Přejít na obsah

Nový Koax Kabel


Návštěvník Prexik_Tv

Doporučené příspěvky

Návštěvník Prexik_Tv

Zdravím, běhěm příštího měsíce mám v plánu stěhovat byt, protože kupujeme nový nábytek a budeme muset přestěhovat i VF router. Bohužel bude dál od rozvodové krabičky v bytě než je teď. Bohužel jsem toto nepředvídal a kabel který tenkrát dělal technik VF je krátký a potřeboval bych delší. Tak se chci zeptat jestli je možné použít nějaký koax kabel který je bězně na trhu a nebo je nutné kontaktovat podporu a třeba si o nějaký zažádat.

Děkuji za vaše rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajdi do nějaké specializované prodejny a kup si tam kvalitní kabel na metráž, třeba ten uvedený Belden a nech si tam rovnou nacvaknout  F konektory pokud to půjde a nemusíš kabel někde protahovat nějakou úzkou dírou, to je nejlepší a nejlevnější řešení.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuji také posunout modem z garáže do sklepa kde mám nově rack skříň. Současný kabel od zásuvky po modem má tak půl metru. Potřebuji jej prodloužit (vyměnit) na cca 20 metrů . Přesně jsem to zatím neměřil.(pravděpodobně to bude něco mezi 15 a 18 metry).  Pokud koupím uvedený Belden a nechám profesionálně nalisovat konektory. Bude to fungovat abych si nezhoršil kvalitu internetu a tak, aby nešli do sítě exUPC nějaké přeslechly nebo rušení? Předpokládám, že když zavolám na přesun technika tak použije stejný kabel, jen zaplatím x násobek protože budu platit i za technika. 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuji doby kdy platidlo doporučení že kabel od zásuvky k modemu nemá být delší než jeden metr, později se toto doporučení opustilo a už se to tolik neřešilo,

ale přesto bych nedoporučoval mít modem v takové vzdálenosti v zásuvky, to už raději přesunout i zásuvku, pokud je to možné, protože ta klade průchozímu signálu nějaký útlum (asi 7dB) a ten utlumený signál potom vedeš ještě dalších 20 metrů a stejně tak musí putovat na upstreamu 20 m zpátky k zásuvce a dál do sítě a čím slabší signál tím je pak náchylnější na různá rušení a podobně.

Pokud máš v zásuvce připojené nějaké další zařízení jako televizor a podobně a nelze jí přesunout tak bych nechal modem tam kde je a od modemu natáhl raději ethernetový kabel.

A také nezapomeň, že pokud si necháš na koaxiální kabel nalisovat F konektory a budeš ho pak muset někde protahovat zdí, tak budeš muset vrtat o dost větší díry, nějakých minimálně  20 mm oproti 10 mm pro samotný kabel, takže to už je pak lepší použít klasické šroubovací F konektory.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomus - také právě pamatuji doporučení, že by kabel mezi modemem a zásuvkou neměl být delší než metr, proto je modem roky tam kde je.  A ano z té zásuvky jsou zapojeny televize i když také delším kabelem (zásuvka je totiž v garáži). Přesunutí zásuvky asi zatím řešit nebudu. Chtěl jsem posunout jen modem, abych měl vše od internetu a sítí na jednom místě v racku, kde je i UPS pro zálohu. Takže buď nechám vše jak je a použiju delší UTP kabel. Zálohu napájení modemu ošetřím nějak jinak nebo udělám pokus s 20 m kabelem a uvidím co to udělá. Je to pokus za cca 700 Kč a v nejhorším mi zbude kvalitní koaxiál, který mohu použít jinde. Protažení kabelu není problém dáme do sklepa asi 60 mm husí krk kudy povede svazek UTP kabelů a zmíněný koaxiál. 

technik - technicky je "jedno" a "stejný" - otázka je zda je jedno, že kabel či zásuvku prodloužím, protože to bude stejně oboje špatně nebo "jedno" že se nic nestane a bude to fungovat pořád stejně jako doposud? Napadá mě, že sousedé kteří, jsou od exUPC skříně o desítky metrů dále (poslední soused je o cca 120 m dále od skříně než já) na tom musí být hůř už na jejich zásuvkách a taky jim to funguje. Jde o síť snad přes 20 let starou původně tuším od  InterCable kabelovky takže vše koaxiál a žádná optika (od skříně do domů) 

  • Super
  • -
  • Základní
  • Compal CH7465, CA modul
  • Štatl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě můžeš kouknout do modemu do záložky downstream a upstream jaké je tam ukazuje hodnoty úrovní, kvality a chybovosti signálu, z toho by se orientačně dalo usoudit jaký máš na zásuvce signál a zda mu takový dlouhý koaxiální kabel neuškodí.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...