Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

Neznám žádnou výhodu vlastního zařízení oproti zařízení v pronájmu, a také jsem žádnou výhodu nikde nečetl. Přičemž pochybnou úsporu pár korun opravdu jako argument neberu, protože to je vyváženo celou řadou nevýhod, o kterých jsem psal, ať už jde o záruční servis až 30 dní (po záruce pak jasná věc), nemožnost uživatelsky upgradovat FW a v podstatě nulová podpora ze strany operátora, jenž nebude řešit technické problémy u zařízení, která nejsou jeho.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedine zariadenie, ktore prichadza do uvahy, je AVM Fritz 6xxx, okrem WiFi 6 AX (a jedneho 2.5 Gbit portu) nevidim ziadnu vyhodu, navyse WiFi 6 AX ma aj Vodafone Station 2, ktora je/bude onedlho aj v CZ.

Ostatne nevyhody prevysuju jedinu vyhodu - all-in-one zariadenie, navyse bez podpory operatora (uz vidim, ako nejaky miestny predajca ci amazon bude riesit problemy, soudruzi v Berline sa tiez nepretrhnu).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekněme, že by se dalo uvažovat o pocitu, že zkrátka není jiná volba, nebo o pocitu, že zařízení zbytečně přeplácím. V každém případě subjektivně, pokud bych cenu pronájmu měl zakomponovanou v ceně služby, tak bych držel hubu. Technické parametry, údržba atd.. už tady bylo zmiňováno X krát, tohle pozadí chápu.

Přijde mi hloupé, když odkoupený fungující novější Compal nechtěli zprovoznit u tchánů, kde ještě běží Ubeečko.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam pocit, ze toto je nasa ceskoslovenska specialita, uvadzat zvlast prenajom za zariadenie.. inde v EU to nevidim (ale je to mozne).. teda UPC SK este stale umoznuje pripojit zakupene zariadenie (pochadzajuce od UPC SK, teda je v ich db), ktore vyhovuje specifikaciam (DOCSIS 3.0 Compal, DOCSIS 3.1 Arris a asi aj novy Sagemcom).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvlášť účtovaná cena za pronájem zařízení vznikla v době, kdy UPC začalo tato zařízení prodávat. Do té doby byla pouze jednotná cena za službu a koncové zařízení bylo jakoby "zadarmo", respektive v ceně služby.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pronájmy mají výhody jak pro zákazníky tak pro operátora. Těch pár desetikorun myslím nikoho nevytrhne.

Já nikdy nechápal jak si někdo odkoupil cihlu za 5000 Kč, to se narozdíl od pronájmu za 150 kc nemůže vyplatit, už i proto že cihla neměla moc vysokou životnost. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to výhodu především pro operátora, jako dodatečný zdroj příjmů. A je jedno jestli modem za 2020 Kč je po dvou a půl letech zaplacen a vydrží dalších pět a to předpokládám, že i na těch 2020 provider měl marži. A je jedno jestli je to Vodafone s krámem Compalem anebo T-Mobile s DSL Zyxel modemem se 100mbit porty. Vlastně nejsympatyčtějši to má O2 splátky na 60 měsíců a pak je to Vaše. Každopádně zákazník by měl mít možnost volby ať už co se týče hw, tak možnosti pronájmu nebo koupě.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešení u O2 je asi to nejhorší, zákazník si řekne 50 Kč měsíčně to je nic, ale když bude chtít za rok službu ukončit, tak se bude divit, že musí doplatit 4000 Kč za krám co mu bude k ničemu. Takže tímto si o2 zákazníka uváže k sobě na 5 let. Nehledě na to, že ta jejich meteostanice tuto hodnotu nemá a je to krám. 

A vůbec nechápu jaký má smysl zákazníkovi s terminátorem nutit další dsl modem  podobě meteostanice připojený za něj. To nedává smysl, za terminátora si každý může připojit svůj router za 1500 Kč co bude na tom o dost lépe než tato meteostanice. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@retron Ale prdlajs, třeba mně už modem měnili 3x, takže jenom výjezd technika vyšel na mnohem víc, než kolik by VF údajně vydělal na prodeji. To by nebyl žádný dodatečný zdroj příjmu, ale naprostá ztráta. A to jsem ještě měl štěstí, že u pronájmu k těm výměnám docházelo do dvou pracovních dnů - neumím si představit, že by zařízení bylo moje, reklamoval bych ho a pak čekal až 30 dnů, než někdo reklamaci vyřídí (a já po celou tu dobu místo netu měl akorát velký kulový).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám kolem sebe 5+ lidí na exUPC, všichni mají zatím odkoupeno a během 10+ let odešlo jedno Cisco 3208 a jeden zdroj k Technicoloru

jo a všichni se shodujeme že od migrace k Vodafone to jde od 10 k 5ti, včetně sousedů v baráku, podotýkám velmi různé části Prahy, naštěstí optika je nebo se staví

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...