Přejít na obsah

TP LINK powerline - aneb prenos pres zasuvky 230V


Návštěvník Kokos007

Doporučené příspěvky

@Maddavid pro standardní použití spíš naopak - modem bys měl mít v režimu router. Potom výstup z modemu dáš do powerline adaptéru a na druhé straně ti (pokud se vše podaří) bude pokračovat síť, tvořená tvým modemem. Pro jistotu počítej se snížením rychlosti takto přenášených dat.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus tak jasněěěě , v klidu🙂

 modem - jeden adaptér - (dráty ve zdi) - druhý adaptér - a do zařízení

Tenhle systém bridgovat a tahat veřejnou IP k dalšímu zpracování někam dál po elektrických drátech by možná bylo docela zajímavé, z mého pohledu nesmyslné. Resp mám vlastní zkušenost, kde přenos signálu byl ne úplně 100% spolehlivý. Tím nemyslím jen snížení rychlosti ale bylo tam nějaké další  omezení, kdy mi na výstupu něco nechtělo na LAN fungovat, přitom to samé zařízení před adaptérem bylo bez problému. To přenechám experimentátorům.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mojmax To je samozřejmě super, také to tak mám podobně. Stejně tak může mít spousta lidí mít bezproblémovou zkušenost s WiFi. Ale spousta lidí má naopak s PLC či WiFi problémy. Bohužel je třeba vždy mít nějaké znalosti o své elektroinstalaci či o okolním radiovém pásmu, které se mohou měnit v čase, což není úplně jednoduché. Spousta lidí nechápe, že problémy vlastní sítě jsou jen jeho problém (z technických důvodů, které poskytovatel neovlivní) a myslí si, že když si platí za nějaký tarif, budou mít vždy, všude a za všech okolností rychlost, kterou si sjednali. A to paradoxně i v případě, že mají slabý HW, ať už je to 100Mbps síťová karta či zařízení se "slabší" WiFi.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně velká část stížnosti na kvalitu internetu má příčinu v domácí síti.  To je pak asi to samé jako volat do Vodáren a kanalizací, že vám pračka napouští málo vody. 

Powerline u tv může fungovat skvěle, to není náročné na rychlost a spolehlivost a i pár sekund výpadku nejde při zpětném shlédnutí poznat. Když restartuji modem, tak mi stb se zpětným shlédnutím hraje ještě skoro minutu. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...