Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

Návštěvník yondan

"Ivo2003 

Tohle  drtivá  většina  lidí  neřeší,  takže  to neřeší  ani  Vodafone. 

Kdo  má  speciální  požadavky  může  si zřídit  nějakou  business přípojku,  kde určitě  bude možné  individuální  nastavení  parametrů  dle požadavků zákazníka,  z rychlosti  připojení  bude ale muset  smazat  jednu nulu,  naopak  u ceny  bude muset  jednu nulu přidat. ........"

 

Nechápu vaše argumentace business přípojkami. Pokud se nepletu tak u business, dostanu jednu veřejnou adresu IPV4 a bez IPV6. Pokud chci u business přípojky IPV6 navrhne Vodafone přechod na home přípojku, kde IPV6 má v podobě DS-LITE. Ale, nic to neřeší, protože pokud si objednám 1Gb/s, tak dostanu totožný model Vodafone station při nižší rychlosti dostanu černý Compal (ten mimochodem subdelegaci ipv6 prefixu zvládá, měl ji po nějaké poslední aktualizaci sice rozbitou, ale už to funguje), ale zpět k Vodafone station pokud teda přejdu na home, tak se dostanu k ipv6 za modemem, ale i když se rozhodnu, že station nebudu používat jako hlavní router, ale dám za něj svůj Turris (2 naty mně nevadí, pokud mám ipv6), tak ten jejich krám mi nevyčlení jednu adresu pro Turris (Compal vyčlení jeden blok /60). To nemluvím o tom, že snad u Vodafone station se snad nedá ani vypnout trvale firewall jen na určitou dobu. A tohle je prostě vada, kterou musí operátor v rámci poplatku za pronájem řešit, protože nikde Vodafone neudává, že home přípojka má nějaká omezení v servise (omezení samozřejmě chápu v časové délce atd., ale určitě ne pokud zařízení nefunguje tak jak má u služby, kterou Vodafone nabízí. U business a VDSL je jasně dáno, že IPV6 nenabízí, tak ji nebudu chtít u home na DOCSIS ji nabízí, a proto chci zařízení, za které platím, aby ji nabízelo korektně. Osobně už v paneláku neznám nikoho, kdo by u exUPC teď Vodafone zůstal. Teď tu koupil ČEZ místního tak uvidím zatím nabízejí 1000/200, pevnou veřejku IPV4 a u IPV6 prefix/48 za 599Kč a jak jsem se už poptával, tak do konce roku budou po vzoru ČEZ nabízet za 99 korun dorovnání uplinku na 1000/1000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yondan

Taky půjdu, pokud to do konce roku neopraví, abych mohl na 1Gb/s. Jen teď čekám na vhodnou dobu, protože do listopadu 2023 mám fixaci u ČEZ 3,75 na KW/h. Tak jestli v rámci většího náboru nevyrukují s nějakou akční slevou, balíčkem, a tak. Protože prodloužit fixaci o rok do 2024 by nebylo od věci a nerad bych se kopal do zadku, že jsem to propásl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bolo niekde deklarovane zo strany VF CZ, ze pri DS-Lite je funkcny Prefix Delegation? Inak to je v tej rovine, ze to moze, ale nemusi fungovat.. bez zaruky a podpory, podobne ako nepodpora PCP pri DS-Lite (to sice nie je uplne riesenie, ale lepsie ako nic na CGNAT).

Skor by sa mohol VF CZ (aj UPC SK) konecne rozhybat a poskytovat full DS.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já snad někde psal, že je to nativní připojení? Samozřejmě nepsal a naopak jsem psal, že se jedná o 6to4 Tunnel. Jinak totéž používá třeba Netbox a další ISP a důvodem nejspíš bude, že koncový zákazník nemá potřebu nativní IPv6 vůbec řešit. To řeší akorát "odborníci", kteří si někde na webu přečetli cosi o IPv6 a v zápalu vášně pak mají pocit, že když nebudou mít nativ, tak jakoby nebyli ani oni :D
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Poněkud se pleteš, protože třeba já mám u připojení na IČ jak veřejnou pevnou IPv4, tak i IPv6"

No, tady jsi napsal, že máš IPv6. 6to4 neznamená, že máš IPv6, ale jen nestabilní parodii na IPv6 (navíc zrovna na Compalu limitovanou na těch 20 Mbps, takže to je dvojitý facepalm a ne použitelná služba).

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli umíš číst, tak jistě zjistíš, že mnou psaná odpověď ještě obsahovala i větu v závorce. A právě ta věta znamená, že je mně nějaká IPv6 v podstatě úplně šumák a pokud ji v routeru vypnu, tak to prakticky ani nepoznám. Stejně jako u připojení v mobilu od T-Mobile, kde není IPv6 vůbec a také žiju - jo, asi nejsem pro některé dost IN, to je možné :D
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...