Přejít na obsah

Vysoký ping u kabelového internetu


Ivo2003

Doporučené příspěvky

Dobrý den, 

Je v pořádku ping na seznam.cz v rozmezí 19 - 24 ms?  A i ping na ostatní služby mi přijde cca o 15ms více, než jak jsem byl zvyklý u předchozího připojení. 

U předcházejícího připojení jsem měl ping seznamu 8-9 ms stabilně. Hodnota u exUPC se mi zdá moc, nebo je to u DOCSIS standardem? 

Někdy se mi zdá, že i ping modemu trvá i několik ms. 

Připojeno samozřejmě kabelem. 

 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedivím se, že vám to vadí. Např. takhle to vypadá u slušného providera (síť Vodafonu mám jen pro ženu a děti, já jedu přes lokálního providera):

Quote

Pinging seznam.cz [77.75.77.222] with 32 bytes of data:
    Minimum = 2ms, Maximum = 8ms, Average = 3ms

To je docela rozdíl, Ze? Ale i na Vodafonu mám vysledky lepší než vy:

Quote

round-trip min/avg/max = 9.049/12.207/19.197 ms

 

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té délce trase Opava Praha bych měl otázku - logicky tedy bude asi lepší měřit rychlost na serveru v Praze, než třeba na serveru v Rožnově, i když je geograficky blíže, tak stejně by to šlo přes tu Prahu.... 

Proč tedy speed testy nabízí servery někde na maloměstě? 

Upraveno uživatelem Ivo2003
  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone:

CZ - Prague - Active24
min: 15.0 ms
average: 22.2 ms
max: 33.0 ms

CZ - Brno - Master
min: 11.0 ms
average: 20.3 ms
max: 48.0 ms

Ecuador - Quito
min: 182.0 ms
average: 187.4 ms
max: 198.0 ms


A jenom pro zajímavost Netbox:

CZ - Prague - Active24
min: 10.0 ms
average: 11.6 ms
max: 21.0 ms

CZ - Brno - Master
min: 9.0 ms
average: 9.9 ms
max: 22.0 ms

Ecuador - Quito
min: 258.0 ms
average: 259.1 ms
max: 262.0 ms
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yondan
před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Hlavně služby ISP nejsou jenom o odezvě neboli je hezké, že nějaká údajně slušná lokálka má nízký ping, ale je otázkou, jestli má i vše ostatní tak ideální. A asi ne, protože by jinak člověk neměl ty ISP dva 😄

Služby jsou samozřejmě i o odezvě. Já osobně jsem od Vodafone odešel k T-MMobile dsl. Absolutní neochota Vodafonu řešit ztráty paketů mě k tomu donutili. Já měl za Compalem vlastní Turris, jelikož Compal slušně podporoval subdelegaci IPV6 prefixu. Můžu říct, že World o Warcraft absolutně po IPV6 nehratelné. 5 minut pohoda potom ping 500ms a nakonec ztráta spojení. IPV4 se dalo, ale člověk musel počítat, že mu sem tam skočí latence na 600ms, ale bez ztráty spojení se do minuty vrátí zpět. Nic nepomohlo urgence výpis z PingPlotteru, že cca každých 6 až 8 minut je na 2 sec 100% paket loss na ip Blizzardu. Stejně se to chovalo i na samotném Compalu. Pokud samozřejmě používáte na Netflix atd, tak to nepoznáte, ale lidé, co vyžadují trvalé spojení to poznají a není možné, aby se takto Vodafone choval k platícímu zákazníkovi, protože jeden platí za přístup na seznam.cz, Facebook jiný za video a jiný, že potřebuje nízkou latenci. A je zajímavé, že pomalejší linka DSL 100/20 tímto netrpí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale služby nejsou JENOM o odezvě. Navíc těch 19 - 24 ms z úvodního dotazu není žádná tragédie. A jestli to u někoho bylo horší, pak měl holt smůlu, ale zcela jistě je to pouze minorita zákazníků. Svoji roli pak pochopitelně hraje i server, na který se dotyčný připojuje, resp. různé cesty, jenž k tomu serveru vedou.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...