Přejít na obsah

Nastavení VPN - prosba o radu


Sparrow

Doporučené příspěvky

Chtěl bych poprosit zdejší znalé a radu, či nakopnutí ohledně nastavení VPN.

 

Na Routeru ASUS RT-AX56U, jsem si posle návodu na stránkách Asusu nastavil IPSec VPN a NTB.  V routeru jsou 3 VPN (viz obrázek) první dva PPTP a OpenVPN jsem nezkoušel. 

Spojení funguje, Jen se nemohu připojit na sdílené složky 😞  

VPNka vytváří síť 10.10.???.??? ( nebo podobně ) , když otevřu prohlížeč tak se normálně pomocí IP adres 192.168.1.XXX připojím na rozhraní routeru, nebo NASu.

Ale kdybych se rozkrájel tak cesta ke sdíleným diskům nefunguje, doma na Wifi bez problémů.

 

Můžu radu kde dělám chybu? 

 

PS: mám nově Win10, takže s nastavením trošku ještě bojuji. Ale myslím, že kdysi dávno se mi to na Win7 podařilo zprovoznit, ale tady jsem v koncích.

PS2: Jen doplním, že modem Compal je v bridge módu.

 

Díky moc Dan

 

 asus-vpn.thumb.jpg.69b7300312851b73b044d7a911a1dce7.jpg

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel bych do OpenVPN. V routeru necháš vygenerovat certifikát, aktivuješ OpenVPN server, uložíš konfigurační soubor a v PC nainstaluješ OpenVPN GUI (https://openvpn.net/community-downloads/), do kterého pak akorát natáhneš ten uložený konfigurační soubor. Popis od TP-Linku zde: https://www.tp-link.com/cz/support/faq/1239/ (u ASUSu to bude nejspíš podobné).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler  OpenVPN tedy jsem taky zprovoznil, ale výsledek je stejný 😞

Jen je změna v tom, že se přes firemní WiFi nepřipojím, musel jsem použít mobil. Ale to dořeším s našima IT přes jakej port to půjde.

 

@quadra2030  To už mne taky napadlo (když se můžu připojit pře prohlížeč) , ale to mi kupodivu nejde ani v domácí síti. Níže je výsledek 

Přes \\WIN10-DOMA-PC\e-doc\ se normálně připojím.

smb-error.png.3898b52c35b970dee85fee503736f92e.png

 

Jinak ještě pro porovnání jak to vypadá když jsem přes VPN doma na Wifi a v práci 😞

 

lan-ok.thumb.png.34e823b64b5c37b90399fbd1bc01bb25.png

lan-vpn.thumb.png.e98e5b8e4d3a6b155fe2432566b27d5d.png

Ještě přikládám podrobné nastavení VPN na routeru

 

 

screenshot-router_asus.com-2022_06.30-10_27_30.thumb.png.e49414dec49c9196a6de91a0a0b12c4f.png

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohužel taky nepomohlo 😞

Připojení doma privátní, na NTB privátní, podle tvého návodu VPN privátní .... a nic. 

Zaráží mne že na NTB nevidím v síti ani ten router. Jako kdyby se nepropojily ty 2 sítě 10.8.0.XXX a 192.168.1.XXX

Ještě podrobně prolezu nastavení routeru.

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidis vo Windows explorer ziadne zariadenie na sieti, pretoze mas nastavene OpenVPN ako router (typ rozhrania TUN) - a cez routovanie neprejde network discovery/broadcast ani DNS (preto som pisal, vyskusat cez IP adresu NAS.. to je divne, ze nejde pristup cez IP NAS priamo v LAN)..

Druha moznost je zmenit typ rozhrania na TAP, vtedy je OpenVPN tunel ako bridge - notebook bude priamo castou domacej siete LAN, dostane IP adresu z rozsahu 192.168.1.x a bude fungovat network discovery (zariadenia sa objavia vo Windows explorer) aj DNS (nazov NAS), ale mozu nastat konflikty s lokalnou sietou (firemnou WiFi).. a potecie aj viac dat cez OpenVPN.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@quadra2030 Díky za zmínění toho NASu, já myslel, že je to jedno. Tak jsem se pokoušel připojit na PC. Na NAS a router mi to jde. Hurá a díky.

 

@Adolf.Shitler Díky. Zkusil jsem to přepnout na TAN připojil a jediný rozdíl byl v tom, že jsem se nepřipojil k internetu. Tak jsem vzdal další testování a vrátil na TUN.

 

 Teď jen zjistit kde jsem podělal nastavení na PC Win10, že se nemůžu připojit tam 😞

 

PS:   @Adolf.Shitler aha, tak tady asi bude problém.

 

1898301052_Beznzvu.thumb.png.0e4bda5ce9d7648fa4a36331d7123344.png

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...