Přejít na obsah

Zvýšení dosahu wifi


Návštěvník ferrnett

Doporučené příspěvky

Návštěvník ferrnett

Zajímá mě, zda jde zvednout dosah wifi připojením druhého modemu. Celkem zbytečně mi nahradili modem jiným typem a ten starý testuji, jestli by z něj nebyl další připojovací bod, ale nedaří se.

Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, na skladbě bytu, hlavně na skladbě překážek. V případě nosné železobetonové zdi je prostupnost mnohem horší jak u příčky z cihel/Ytongu. Já mám Compal necelých 9m vzdušnou čarou přes 2 příčky a 5GHz vcelku v pohodě, síla signálu sice nic moc, ale stabilita dobrá, rychlost lepší jak u 2,4GHz. No a pak také rušní od sousedů. Díky překryvům kanálů a jejich malému počtu u 2,4Hz, klidně může mít soused lepší signál o 2 místnosti dále, jak já ve vedlejší místnosti. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tube napsal:

...ja o ty 4 patra nize mam dve carky signalu 🙂

Vyse uvedene info o sireni jsou v podstate v poradku jen tu jeste nepadlo nic o sireni vln respektive vyzarovaci rovine.
Je mozne ze Tube chyta signal lepe od souseda nez on sam, protoze ten vysila shoradolu. u mne natoceni anten dost pomohlo.
Nevim co za zarizeni mate od VF a jake ma nebo nema anteny, pokud nejsou nastavitelne nebo jsou fixni treba i uvnitr na pcb tak jedine natacet celek.

368313917_Natoenantny.png.65d8d908f1b4f059f40049d2ded88400.png

+

↑↑↑ +link+ ↑↑↑

  • -
  • -
  • -
  • CI
  • O-va
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maji doma cerny Compal. Je postaveny na vysku, tak jak jim ho nainstaloval a postavik technik kdyz jim donesl i nove VTV. 

Takze ke mne jde pres 4 ZB podlahy a oni v pokoji pres dve nemaji signal. 

Kdyz jsme skouseli jeden ASUS (s antenami) signal meli po celem byte

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Což se navzájem nevylučuje s tím, co píše pan Novak. Zkusil bych položit černéhý Compal (změna polarizace vestavěných antén) a teprve potom bych hledal řešení v umístění druhého AP po kabelu.

Což tedy není úplně reakce na ferrnetta. Ale v zásadě nějak poladit směr antén, potom laborovat s druhým AP. Starý modem od VF bych jako druhé AP nezkoušel, raději  bych potom koupil nějaké nové osvědčené zařízení.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...