Přejít na obsah

Cookies a SMS


petrmet
Přejít na řešení Vyřešil Ondra - Vodafone,

Doporučené příspěvky

Rekl bych ze z obecne definice Spamu, tedy dorucovsni Nevyzadanych zprav a sdeleni... 

A sotva jsem tady napsal, tak mi přišel email o vyúčtování internetu. Ale sranda je, že mi už více než půl roku chodí na jiný email - po sloučení do Vodafone mi začaly chodit emaily na email vedený u vodafone. Dnes po půl roce mi přišel email na ten vedený u ex UPC. Ale v celém můj Vodafone ten email není vedený.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 7. 2022 v 7:34, Adolf.Shitler napsal:

Zkusil jsem se opakovaně přihlásit a odhlásit do/ze samoobsluhy a kromě toho, že tam vyskakuje nabídka na přihlašování emailem (místo přihlašování tel. číslem) se nic dalšího neděje, tj. žádné cookies a jejich potvrzení a ani jedna SMS. Asi zavolám na VF co to má znamenat, že přece podle místních diskutérů bych ty SMS měl dostávat 😄

Minulý týden v pátek když jsem sem dával ty screenshoty,to ještě souhlas s cookies chtělo, ale za předpokladu že ještě nemáš od Vodafone zápis v cookies v prohlížeči, takže jestli chceš aby se ti zobrazil ten uvedený dotaz, musíš předtím vymazat cookies u Vodafone stránky.

Mimochodem dneska mě přišla opět jedna reklamní SMS od Vodafone,  takže tento formulář na to zřejmě nemá žádný vliv, protože naposled jsem to zamítl.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně mám v prohlížeči již někde výše zmiňovaný doplněk "I don't care about cookies" (Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/i-dont-care-about-cookies/fihnjjcciajhdojfnbdddfaoknhalnja a EDGE: https://microsoftedge.microsoft.com/addons/detail/i-dont-care-about-cookie/oholpbloipjbbhlhohaebmieiiieioal), takže to bude možná ten pravý důvod :)
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Už začínám být docela naštvaný, to musím skoro pokaždé když se přihlásím do Můj Vodafone nesouhlasit s personalizovaným cílením na základě cookies ?!
Mám pocit že to otravuje tak dlouho dokud to nakonec odsouhlasím.
Přitom tady se nejedná o nějaké klasické cookies jako je na většině ostatních webů,  ale zde po odsouhlasení začnou chodit SMS zprávy a emaily s dalším reklamním doporučením a o to já vážně nestojím.

Takže tímto prosím Vodafone, aby si v tom udělali pořádek a stačilo to pouze potvrdit jednou a na vždy.

cookies vodafone.png

  • Souhlasím 2
  • Děkuji 2
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes po instalaci na novém Iphone jsem viděl tuto hlášku už 3x.😐

Je to velmi opravdu otravné. A nevím jak se tohoto na telefonu - Iphone zbavit. A nevím, podle jakého klíče se to zobrazuje.

Nějaká rada ? Dík.

 

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče
  • Řešení

Důkladně jsem to s kolegy ověřoval a posílám vám k tomu podrobné vysvětlení. 
Personalizované cílení na základě cookies
Podrobné vysvětlení toho, co je to personalizované cílení, máme na našich stránkách na https://www.vodafone.cz/o-vodafonu/ke-stazeni/ochrana-soukromi/cookies/. Tam přesně popisujeme, co souhlas znamená a jak se pak cookies využívají. Když to zjednoduším - pokud od zákazníka máme souhlas s personalizovaným cílením na základě cookies, tak mu můžeme ukazovat či posílat nabídky a služby, které budou "na míru pro něj", budou zkrátka víc relevantní. Ale je důležité dodat, že důležitým předpokladem je, že máte povolený příjem obchodních sdělení a marketingových nabídek. Když ne, tak samotný souhlas s personalizovaným cílením nestačí a žádné nabídky vám chodit nezačnou.

Souvislost mezi souhlasem s personalizovaným cílením na základě cookies a příjmem marketingových sdělení (SMS, e-maily, hovory...)
Udělením souhlasu s personalizovaným cílením na základě cookies (viz obrázek) nedojde k tomu, že by si zákazník zároveň zapnul příjem obchodních sdělení a marketingových nabídek od Vodafonu nebo třetích stran. To se dělá po přihlášení do Můj Vodafone podle tohoto návodu
Opakované zobrazení dialogu ohledně personalizovaného cílení na základě cookies
Žádost o udělení souhlasu sice můžeme zobrazovat opakovaně, standardně to ale není tak, že se obrazovka ukáže při každém přihlášení do samoobsluhy. Dít se to ale může v případě, kdy uživatel promazává cookies, používá anonymní okno či doplněk s podobnou funkcí, protože samoobsluha pak neví, zda uživatel minule obrazovku viděl...

Pro info:

@tomus @Ivo2003 @JirkaP

  • Super Fibre
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Set-top box Premium
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zcela dobrovolně prohlašuji, že je to jak u demen*ů. Nechci, nechci, nechci, tisíckrát jsem prohlásil že nechci. Před přihlášením, po přihlášení, po aktualizaci prohlížeče, na jiném počítači ale vždy ve spojitosti se svým účtem, nebo ve stejné souvislosti kdoví kdy jindy. Přesto mě web šmíruje a když najde něco, co se mu nelíbí, neodpovídá jeho naprogramovaným checkpointům, znovu a po tísícíprvé se zeptá. Tahle technika nás jednou zahubí 🙂

 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...