Přejít na obsah

Wireguard VPN zpomaleno Vodafonem?


McVitas

Doporučené příspěvky

Windows 10 PC na Vodafone a Windows Server 2012 na Netboxu. Ať udělám co udělám s konfigurací peers tak je to furt chcíplé směrem Netbox->Vodafone (smb, http, cokoliv), ale naopak to jede zdá se bez limitu! Co se stalo minulý týden netuším. Jinak firmware na routeru se neupgradoval. Vzhledem k tomu že ale už jednou jsem s tím měl problém a to to bylo ještě 10x pomalejší než teď, tak nevylučuji že ani teď to nemůže být tim routerem 😕

Upraveno uživatelem McVitas
  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 5. 2022 v 8:54, zajdee napsal:

Jak vypadaji tracerouty z VF do Netboxu a jak vypadaji tracerouty v opacnem smeru?

je cesta shodna, nebo je tam nejaky asymetricky routing?

muzete otestovat nejakou treti sit (vf-treti sit/treti sit-vf, netbox-treti sit/treti sit-netbox)?

Když udělám tracert na VPN ip tak tam je jeden hop hned na target machine v obou směrech. Z toho nevyčtu nic zajímavého...

ping v obou směrech je stejný 16ms

když dělám tracert na veřejné ip tak z Vodafone na netbox to je

 

Z Netboxu na Vodafone to je

 

nepřijde mi na tom nic zvláštního...

 

obrazek.png

obrazek.png

nevim proč jsou v postu obrázky dvakrát i když jsem tam dal každý jen jednou a když dám upravit a smažu ty další dva, tak se tam objeví znovu...

Třetí síť jsem testoval taky a píšu to hned v prvním postu. Tam žádné rychlostní omezení zdá se není!

 

Marek-26: Upraveno 🙂 

Tak já nevím, je zde nějaký oficiální support, někdo kdo by mi mohl odpovědět jestli tedy Vodafone dělá nějaký throttling nebo ne? Jestli ne tak se zeptám na telefonu holt...

SPRAVENO!

Tak jsem volal na podporu a chtěl přepnout na ipv4 (protože na straně Netboxu ani ipv6 není povolené). No a hned co to pan technik provedl tak VPN najednou jede zase rychle! Říkal, že VPNky s ipv6 můžou mít problém. Proč se to ale stalo minulý týden je mi záhadou, protože ipv6 mám podle mě už od srpna.

  • 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • -
  • Compal
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono totiz vypnuti IPv6 u UPC/VF znamena zaroven zmenu routovani IPv4.

VPNka nemuze mit problem s IPv6, kdyz jsou oba konce v IPv4 siti. Muze ale mit problem s tim, jak UPC/VF routuje IPv4 provoz skrze svuj NAT (DS-Lite).

A prave NAT (DS-Lite) u operatora je prepnutim pripojky "na IPv4" odstaven z cesty.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 5. 2022 v 10:13, Adolf.Shitler napsal:

@pkoci Proč by mělo být doporučení na FTP na hlavu? Jestli proto, že to neumíš používat, pak tomu rozumím. Ale jinak je to naprosto běžná věc a všechny NAS apod. stále mají FTP jako základ pro přenos souborů.

Na hlavu je doporučovat FTP na přenosy souborů přes internet, aniž byste zmínil, že se má zásadně používat s šifrováním, tedy SFTP. Ne každému je jasné, že tím FTP myslíte vlastně jeho šifrovanou verzi.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo používá FTP a umí si ho nastavit, ten snad dobře ví, jestli je nutná jeho šifrovaná verze či nikoliv. Sám používám obě, protože šifrovat obsah má smysl u věcí osobní povahy, ale třeba pro přenos běžných filmů/hudby mezi NAS a mobilem je šifrování k ničemu. Leda by někdo odposlouchával, jak se koukám na Predátora nebo poslouchám Queen, ale to ať si klidně užije :D
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...