Přejít na obsah

Problém s vypadávajícím internetem


Návštěvník DCG

Doporučené příspěvky

Návštěvník DCG
V 30. 5. 2022 v 7:09, Marek-26 napsal:

@DCG Prý to vypadá na signálový problém u vás. Ve 4 ráno cca se dostal upload signálově nad normu a download na spodní hranici naopak. 

A co to v praxi znamená?

 

Upraveno uživatelem DCG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník DCG

Dneska po 6ti dnech poprvé na minutu vypadl internet. Po minutě znovu naběhnul.

Když vypadl internet, tak se do administrace nedalo dostat.

Přidávám obrázky po naběhnutí internetu.

Post RS chyby jsou sice vysoké a kanál v upstreamu je pouze 1, nicméně internet byl bez výpadku 6 dní a plně stabilní s plnou rychlostí, což se v minulosti nikdy nestalo.

649798518_Downstream301-06-2022.thumb.png.ed7834d0e2b5960cf901460535e83b8a.png

136097644_Upstream301-06-2022.png.c2116d8680b0a3b80d55c1814052435b.png

Upraveno uživatelem DCG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník DCG
V 26. 5. 2022 v 9:59, tomus napsal:

To vypnutí a zapnutí modemu probíhá přesně jak?

Zkus tedy pouze odpojit a zapojit koaxiální kabel bez vypínání modemu, jak se to bude chovat.

Dnes došlo ke zpomalení rychlosti (přehrávat videa nebylo možné). Po odpojení a zapojení koaxiálního kabelu se rychlost internetu vrátila zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SlávekB

Pozoruji problémy od dopoledne úterý 31. května – přesně od doby, kdy na modemu proběhla výměna firmware nejprve z verze UPC na obecnou Compal a poté na červeno-bílou Vodafone. Od té doby se ztrátovost paketů pevně drží kolem 50 %. Restart modemu pomohl jen jednou – v to úterý večer, kdy přestal modem komunikovat úplně.

Pingy zkouším nejen z připojeného stroje (jak kabel, tak wifi), ale též přímo z web rozhraní modemu. A pingám na jeho výchozí bránu – těžko vybrat něco bližšího. Internet je pochopitelně dost nepoužitelný. Jak vidím z okolních příspěvků, nejsme v tom sami. Proto předpokládám, že to není modemem, ale někde dál na straně Vodafone.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to od začátku roku, po přechodu, pomáhá restart, vyndat koaxial jsem nezkoušel. Vydrží to max. tak týden a pak to klesne. Po restartu ok. Technika jsem nevolal, ale na počátku jsem to řešil. Když to restart vyřešil, tak už nikdo nic neřešil.

Upraveno uživatelem vpa
Doplnění
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@vpaPěkné dopoledne, určitě nás kontaktujte na lince 800 77 77 31, operátor  vás požádá o podrobné informace a předá vše technické podpoře k prověření Případně nás můžete kontaktovat také přes kontaktní formulář https://tam.je/forum. 

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SlávekB

Volal jsem, předal jsem podrobné informace, technici byli ten den zaneprázdnění, že se už ani neozvali. Druhý den provedli vzdáleně reset modemu do továrního nastavení. To nejen že samozřejmě vyhodilo změnu nastavení adresace pro vnitřní síť, ale po změně zpět z výchozí 192.168.0.x na požadovanou 192.168.65.x se ukázalo, že je rozbitý formulář pro zadání adresy pro DMZ. Je tam totiž zadrátováno „192.168.0.“ – vůbec nereflektuje, že vnitřní adresace byla změněna. Opravdu povedené. Kde asi tak mohu hlásit chybu ve web rozhraní firmware?

V každém případě, po tomto resetu a nastavení zpět do požadovaného stavu byla změna funkčnosti jen v tom, že se ztráta paketů nedržela kolem 50 %, ale klesla na „jen“ 40 %. Netrvalo dlouho a už je zase zpět na 50 %. Takže to byl další zbytečný restart, tentokráte spojený s řadou dalších nepříjemností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...