na obsah

DVB-T MUX1 kanál 21 nekoukatelný


petrmet

Doporučené příspěvky

tak ještě jednou, technik tam byl problém u mě nezjistil, ale vodafone o té chybě ví, mají to na interním chatu, že se tento problém objevuje, kanál sám o sobě funguje, ale jakmile zákazník TV přeladí tak už ho nenaladí, ale chápu, že DVB-T a zvlášť když  existuje HD alternativa daných kanálů, tak to pro ně není priorita

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když kanál funguje, tak ho musí zákazník naladit. Když ho zákazník nenaladí, tak buď kanál nefunguje (což ale technik se spektrákem na místě zjistí a měl by to sdělit do VF na kompetentní místa), anebo je zařízení používané k příjmu nějaký šrot (což opět technik zjistí, protože sám na měřáku bude mít ten kanál 21 naladěný a může tedy zákazníkovi ukázat, že je vše v pořádku). Takové spekulace, že kanál údajně funguje, ale po přeladění TV už ne, to je celé nějaké podivné...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ještě jednou pro méně chápavé: Celý multiplex ČT mi běžel bez problémů, ale TV jsem přeladil (má chyba) a od té doby mux naladit nelze a dle vyjadření technika na místě to mají hlášeno od více zákazníků a vyjádřil domněnku o posunuté frekvenci

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jednou - když tam technik zapojí měřák, tak nebude vytvářet domněnky o posunutých frekvencích, ale na spektráku jasně uvidí všechny kanály, přičemž ten k21 si nechá zobrazit a okamžitě zjistí, jestli je frekvence v pořádku nebo ne. Stejně tak zjistí úrovně, chybovost a další parametry. Tady se netvoří domněnky, ale měří signál. Na vytváření domněnek je věštírna na Barrandově nebo TV8, ale to snad není servisní firma pro kabelovku VF...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 8. 1. 2023 v 23:57, retron napsal:

tak ještě jednou pro méně chápavé: Celý multiplex ČT mi běžel bez problémů, ale TV jsem přeladil (má chyba) a od té doby mux naladit nelze a dle vyjadření technika na místě to mají hlášeno od více zákazníků a vyjádřil domněnku o posunuté frekvenci

Dobrý den, můžete zkusit znovu naladit mux1

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...