Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

18 hours ago, Ivo2003 said:

Vlastní ONT je riziko, poda problémy řeší stylem, že chybu jako první hledá vždy u zákazníka a možnost chyby u nich - to berou až jako poslední možnost. 

VF DE robi to iste, okamzite uzavrie ticket, ked vidi u zakaznika vlastny kablovy modem/router, problem budu riesit, az ked je pripojeny ich router.. preto treba mat VF Station (je vzdy v cene sluzby) v skrini pre takyto pripad 🙂

19 hours ago, tomus said:

Problém je v tom že u nás žádné modemy pro DOCSIS neprodávají

Oficialna distribucia DOCSIS modemov/routerov s EU sifrovacimi certifikatmi nie je nikde v EU pre koncovych zakaznikov.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdy se ani nedivím, že automaticky předpokládají chybu u zákazníka, některé stížnosti třeba u Vodafone na FB to je.... Stížnosti jako strašně se mi seká wifi atd, tam musí každý předpokládat, že chyba bude pravděpodobně u zákazníka. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 12. 2022 v 18:53, paffko napsal:

Bohužel nemám. Ale běží správní řízení na ČTÚ a VF spolupracuje. Spíš otázka na @Marek-26  jestli umí doplnit.

Jak už jsem tu já i další psal. Je to prakticky nereálné, aby k tomu došlo. A je to nesmysl se o to snažit. Zkuste se zeptat T-Mobile, zda budou na DOCSIS síti umožňovat připojení vlastního zařízení 🙂 Ale jo, na druhou stranu bych vám škodolibě přál si za x tisíc koupit vlastní zařízení, věčně řešit nějaké problémy, posílat modem poštou na upgrade FW, finančně se podílet na nákladech se zavedením funkcionalit a provozu (znáte servisní poplatek u Skylinku?), aby nakonec změnil Vodafone specifikaci či rovnou celou technologii v domě a měli jste krásný kus elektrošrotu. Fakt nechápu, proč po tom tak toužíte. Ano, modemy v nabídce jsou basic pro Home Usery s velmi omezenými možnostmi, ale řekněme si to narovinu, drtivé většině lidí stačí + spousta lidí chce na Home Internetu provozovat věci, které tam dle mě nepatří (různé servery atd.). A ostatní se buď přizpůsobí, nějak si to vymyslí či se poohlédnou po jiném poskytovateli, který jim dá to, co hledají. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modem za 2000 Kč to se nějak nevyplatí, při poplatku 70 Kč měsíčně, to vychází na ty 3 roky, do té doby nebo krátce poté zase budou nové modemy nebo upgrade na Arris a můžete platit znova. 

Jaká je životnost takového modemu? Routery tplink mají životnost 4 až 5 let, předpokládám že u Compalu to bude podobné. 

Compal má funkce co nemá ani základní tplink za tisícovku, třeba výběr ze 8 kanálů u wifi ac,  tplink nabízí jen 4 kanály, a protože při dnešní šířce pásma se síť roztahuje na 4 kanály, tak nemáte kam změnit.  

A třeba ONT od Pody, tam se vůbec nedostanete do managementu, jen si v jejich klientské zóně můžete změnit kanál, to je vše. 

Takže Compal vychází ještě jako nadstandardní router 😀

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@retron Teď se zase ve velkém mění ostatní modemy, které už na síti dávno neměly být a do Vodafone se dostali jen díky tomu, že se nestihly vyměnit před migrací, to je priorita. Prý chtěli potom měnit i Compaly, uvidíme, co bude. 

@retron Čas už se mu krátí... 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I to může být důvod proč nelze kupovat a převádět, operátor chce mít možnost měnit staré neefektivní modemy za nové, pokud bude mít v siti modemy co vlastní uživatelé, tak nemá jak je donutit k výměně a na síti mu budou smrdět staré modemy.  Jedině staré typy natvrdo odstřihnout, no to by se ale uživatelé zbláznili. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ivo2003 Má je jak donutit, ale snaží se tomu vyhnout, protože jakýkoliv donucovací prostředek ke spokojenosti zákazníka určitě nepřispěje. A že bych chtěl, aby to fungovalo jako u jiných operátorů, kde si za x tisíc koupím něco a pak mi jen napíší, že si do půl roku musím koupit jiné, že moje ukončí a po pár letech řešit to samé v bledě modrém či řešit, že mi po záruce odešlo...

@retron Chudák ten, co si loni koupil ten Technicolor. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...