Přejít na obsah

Vodafone mění DNS, jaké jsou nové?


johny.h
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

Zdravím zkušenější uživatele.

Dostal jsem e-mail od Vodafone, že DNS které používám od 1.8. nebudou dostupné a mám si je změnit: "

Milý zákazníku, 

 
naším zjištěním jsme identifikovali, že u služby Internet využíváte ručně nastavené DNS servery 213.46.172.36, 213.46.172.37.
V návaznosti na spojení UPC a Vodafone budou po 1.8.2022 tyto servery již nedostupné.
Pro správné fungování služby je nutné v nastavení TCP/IP protokolu vašeho počítače či routeru změnit konfiguraci DNS serverů na Získat adresu DNS z DHCP serveru automaticky.
Změnu můžete přenastavit ve vašem počítači či routeru již dnes, nejpozději však do 31.7.2022. V nastavení kabelového modemu od Vodafone není potřeba měnit nic."

V případě že používám Unifi a u všeho pevné IP adresy mi v případě pokusu nevyplnění DNS v PC přestal fungovat net.

Ptám se, jak to nastavit . Pevná IP mi nedá možnost automatických DNS.

Poradíte mi prosím. Věřím, že se do této situace dostalo více lidí.

Děkuji.

  • Kabel 350 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465LG
  • Liberec
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapi. Už jsem se taky k nějakým DNS dostal při vyhledávání - Google a Cloudflare. Tomus uváděl na konci r. 2021 taky prim. 86.49.5.221 a sec. 86.49.5.222 a nyní 31.30.90.11 a 31.30.90.12. To se tak často teď mění? To bych radši nastavil ty Google protože přenastavovat nějakých 50 domácích klientů by mi asi hráblo 🙂 No to mě čeká teď nebo existuje nějaká finta jak nastavit všechny ručně zadané DNS na každém klientovi? Používám  UniFi 5x AP, USG, CK a 3 switche. Díky.

  • Kabel 350 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465LG
  • Liberec
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už je to tady řešilo, jako jeden se serverů si určitě nastav DNS server od Vodafone, při nějakém výpadku internetu potom je větší pravděpodobnost že internet pojede, než když jsou úplně odříznuté cizí servery.

A možná hloupá otázka, ale proč ty DNS servery nastavuješ ručně, to nemůžeš nechat na DHCP ?

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...