Přejít na obsah

Modem Compal 3.0 - spotřeba elektřiny


Návštěvník rapman

Doporučené příspěvky

Já si nedávno zapojil měřák přímo do trojfáze, abych zjistil spotřebu, a žasnul jsem..  Když mi "nic" neběží, tak mi to stále bralo přes 300W. Modem, router, nabíječky, Google Assistent, repráky, lednička, trouba, mikrovlnka, atd., vše má minimální, ale nějakou spotřebu.  A to je masakr na elektřině. Něco jsem čekal, ale ne přes 300W "standby". Tak jsem začal trošku optimalizovat a stáhnul to na 150W, což právě při dnešních cenách elektřiny je dost, 1.3 MWh ročně, pro nové ceny  dost přes 10 tisíc Kč ...

 

Takže optimalizovat i jednotky desítek W docela dává smysl.

Upraveno uživatelem Vulva
  • Kabel 1000 Mb/s Profi
  • Premium 5G
  • Klasik
  • Vodafone Station 3.1
  • localhost
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus Když chce někdo mít připojení k netu, tak skutečně nemůže řešit, jestli dá za rok tisícovku za spotřebu el. energie nebo nedá. A v životě je jistě celá řada jiných a zcela zbytných věcí, na kterých se naopak ušetřit dá (chlast, cigára, auto atd.). Nedělal bych z toho vědu a nepochybně kdo má net od VF, tak nebude nějak extra sociálně slabý, aby ho položila ta cena za elektriku :)
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...