Přejít na obsah

Vodafone TV a nastavení routeru


Návštěvník Martes
Přejít na řešení Vyřešil Návštěvník Martes ,

Doporučené příspěvky

Návštěvník Martes

Dobrý den,

je potřeba nějaké zvláštní nastavení routeru, aby mi fungovala Vodafone TV?

V mé lokální síti mi bohužel nefunguje přehrávání videa, a to na žádném zařízení. Vodafone modem mám v modu bridge a za ním mám vlastní router. Je potřeba nějak nastavit firewall, povolit nějaký port nebo něco podobného?

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martes

Tak mě šlo především o obecné nastavení. Ale tak tedy kokrétně mám:

Modem:

Vodafone Station 3.1 , firmware AR01.04.046.07_072921_7244.SIP.10.X1

Roter:

TP-Link Archer C6 v2.0, firmware 1.3.7 Build 20220613 rel.64828(4555)

 

Modem je v režimu brigde a TP-Link routuje. Na mobilu aplikace hlásí chybu  MV1851, na PC v prohlížeči chybu WT1806.

Bratr má stejný routek a internet od jiného poskytovatele a můj Vodafone TV mu funguje...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Řešení
Návštěvník Martes

Presně tohle jsem teď zkoušel a fungovalo to. No a po zapojení zpět to už funguje i přes router. Zřejmně tedy pomohlo pouhé restartování modemu, který jsem během testování musel restartovat hned 2x. Jako router jsem restartoval několikrát, restart modemu v režimu bridge mě ale nenapadlo, nechápu, co tam vyváděl... Každopádně moc děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tak vidím, tak máš rychlost 1 Gbps. A to ten prehistorický Archer C6 v2 bude už dost funět, aby to dal. Při víc zařízeních ani nemluvě, což by mohl být i důvod oněch chybových hlášek, jenž se týkají sítě. Osobně bych uvažoval o přechodu na Archer AX20, aktuálně se prodává již v3.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martes

Díky za tip, ale jak jsem psal, bylo to modemem, router jsem ani nerestartoval a rozjelo se to. Na rychlost si taky nestěžuju. O rychlejším routeru určitě uvažuju. WiFi6 by se do budoucna hodilo, teď na ní ale nemám jediné zařízení. Naopak by se mi líbil 2,5Gb switch v routeru, to ale pořád skoro nikdo nedělá, přitom 2,5Gb dnes má každá lepší základní deska do PC - všichni jak navedený zrycvhlujou WiFi a na kabel dlabou... Když už router má 2,5Gb port, je to jen WAN a LAN má jen 1Gb, takže ta rychlost po kabelu ani nejde vyuřít, fakt nechápu....

Takže zatím vyčkávám a sleduju nové routery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud někdo z ISP nabízí home tarif s rychlostí 2 Gbps (jeden ISP tuším ano), pak se ten router s 2,5 Gbps WAN hodí aspoň k tomu, že lze rychlosti na LAN sčítat až do oněch 2 Gbps, jenž ISP nabízí. Ovšem co si budeme vykládat, než se taková rychlost u home přípojek stane aspoň trochu realitou, tak i dnes prodávaný Archer AX20 bude muzeální kousek...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martes

Já bych právě využil spíš 2,5Gb LAN pro připojení NASu - 1Gb nedokáže plně využít ani potenciál dnešních plotnových disku, a to ani nemusí být v RAIDu (běžně dosahují kolem 200MB/s čtení). To ale  prostě ještě nikdo nedělá, ani switche pořádně nejsou. 1Gb už máme strašně dlouho a pořád žádný pokrok, alespoň na těch 2,5Gb. Zato u WiFi se můžou všichni přetrhnout, aby nabízeli posledná standard, který člověk doma využije tak v mobilu, pokud má nahodou poslední model.

Alternativou by mohl být jen 2,5Gb switch (pokud by se konečně objevil nějaký cenově dostupný), ale pak by zase bylo 1Gb úzké hrdlo mezi NASem a WiFi+internetem v routeru, co prostě má jen 1Gb LAN porty....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...