Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

@zajdee A proč by měl VF po ukončení smlouvy držet v databázi zařízení, která nejsou jeho a nejsou ani aktivní? Už jsem psal, že vypnuté SIM také žádný operátor dál neeviduje. Prostě s tím nemá nic společného, smlouva skončila a tím to končí všechno. Jiná věc jsou pronajaté modemy, protože ty stále vlastní VF a může je dál pronajímat jiným zákazníkům.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pronájmy jsou všude, až na o2, a menší providery, kteří ale nemají takovou optiku jako 3 hlavní operátoři ,a jak jsem dřív psal, pokud se pronájem a cena pronájmu někoho nelíbí, ať k danému operátorovi nechodí, nikdo nikoho nenutí. Stále se tu řeší jedno a to samé a už je to docela otravné

a omlouvám se za čistě svůj názor, ale takto to vidím já. Jak z pohledu zaměstnance jednoho z operátorům, tak i jako zákazník

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě prodej zařízení skončil a myslím že už se nevrátí a naopak bude snaha se postupně zbavit i těch zbývajících na síti,

protože až za několik let přijde upgrade na Docsis 4.0, bude to znamenat konec všech starých modemů, CA modulů atd. a opět se bude konat boj s klienty aby si vyměnili jejich zařízení, ale kdo ví co nakonec bude...

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yondan

"kautskym" Já si dovolím nesouhlasit. Protože třeba u Vodafone station za 100 korun měsíčně dostanete zařízení, které naprosto degraduje službu. Myslím si, že v ceně za pronájem je i servisní podpora, ale totálně neschopná telefonická podpora odmítá třeba vyřešit problém, kdy Vodafone station odmítá předat IPV6 prefix na další router prostě neřeší nic. Ano, ostatní pronajímají také zařízení u DSL Cetin Terminátora u optiky ONT router. T-Mobile stejně tak ale ta zařízení fungují. Pokud člověk požádá o přepnutí Vodafone station do bridge přichází o IPV6 a zase jsme u jádra „pudla“ neschopná technická podpora odmítá na zařízení v bridge pustit IPV6 odmítá sdělit přístupové adresy a údaje pro Carrier-grade NAT, aby si člověk v nejhorším nastavil ipv6-DS-Lite sám. Proto si rozhodně za své peníze nepředstavuji, že dostanu takové zařízení. Osobně rád dám peníze za to, co chci já, ale ne co mi za mé peníze někdo naservíruje.

Upraveno uživatelem yondan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@yondanchápu Vás, tak pokud máte toto dle stránek Vodafone tak chápu, Vaší naštvanost.

 

Za jaké situace u Vodafonu dostanu IPv6 adresu?

IPv6 adresu používá většina zákazníků Pevného internetu přes kabelovou síť (pokud zákazník nemá veřejnou IP adresu). Pro jiné druhy připojení ji zatím nenabízíme.

Pokud využíváte pevnou IP adresu nebo chcete používat modem v režimu bridge, vždy musíte mít nastavený protokol IPv4.

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...