Přejít na obsah

Musí se pronajímat modem ?


Návštěvník Xtrail

Doporučené příspěvky

@Marek-26 Marku, trochu jsem studoval informace ohledně vlastního koncového zařízení. Jednak dokument BEREC, jednak Free Software Foundation Europe (FSFE) a interaktivní mapu se situací v ČR.

Přestože se jedná o téma, o kterém jsme tu diskutovali a nad kterým polemizovali, zda je či není žádoucí pustit vlastní koncové zařízení do sítě... - Chápu správně, že pokud si pořídím vlastní koncové zařízení např. Fritz!Box 6690 nebo Fritz!Box 6660 a připojím je ke své přípojce, nebudu nijak omezen ve využívání služeb internetu?

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@paffko jako bývalý zaměstnanec Vodafone, mohu říci, že opravdu daná služba má router propojený v systému Vodafone přímo ke službě, pokud tedy síť rozpozná, že tam není jejich  registrovaný router, internet Vám nepůjde

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podmínky služby Vodafone Pevný Internet

Podmínky pro poskytování služby Vodafone Pevný internet (dále jen „Služba“) společnosti Vodafone Czech Republic a.s. (dále jen „Vodafone“ nebo „Poskytovatel“) se sídlem náměstí Junkových 2, 155 00 Praha 5, IČO: 257 88 001, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, sp. zn. B 6064 (dále jen „Podmínky“).

.....

6.2 Požadavky na zařízení (modem) pro technologii EuroDOCSIS

Službu lze využívat výhradně prostřednictvím modemu dodaného společnosti Vodafone. Tyto modemy jsou ve vlastnictví Vodafonu a jsou zákazníkovi poskytovány pouze do pronájmu po dobu využívání Služby.

.....

Tyto Podmínky nabývají účinnosti dne 1. 5. 2022 a nahrazují Podmínky ze dne 1. 1. 2022. Tyto Podmínky se vztahují na všechny smlouvy o poskytování Služby, včetně smluv uzavřených před datem účinnosti těchto Podmínek.

  • -
  • -
  • Klasik
  • 2x CA modul (Lica r2008, UPC r2015)
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O těchto podmínkách vím a četl jsem je. Stejně jako jsem četl informace, které jsem sdílel. Přijde mi, že cílem tohoto fóra je jen odrazovat od práva spotřebitele na vlastní zařízení, pokud je až za koncovým bodem veřejné telekomunikační sítě. Nepotřebuji odrazovat, že něco nejde. Stejná otázka na vás jako na @kautskym - četl jste, co jsem sdílel? 

 

  • Internet 500
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Modem Compal, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@paffko Ano četl, něco z toho znám už déle. Jsem jedním z prvních prudičů už za éry UPC o povolení prodeje CA modulů do DVB-C kompatibilních televizí, a také za použití nepronajímaných modemů.  Tehdy byl úspěch, že jsme si mohli modemy alespoň odkoupit a používat, případně je prodat někomu dalšímu nebo je je takto od někoho získat. Dnes už nelze ani toto, např. s bílým Compalem odkoupeným od původního majitele se můžete jít vyfotit a cestou domů jej umístit do kontejneru s elektroodpadem.
Já používal vlastní Fritz!Box 7590 za černým modemem Compal, což se dalo mírně považovat za úspěch, ale už jsem s internetem u Vodafone skončil a přešel jinam na optiku. Tady ale taky mohu používat svůj router až za zařízením poskytovatele, převodník z optiky na RJ45 je jejich.

  • -
  • -
  • Klasik
  • 2x CA modul (Lica r2008, UPC r2015)
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tyhle snahy moc nechápu. Za ethernetový výstup na modemu si může každý připojit "co chce", tím je zatím splněno, dokud EU či ČTÚ neřeknou jinak (resp. neupřesní rozdílný výklad). DOCSIS je trošku specifická technologie, kdy zařízení musí projít provisioningem, na to musí být připraven jak ten provisioning, tak všechen backend, tftp, CMTSky... A pak jsme u klasického business case, kdy kvůli pár lidem se to nevyplatí dělat. 

  • Souhlasím 2
  • Děkuji 1
  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@paffko ano četl, a proto jsem psal, že jako bývalý zaměstnanec společnosti Vodafone vím, že to nejde s vlastním routerem, jedině, že by byl jejich router v řežimu bridge

  • Premium, Super DSL
  • Basic, Premium 5G, Red Basic
  • ALLinONE
  • Vodafone Station WiFi 5, Zyxel VMG8623-T50B, Vodafone TV Standard
  • Praha, Nová Ves
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...