Přejít na obsah

Od 18.07.2022 již 3 den krátké výpadky internetu


Návštěvník Furgalof

Doporučené příspěvky

Návštěvník Furgalof

Dobrý den našel se někdo z Brna, kterého taktéž trápí krátké výpadky internetu v Brně již 3 den ?.

Já zde píšu, protože si toho asi Vodafone ještě nevšimnul, díval jsem se i na různé jiné stránky lidé psali to stejné z druhého konce republiky  např.: Děčín

Je to velice nepřijemné, když něco hledáte nebo hrajete a jen krátkej výpadek vám vyhodí timeout.

Zkoušel jsem všechno, modem resetovat, u počítače dát recovery o pár dní zpět, nic nepomohlo.

Rychlost internetu je stejná ale v nějakej čas to vypadne krátce a jde si toho všimnout. 

Nakonec jsem se díval do modemu na log a ten tam ten timeout psal taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník viky

Měla jsem stejný problém cca tři týdny zpátky. Aktualizoval se firmware ve starém UPC  modemu. Technik problém na místě vyřešil výměnnou modemu (ch7465lg za ch7465vf).  Nejspíše dneska v noci se aktualizoval firmware modemu (změnilo se logo Compalu za logo Vodafonu a tlačítka mají jiné barvy) a od té chvíle se problém opakuje.

Internet pět minut jde, pak 20s nic, pak třeba tři minuty jde, pak zase pár vteřin ne. Videa plus mínus přehrávat jde, ale třeba hrát hry nebo být připojená na VPN už vůbec. Ping vypadá například takto:
 

--- Statistika pinků na seznam.cz ---
1226 paketů odesláno, 445 přijato, 63.7031% packet loss, time 5072336ms
rtt min/avg/max/mdev = 6.500/126.361/468.583/80.121 ms

(na všech přístrojích, ať už připojených kabelem nebo ne, plus mínus stejné výsledky)

Na infolince prý nevidím žádný problém, takže má znovu přijet technik. Jestli zase jen vymění modem a ten se po dvou týdnech aktualizuje a přestane opět fungovat, tak už fakt nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@viky Problém se ztrátovosti paketů po výměně firmwaru se tady nedávno řešil, ale nezdá se mi že by to byl globální problém, protože to by museli mít problémy úplně všichni a to se nekoná.

https://www.techforum.cz/topic/61264-problém-s-vypadávajícím-internetem/?do=findComment&comment=455610

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník viky

Být to něco globálního, tak věřím, že by se problém řešil výrazně rychleji. Holt jsem si asi vylosovala černého Petra i podruhé a to na úplně novém modemu.

Jediné co mne jako sw developerku zaráží je, že evidentně nefunguje alespoň dočasná možnost vrácení funkčního firmware zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...