Přejít na obsah

Ping IPV6 routeru


Návštěvník mcic

Doporučené příspěvky

Návštěvník mcic

Rád bych nakonfiguroval malý VPN server na mojí IPv6 síti. Zatím jsem však pohořel i na jednoduchém pingu mého routeru z vnějšího internetu. Postupoval jsem podobně jako kolega v tomto threadu: https://www.techforum.cz/topic/59720-compal-ch7465vf-moznost-pristupu-k-zarizeni-z-internetu-pres-ipv6/, ale bezúspěšně. 

Zkoušel jsem vypnout firewall, přidat inbound rules, ale ping stejně neprošel. 

Nějaké nápady, co dělám špatně? Napadlo mě, že mám možná špatnou IP adresu routeru  (získal jsem ji pomocí pingu google.com z routeru a opsáním source adresy). 

 

Moje síťařina je trochu v plenkách, ale učím se...  2140799760_Screenshot2022-06-01213431.png.490f7084cfdc2d41e8163982b1c1f1e5.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepingejte router.

Zkuste traceroute na IPv6 adresu VPN serveru. Napriklad pomoci https://lg.he.net (je potreba zaskrtnout "CE Colo Prague", aby traceroute probehl z Prazskeho nodu).

 

Je-li na compalu vyply firewall a odpovida-li VPN server na IPv6 ICMP, tak by traceroute mel dobehnout do konce. (Predposledni radek zaroven bude obsahovat IPv6 adresu routeru.)

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mcic jak ktere - kabelovka exUPC je v tomhle hodne specificka.

Muj domaci router (na jine technologii) byste si po IPv6 pingnul odkudkoli. 🙂

Kazdopadne u IPv6 je adresa routeru celkem nevyznamna. Provoz je potreba povolovat na zarizeni v LAN (nebo DMZ). Adresy jsou globalne routovatelne a proto dava smysl testovat zvenku konektivitu primo proti zarizeni, ktere chci do Internetu otevrit.

Upraveno uživatelem zajdee
  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...