Přejít na obsah

Návštěvník egawe774

Doporučené příspěvky

Návštěvník egawe774

Dobrý den,

 

prosím o radu. Volal jsem si s Vodafone podporou a bylo mi řečeno, že Vodafone garantuje rychlost pouze po kabelu, takže i kdyby mi wifi jela na 15mbs, že na to házej bobek. 

Platím si 300mbs, kabel ok, wifi třeba po třech týdnech spadne do stabilních 50-80mbs a nemění se. Nezávisle na čase, nezávisle na zatížení, drží tuhle rychlost. Jediné, co pomůže, je tovární reset, a pak zázrakem wifi jede na 280-290 pokud stojím u modemu. Používám 2,4Ghz, opět, toto není problém, po resetu tam jede maximální rychlost. 

Jiný modem si prý pořídit nemůžu z důvodu bezpečnosti. Bydlím v malém paneláku o 4 patrech, žádný činžák, okolo asi 5-6 wifin. 

Je toto normální? Je normální, aby wifi opakovaně po nějaké době spadla a držela se na 30% rychlosti a jediné co to spraví, je tovární reset a pak jede třeba měsíc wifi v klidu, než zase dropne?

Tušíte nějaké řešení? Šířku pásma mám maximální (20-40) a kanál mám na automatiku, tak jediné co můžu, je najít přes wifi analyser kanál a vybrat manuálně kanál. Ale nepřijde mi to jako zdroj problému. Ta pomalá rychlost se prostě drží a nepřesáhne 80mbs.

Díky za jakékoliv rady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbytečně zakládáš nové vlákno, takže jsem to tvoje původní jsem sloučil s tímto novým,

už jsem ti tady odpovídal aby si zkontroloval ve wi-fi analyzeru zda modem nepřepne šířku pásma z 40 na 20 MHz, pak se rychlost pochopitelně sníží.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník egawe774

Jasný, moje chyba. 

 

Každopádně nějakým zázrakem najednou WiFi jede 280-290. Asi dvě hodiny po telefonátu s technikem Vodafone, kde mi vlastně bylo řečeno, že WiFi nelze garantovat a ať zkusím manuální výběr kanálů, ale zároveň jsem se hádal, že je fakt blbost, aby mi WiFi jela stabilně takhle pomalu, když ve WiFi scanu najdu jednu, maximálně dvě další wifiny.

 

Zvláštní.

před 1 minutou, Adolf.Shitler napsal:

@egawe774 Jiný modem se sice pořídit nedá, co se ale dá je přepnout modem do bridge a za něho dát svůj WiFi router (a případně za router ještě nějaký WiFi Access Point).

Bridge prý Vodafone modem neumí. Nebo už ho umí?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšete, že jste na kanále sám,  je nutné abyste byl sám na všech kanálech, kam vaše síť zasahuje. Při šířce pásma 40 MHz pokud jste na kanále 3, tak by měly být volné všechny kanály od 1 do 7, protože tam všude ta síť zasahuje, to předpokládám víte, ale píšu jen pro jistotu, protože hodně lidí to neví. 

  • -
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, Set-top box Premium
  • Opava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...