Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Marek-26 napsal:

Jak už jsem tu já i další psal. Je to prakticky nereálné, aby k tomu došlo. A je to nesmysl se o to snažit. Zkuste se zeptat T-Mobile, zda budou na DOCSIS síti umožňovat připojení vlastního zařízení 🙂 Ale jo, na druhou stranu bych vám škodolibě přál si za x tisíc koupit vlastní zařízení, věčně řešit nějaké problémy, posílat modem poštou na upgrade FW, finančně se podílet na nákladech se zavedením funkcionalit a provozu (znáte servisní poplatek u Skylinku?), aby nakonec změnil Vodafone specifikaci či rovnou celou technologii v domě a měli jste krásný kus elektrošrotu. Fakt nechápu, proč po tom tak toužíte. Ano, modemy v nabídce jsou basic pro Home Usery s velmi omezenými možnostmi, ale řekněme si to narovinu, drtivé většině lidí stačí + spousta lidí chce na Home Internetu provozovat věci, které tam dle mě nepatří (různé servery atd.). A ostatní se buď přizpůsobí, nějak si to vymyslí či se poohlédnou po jiném poskytovateli, který jim dá to, co hledají. 

Proč, Marku, řešit věčně nějaké problémy? Proč posílat poštou zařízení na upgrade?  Jakmile jsou definované jasné technické specifikace, není důvod, aby výrobci pro vaši síť nepřizpůsobili svá zařízení. Pak budu maximálně řešit klasickou reklamaci jako v případě nového iPhone, televize, nebo jiné elektroniky. Anebo bot. : ) A v momentě, kdy tu bude zařízení kompatibilní s domácí sítí, vznikne tu oficiální distribuční síť, takže zařízení budou v prodeji na každém rohu, stejně tak jejich support. A lidé si pak budou moci říci, zda chtějí mít vše all-in-one, bez starostí za cenu poplatku za pronájem poskytovateli služeb, nebo si ho koupí za svoje celý. Co se týče elektrošrotu, jak to nazýváte - někdo rád kupuje nové iPhony / Androidy (whatever), tak já si k tomu koupím třeba víc dražší modem, ale budu mít jednu krabici, našlápnutou krabici a minimalistické řešení připojení. Můj názor.

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AVM je vynimka, cakal som, kto si na tu znacku spomenie 🙂 Vodafone DE ich ponuka v baliku s komfortnym telefonom.

Narocnejsiemu uzivatelovi, ktory najcastejsie chce iba modem (lebo ma vlastne routery/firewally atd.), AVM nepomoze - kedze soudruzi z NDR nepodporuju bridge mode.. a nove modely 6xxx maju problemy s hw (to uz je hadam v novsich reviziach vyriesene) aj fw.. kvalita fw v DOCSIS zariadeniach je dlhodoby problem AVM, nie je vyrazne lepsia ako ostatnych DOCSIS vyrobcov (Arris, Technicolor).. co je dane aj tym, ze vsetci musia pouzivat rovnake SoC SDK od Intelu, Technicolor ma aj modely s Broadcom SoC.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, oživuju téma -

 

Zaznamenal jsem dva dokumenty od VF CZ, ale bez časového razítka.

 

Jedná se konečně o dokumenty, které definují technické požadavky pro výrobce, aby jejich výrobky ( kabelové routery) splňovaly podmínky použití na českém trhu resp. v síti VF CZ?

Znamená to, že koncová zařízení splňující parametry níže VF CZ konečně pustí do své sítě, a zákazník tak bude moci používat vlastní, jeden jediný, kabelový router?

 

https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/3/2025/pozadavky-na-zarizeni-docsis.pdf?nc=13

https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStorage/download/3/2031/specifikace-rozhrani-pntp.pdf?nc=13

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobra poznamka na konci

Zákazník MUSÍ na zařízení používat nejnovější stabilní firmware, včetně všech bezpečnostních aktualizací doporučených výrobcem.

Tie dokumenty su identicke v celej skupine VF, pre porovnanie

https://www.vodafone.de/media/downloads/pdf/VF-DOCSIS-Interface-Specification-v1.06.pdf

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...