Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Jestli umíš číst, tak jistě zjistíš, že mnou psaná odpověď ještě obsahovala i větu v závorce. A právě ta věta znamená, že je mně nějaká IPv6 v podstatě úplně šumák a pokud ji v routeru vypnu, tak to prakticky ani nepoznám. Stejně jako u připojení v mobilu od T-Mobile, kde není IPv6 vůbec a také žiju - jo, asi nejsem pro některé dost IN, to je možné 😄

přesně souhlasím s @Adolf.Shitler T-Mobile vůbec nemá u optiky IPv6, a ani nikdy mít nebude ( nebo to zatím neplánuje)

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, mám update. Pro všechny, kteří by - stejně jako já - rádi využívali vlastní kabelový router, se blýská na dobré časy. Neznám přesné lhůty, kdy vejde v platnost, ale VF má vůli kabelové routery v síti zpřístupnit jako volná koncová zařízení, nikoli povinná. 🙂 

  • To se mi líbí 1
  • Děkuji 1
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Adolf.Shitler napsal:

To si akorát nedokážu představit v praxi jako to bude (ne)fungovat...

Bude to stejně ne/fungovat jako v zemích, kde to ne/funguje. 🙂 Německo, Belgie, Itálie, Lucembursko, Rakousko, Švýcarsko, Španělsko, Nizozemí...

před 20 minutami, quadra2030 napsal:

Ani ja, a to mam za sebou zazitok Routerfreiheit v DE.. ak si niekto mysli, ze nejaky vlastny AVM Fritzbox je vyhra (co je jediny ako-tak dostupny vyrobca DOCSIS koncovych zariadeni s EU certiflkatmi), keep dreaming.

Nejde o AVM nebo Fritzbox jako takový, ale konečně se hodí minimálně na papír minimální technické požadavky na koncové zařízení, které v tuto chvíli VF nemá nikde definované, a pak když rozhodne o nepuštění zařízení do jeho sítě, může někomu jeho chování připadat jako svévůle. Na druhou stranu - operátorů, kteří konkrétně s tímto výrobcem nemají ve své síti problém (a kolik Vodafonů je mezi nimi!), není zrovna málo. https://en.avm.de/service/knowledge-base/dok/FRITZ-Box-7590/3588_Setting-up-the-FRITZ-Box-Guides-for-different-providers/

Já se na zážitek Routerfreiheit docela těším! 😉 

Upraveno uživatelem paffko
  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tu naivitu nechcem nikomu brat, co konkretne ziskam nejakym Fritzboxom voci Vodafone Station, okrem integrovaneho DECT telefonu ci komfortnejsieho telefonovania, aj to iba v najvyssom modelovom rade a podpory WiFi AX (6660, 6690).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba výborné pokrytí wifi ax? super administraci a další možnost navázání zařízení, mesh atd? jejich NAS/media server platformu atd atd.

jo a zapomněl jsem na 1 x 2,5 gigabit LAN

měl jsem možnost nastavovat VDSL 7590 a je to špičkové zařízení

 

předpokládám, že to bude fungovat jako u exUPC, dovolí aby si zákazník od Vodafonu zařízení koupil

Upraveno uživatelem retron
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by spíš část uživatelů uvítala kdyby byl k dispozici nějaký obyčejný modem, bez integrovaného routeru, za který si potom připojí svůj vlastní router, 

Fritzbox se u nás koupit dá koukám, ale cena určitě není pro každého

https://www.conrad.cz/p/avm-fritzbox-6660-cable-wi-fi-router-s-modemem-integrovany-modem-kabel-24-ghz-5-ghz-24-gbits-2228394

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

USB HDD NAS na Intel Atom CPU (Puma 7) nie je velmi dobry napad, ale kto chce kam.. a o vybornom pokryti ax by sa dalo diskutovat, skor je to slabsi priemer (v porovnani so standalone routermi/AP).

Fritzbox sa neda prepnut do bridge mode, tym je pouzitelnost 2,5 Gbit portu v pripade 6660 diskutabilna.

Co sa tyka cisteho modemu - uz sme to tu riesili niekolkokrat, preco take nie je ani nebude.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...