Přejít na obsah

Nový Koax Kabel


Návštěvník Prexik_Tv

Doporučené příspěvky

V 25. 6. 2022 v 17:47, technik napsal:

Technicky je "jedno" jestli je ten kabel před zásuvkou nebo za zásuvkou, útlum bude "stejný"

Skoro bych řekl, že když už se řeší takový technický zásah, pak je vhodnější posunout celou zásuvku - pokud jsem pochopil tady na foru, samotná zásuvka dělá rozbočení signálu mezi TV / Data. Tak bych se snažil tahat "originál" signál co nejkvalitnějším kabelem kam až to jde, až ke koncovému dělícímu bodu (k zásuvce) a teprve odtud do modemu, televize atd ... Ale možná je to z pohledu nějakých 18 m a útlumu na součtu délek kabelů před zásuvkou/za zásuvkou prkotina.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MSwamp Ad "Napadá mě, že sousedé kteří, jsou od exUPC skříně o desítky metrů dále (poslední soused je o cca 120 m dále od skříně než já) na tom musí být hůř už na jejich zásuvkách a taky jim to funguje." - na to bych nesázel, protože ti sousedé mohou být v rozvodné skříni připojeni na odbočku s nižším útlumem, než seš třeba připojený ty sám. Každopádně 20m nehraje prakticky žádnou roli, tam je útlum u Beldenu H125 na frekvenci 1000 MHz (vyšší VF nepoužívá) kolem cca 5dB, což je marginální věc.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler Ale brzy bude používat 1200MHz a časem možná i více 🙂 

@MSwamp Není to jen o vzdálenosti, vždy je to o hodnotách na zásuvce. Jak píše Adolf, může to být zapojením v LB, počtem pasivních prvků po trase atp.

@sodekcz Předpokládám, že je přesunutí zásuvky či vybudování další, je preferované z důvodu, že UPC (následně Vodafone), ručí za signál po zásuvku, a i když dodávalo kabely na propojení zásuvky a zařízení, vždy od zásuvky dále to byl problém zákazníka, i vzhledem k tomu, že si za zásuvku mohl zapojit jakýkoliv i nekvalitní kabel nebo dodaný technikem mohl "odejít"-

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zásuvku zatím posouvat nebudu. Asi zkušebně koupím kvalitní Belden kabel mělo by vše fungovat vzhledem k útlumu do 5 dB. Navíc vzdálenost bude určitě pod 20m 

@Adolf.Shitler má smysl si připlácet za Belden 125-Cu (tedy stíněný mědí)? hodnoty útlumu jsou téměř totožné, ale cena skoro dvojnásobná. 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky pánové. Jen jsem trochu na zmaten. Podle toho co píše @Adolf.Shitler si modem můžu posunout a v podstatě se nic nestane a to ani po té, co začne Vodafone používat vyšší frekvence. Podle toho co píše @tomus už teď mám signál  tak tak a chápu to tak, že by modem neposouval a zadělávám si tím na problémy.  Tak teď nevím. 😄 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...