Přejít na obsah

CH7465VF + bridge mode + Dualstack IPv6, IPv4


Návštěvník facepalm

Doporučené příspěvky

Návštěvník facepalm

Dobrý den,

 

tak jsem v úterý volal na vaši infolinku, že bych rád IPv6 na své přípojce, abych mohl opustit Hurricane Electric IPv6 tunel. Aktuálně mám modem CH7465VF v bridge mode. Paní, na kterou mě přepojil operátor, mi tvrdila, že všechno vidí, vše je připraveno a musím si jen nastavit "automatickou konfiguraci" u sebe. Tak jsem nahodil DHCPv6 clienta a adresu nedostávám. Tedy je to možné, nebo to není možné?

 

Pár threadů už jsem tady pročetl, takže pro rýpaly: Bridge mode potřebuju, abych si mohl nastavovat VPN, přeměrování portů, DynDNS, lokální statické DNS, DNS over HTTPS a veškeré goodies, které Mikrotik nabízí a k tomu neměl zdvojenou NAT a zbytečnou WiFi. Když vidím možnosti nastavení zařízení od VF, tak se mi chce brečet.

 

P.S. taky mi paní v úterý tvrdila, že je zařízení 30 min. po restartu. Říkal jsem si, že třeba vypadla elektrika, což z práce nemůžu vědět. No teď jsem koukal, že tam je 10 dní uptime. Kdo ví na co paní koukala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tom421

Vodafone (exUPC) dualstack neumí.

A pokud se nepletu tak bridge funguje jen s IPV4.

 

Do doby než bude plnohodnotný dual stack (je aspoň v plánu ?) tak preferuji spolehlivě funkční IPV4 a tedy raději žádné IPV6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník facepalm

OK a je tedy nějak jinak dosáhnout Dualstacku, než přes IPv6 tunnel, např přes Hurricane Electric? Problém je v tom, že IPv6 by měla být preferované, ale přes tyhle tunely je to pomalý...

před 1 minutou, Adolf.Shitler napsal:

Hlavně je s podivem ta posedlost IPv6, což je prakticky k ničemu...

Není 🙂 . Ale nechám vás v tom.

před 32 minutami, tomus napsal:

Paní si to asi spletla s IPv6 DS-lite, které Vodafone používá.

Možná. Ale pro změnu teď zas netuším já co to je 😄

před 36 minutami, tom421 napsal:

Vodafone (exUPC) dualstack neumí.

A pokud se nepletu tak bridge funguje jen s IPV4.

 

Do doby než bude plnohodnotný dual stack (je aspoň v plánu ?) tak preferuji spolehlivě funkční IPV4 a tedy raději žádné IPV6.

Tak to přesně mám, ale IPv6 chci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumne rychlosti tunelu lze dosahnout vymenou modemu za VF Station nebo prechodem na jiny typ tunelu (dobre funguje napr. wireguard tunel od vpsfree, protoze bezi po UDP).

Alternativne lze dosahnout funkcni nativni IPv6 prechodem k jinemu ISP, pokud je takovy dostupny.

DS-Lite je nativni IPv6 a (operatorem tunelovana) IPv4, kdy jste za operatorskym NATem, ktery nemuzete nastavovat a adresu sdilite se spoustou dalsich zakazniku. Jako bonus muzete z jedne pripojky otevrit jen cca. 500 IPv4 spojeni (konfigurace DS-Lite CGNATu UPC/VF).

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uzivatel si to moze urobit aj opacne.. mat DS-Lite s IPv6 a vytvorit si vlastny tunel IPv4, nie cez CGNAT operatora.. ale to je asi este menej realne (a hlavne drahsie) ako IPv6 tunel na verejnej IPv4.

Je to pozoruhodne, lebo VF DE (ktory kopirujete v ramci skupiny) ma uz nejaky rok dualstack (aj ked v poslednej dobe uz s tym robia velmi drahoty, v podstate novy zakaznik nema sancu ziskat dualstack, iba DS-Lite).. v oboch castiach siete.

Ked uz ste sa dopracovali k bridge mode na VS..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...