Přejít na obsah

Koax. kabel k TV


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra

Zdravím, potřeboval bych poradit,

 

Do bytu mi vede UPC kabel koaxiál, která vede v chodbě do "rozbočovače" na vstup a rozbočovač má dva výstupy, a první výstup jde do modemu (internet) a na druhý výstup je napojen další kabel, který vede do zásuvky v obýváku, kde na levou zdířku TV připojím IEC kabel F-M do televize (Panasonic OLED TV).  Mám problém v Síle a Kvalitě signálu (meřeno na televizi v Menu -> Ladění DVB-C -> Stav signálu). Koupil jsem Gogen a PremiumCord cca 1,2m (4x stínění, pozlacené konektory) a na těch mí kolísá kvalia signálu na určitých pozicích Mhz, např. 778Mhz mí líta kvalita signálu od 0-100 a občas vypadne obraz a zvuk, na jiné pozici nějaké mám třeba 100/100.

 

Pak jsem si koupil obyčejnej bílej Gogen 2x stínění, 75ohm, 2,5m a na tomto kabelu mám stabilní Kvalita a Síla = 80-100%.

 

Jak je možné, že "lepší" kabel je ve finále horší?

Mám řešit přes Vodafone návštěvu technika, nebo to opravdu je tím IEC kabelem?

 

Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný Gogen ani PremiumCord, to nejsou výrobci kvalitních koax. kabelů, ale překupníci šmejdů z Číny. Kabel nejlépe Belden, např. H125 nebo Cavel, Draka apod.

Co se týká frekvence 778 MHz, tak u ní bohužel budou problémy bez ohledu na kvalitu kabelu, protože je to 5G pásmo mobilních operátorů a pokud máš zrovna to "štěstí", že je BTS někde poblíž, pak ti signál proleze přímo až do TV a vymalováno. Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus změnil název na Koax. kabel k TV
Návštěvník Ondra

Předpokládám, že kabel seženu v nějaké prodejne na SAT/antény? Nějaký typ v Praze kam zajít?

 

A na které frekvenci by např. měla být ČT1 HD? Podle Vodafone TV PDF specifikace pro TV je 490 Mhz, ale na televizi to mám na pozici 730 Mhz.Jsem z toho jelen.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Děkuji,

 

naladil jsem DVB-C a na pozici 490Mhz mám s PremiumCord Kvalita signálu 5% a vypadává obraz+zvuk. Když tam dám jiný kabek zrovna Gogen, 2,5m bílej obyč. tak mám 100%. Tedy předpokládám že kabely jsou šmejdi jak psal Adolf.Shitler, zkusím sehnat Belden H125 IEC F-M, nějaký typ kde to seženu?

 

Jinak se blbě zeptám, to DVB-C je když mám dekódovací kartu? a DVB-T používám tedy pro TV Start balíček?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...