Přejít na obsah

Nefunkční TV připoužití galvanického oddělovače


Návštěvník Borivoj

Doporučené příspěvky

Návštěvník Borivoj

Dobrý den, poradí mi někdo s následujícím problémem?

Chtěl bych s TV používat zesilovač a reprosoustavu. Při použití zesilovače je ale ve zvuku znatelné hučení. Tento problém řeší galavanický oddělovač. Hučení sice odtraní, ale nefunguje s ním správně televize. Programy pak lze sledovat pouze zpětně. Když přepnu na jakýkoli program, většinou se objeví hláška "Nelza naladit daný transportní tok". Program lze pak spustit jen "od začátku", tedy zpětně. Nelze se na programy živě.

Galvanický oddělovač používám tento: https://www.hama.com/00122466/hama-coaxial-sheath-current-filter

Lze tento problém nějak řešit? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Borivoj

Děkuji za odpověď,

ale byla by to velká náhoda, že by byl vadný už druhý typ.

Jako první jsem koupil tento oddělovač: https://avtechnic.cz/kabely-a-konektory-pro-videotechniku/1296-gnd-breaker-15701.html. Problém byl stejný. 

Říkal jsem si, zkusím něco jiného, snad kvalitnějšího, tak jsem koupil ten Hama, ale výsledek je stejný. Oba oddělovače jsem kupoval nové.

U obou to dělá stejnou chybu. Většina programů nejde spustit živě, některé programy jdou spustit, ale kostičkuji, nebo jsou to jen barevné fleky. Když je pustím zpětně, je to OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při zpětném přehrávání nebo u nahrávky to jede celé po internetu. Problémy jsou v DVB-C. Ale bez měřáku můžeme jen střílet od boku. Každopádně, jestli je signál OK bez galvanického oddělovače, ale s ním je problém, pak to opravdu vypadá na ten oddělovač.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro jistotu.... TV je zapojena do ucastnicke zasuvky primo a kvalitnim kabelem? 
Je moznost (jednoduse) vyzkouset jinou TV zda by te ten signal stacil? (pokud ano tak ta tva ma mene citlivy tuner + slabsi signal a je hotovo)
Nektere pristroje TV/STB maji moznost (hluboko v menu ) zobrazit silu a kvalitu signalu + chybovost... -u tebe?
Pokud bys to nasel, tak koukni pred zapojenim clenu, a pokud si na hrane prijmu tak je to jasne... *

-ale jak uz napsano bez meraku je toto jen takove laicke / nouzove . 

(*...sel by zkusit rizeny zesilovac ale zde na kvalite fakt zalezi a nejlepe kabely s F konektory, -eshop 14denni vraceni))

  • -
  • -
  • -
  • CI
  • O-va
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud galvanický oddělovač, pak nějaký na F konektory, např. Toner XTI-1G a umístit hned za účastnickou zásuvkou na jejím TV výstupu. Použití kvalitního kabelu na propojení mezi zásuvkou-oddělovačem-TV je pak samozřejmost, tj. žádné prádelní (účastnické) šňůry, plastové rozbočovače a podobný humus.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Borivoj

Děkuji všem za odpovědi, odpovídám na jednotlivé dotazy:

* TV je zapojená přímo do účatnické zásuvky, kabel je původní od UPC, asi to nic slvného nebude, zkusím koupit kvalitnější. 

* Dělalo to na staré TV, nyní jsme koupili novou, problém je stejný, tedy TV to snad nebude.

 *Síla a kvalita signálu, zkusil jsem u různých programůch (jsem laik):

Bez galvanického oddělovače: síla signálu - 68 až -69 dBm, kvalita 100 %, SNR 34 až 35 dB

S galvanickým oddělovačem: síla signálu - 70 až -71 dBm, kvalita se pohybovala od 0 % do 49 %,  SNR 24 až 25 dB 

* Zvuk jde z televize optickým kabelem do D/A převodníku a z něj do zesilovače. U staré televize šel zvuk přímo do zesilovače, problém byl a je stejný.

Díky ještě jednou všem za čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...