Přejít na obsah

Vodafone Station - co za bridge?


Návštěvník Jestumir

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jestumir

Zdravím všechny!

Je to rok co mám gigabite vodafone station, půl roku se marně snažím s Vodafonem řešit jeho nestabilitu, restarty a všechny možné problémy včetně DoS.
Několikrát jsme provedli tovární nastavení, tříkrát jsem měnil zařízení za nové. Technická podpora po telefonu je marná a když se po nesmírně flustrujících telefonátech dostanu k technikovi, tak z nic kloudného z něho nevypadne. Současná situace s bugem "Supported Browsers Versions" je jasný příklad za vše.
Z hlavního vlákna https://www.techforum.cz/topic/59875-modem-vodafone-station/ se mi nepodařilo najít odpovědi, proto prosím zde:

Co používáte jako vlastní domácí/firemní router zapojený za Vodafone Station? Udrží 1GB/s? Jste spokojeni? 

Dá se něco dělat s DoS útoky?
 

06/11/2022 21:37:34 [warning][Firewall][DoS Attack - TCP SYN FloodingIN=erouter0 OUT= MAC=ac:db:48:57:d6:8f:00:01:5c:96:cc:46:08:00:45:00:00:34 SRC=85.187.245.80 DST=94.112.22.221 LEN=52 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=114 ID=14113 DF PROTO=TCP SPT=7053 DPT=6881 WINDOW=64240 RES=0x00 SYN URGP=0 ]
06/11/2022 21:37:44 [warning][Firewall][DoS Attack - ICMP FloodingIN=erouter0 OUT= MAC=ac:db:48:57:d6:8f:00:01:5c:96:cc:46:08:00:45:c0:00:a0 SRC=95.170.244.199 DST=94.112.22.221 LEN=160 TOS=0x00 PREC=0xC0 TTL=53 ID=31552 PROTO=ICMP TYPE=3 CODE=1 [SRC=94.112.22.221 DST=95.170.230.116 LEN=132 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=246 ID=37166 PROTO=UDP SPT=1024 DPT=46163 LEN=112 ] ]


Daří se Vám nějak jednat s Vodafonem? Nějaké doporučení? 


Domnívám se, že Vodafone Station nedokáže poskytnout stabilitu připojení, které potřebuji. Chtěl jsem přiejít na nižší rychlost abych mohl využít jiný modem, ale protože jsem exUPC musel bych za poloviční rychlost platit dvojnásobek. Tato nelogická věc všechny operátory nechává chladné a jen krčí rameny a vysvětlují mi, že tak ta současná gigabit nabídka funguje a pokud mám problém, mám to řešit jako reklamaci (což není řešení problému s nestabilní službou)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tom421

Asi vám moc nepomůžu.

Vodafone Station mám od podzimu na 1GBit tarifu v Praze 8.

Nemám za tu dobu nejmenší problémy se stabilitou (takže ten problém nebude asi jen v typu modemu - pokud není nějak vadný).

Jedu na IPV4 veřejné dynamické IP (změní se tak 1x za rok) a tečou mi přes linku minimálně stovky GB měsíčně.

Podobné záznamy od firewallu mám v logu také a nepozoruji negativní vliv na provoz (od toho je tam ten firewall).

 

Odpověď na kvalitní router by mě také zajímala. Měnil bych ho ale spíš kvůli funkcím jako VLAN, client isolation, lepší  konfigurovatelný firewall atd - tedy kvůli lepšímu zabezečení sítě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník tom421

Pokud jsem něco nepřehlédl tak ani jeden z těch mikrotiků nemá aspoň L2 (/L3) managed switch.

Pokud bych se rozhodl něco měnit tak bych to chtěl mít v routeru (modem - router - managed switch už je na domácí síť trochu moc krabiček).

Bez toho nejde udělat client isolation.

Upraveno uživatelem tom421
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jestumir

Děkuji za plodnou konverzaci, určitě prozkoumám, když Vás tady mám, dovolím si přihodit dotaz. 
Moje žena pracuje z domu a potřebuje dostupnost 99.9% , jsem v situaci kdy budu mít druhého konkurenčního poskytovalte připojeného do bytu. Máte zkušenout s nějkterým z mikrotiků co umí dual wan s loadbalancingem a v případě že Vodafone bude mít nějaký problém, sám ihned přepne na druhý wan zdroj, tak aby se výpadek minimalizoval?
Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vzhledem k neodladěnosti koncových zařízení od VF, na jejichž FW se v poslední době sem tam nějaká muška najde a řešení zpravidla není otázkou nejbližších týdnů, někdy ani měsíců, není nad to mít v síti něco, na co se můžeš spolehnout, co jednou nastavíš a můžeš směle zapomenout 🙂

Ale pro běžného uživatele, pokud nepotřebuje nějaké vlastní vychytávky a "jen si tak internetuje" většou zařízení dostačuje.

 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...