Přejít na obsah

Služba CLIP u pevné linky


Návštěvník Pavel1972

Doporučené příspěvky

Návštěvník Pavel1972

Zdravím,

nefunguje mi služba CLIP (zobrazení volajícího čísla) v tarifu Telefon Basic, máte někdo podobný problém? 

Díky

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@Pavel1972 Dobré ráno, Pavle, zkuste se prosím podívat do samoobsluhy na https://www.vodafone.cz/muj/ do sekce Služby, měl byste tam najít i volbu ohledně zobrazení čísla. Kdyby vám toto nepomohlo, tak nám zavolejte na 800770077, abychom mohli zjistit příčinu a poradit vám.

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník Pavel1972

Pro Ondru z Vodafone,

v samoobsluze v sekci služby se mi zobrazí jenom možnost nezobrazovat mé telefonní čislo, ale nikde není nastavení služby CLIP  - zobrazení čísla, které mi volá..

Díky

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastavit zobrazení volajícího čísla (tedy čísla, ze kterého přichází hovor) podle mě možné není, toto musí každý operátor poskytovat automaticky a jedinou podmínkou je, že to musí umět i koncové zařízení (tedy obvykle telefonní přístroj). CLIP/CLIR pak slouží k zobrazování/nezobrazování mého tel. čísla tomu, komu volám já sám.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Služba clip neslouží  tomu aby se mé  číslo ukazovalo ostatním,  ale k tomu aby mně  se ukázalo číslo co mi volá. 

Na Slovensku  kdo třeba neměl příplatkovou službu clip,  tomu se neukazovalo kdo mu volá  atd 

Btw mě  to funguje a číslo zobrazuje

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CLIP je identifikace volajícího, tj. aby se tel. číslo toho kdo volá, zobrazovalo volanému. Kdysi se tato funkce musela aktivovat, posléze to všichni operátoři udělali opačně a fce CLIP je aktivovaná defaultně, takže kdo volá,tak se jeho číslo automaticky ukazuje všem volaným.

Pokud jde o to, jestli se volanému ukazují tel. čísla volajících, pak jsem nikdy neslyšel, že by toto šlo na straně volaného nějak (de)aktivovat. Jedině snad tak, že si volaný pořídí tel. přístroj bez displeje a čísla příchozích hovorů se nemají kde zobrazovat.
  • Souhlasím 1
  • Zmatený 1
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiňte  ale opravdu si myslím,  že mám pravdu já. 

Clip má  gsm  kód  30, clir 31.

Operátor na Slovensku  před  22 lety neuměl  v defaultu  zobrazovat  číslo kdo volá,  nabízel výslovně službu  clip abyste viděli kdo vám volá. 

Český Telecom  standardně  neukázal  kdo vám na pevnou volá,  výslovně nabízel službu clip za 25 Kč  abyste viděli kdo vám volá. 

Ve specifikaci  služby clip se popisuje  jak funguje u pstn,  že  po prvním  zazvonění se volanénu přenáší  datum a čas a také  číslo volajícího,  to opravdu odpovídá,  pevná linka nastaví čas a ukáže číslo až  po prvním  zvonění. 

Ale je možné,  že operátoři to celou dobu popisují  špatnými  slovy,  ve specifikacích  je taky chyba.  

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že ČTc nabízel zobrazení příchozí tel. čísla za poplatek, tomu věřím a ani mě to neudivuje, protože tento moloch byl odjakživa prohnilý skrz na skrz (dneska v jeho šlépějích podobně "úspěšně" pokračuje O2, kde si nechají zaplatit 99 Kč i za změnu ze SIM na eSIM apod. nehoráznosti). Nicméně to ale nemá žádnou souvislost s CLIP, protože to je záležitost volajícího a nikoliv volaného, jak jsem už uváděl výše.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...