Přejít na obsah

Při hovoru nejdou data


Návštěvník Meda

Doporučené příspěvky

Tak jsem ještě přes poledne zapátral po webu a v mém konkrétním případě je to takhle:
Moje nejistota okolo VoLTE byla způsobena nepřítomností přepínače této funkce v menu telefonu. Přitom všechny popisy i test tvrdily, že VoLTE přítomné je. Nakonec jsem našel stránku, kde se to řeší a přepínač VoLTE se musí, pokud ho chce uživatel používat, aktivovat kódem z klávesnice telefonu.  Taková ta věc kombinace hvězdiček, mříží a čísel. A ejhle: přepínač se objevil a dá se aktivovat. Proč to tak je, ví asi jen číňan sám... Btw, stejně jde zobrazit i přepínač VoWifi. Do tohoto dobrodružství jsem se nepouštěl...
Nicméně, pokud někdo řeší stejný problém jako já, tak to stejně funguje i na Xiaomi a Readme. 
Takže přepínač mám, na SIM2 se dá aktivovat a teď to ještě musím vyzkoušet :-) 

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sap11k

Jenom kdyby to někoho zajímalo - tento problém kdy se neukazuje přepínač VoLTE a VoWiFi je způsoben čistě firmwarem.

Každý build Androidu má ve svých overlays (ať už normálních či RRO) tzv. CarrierConfig - v podstatě index všech operátorů na světě (rozlišených podle MCC, volitelně i MNC a ICCID), ke kterým jsou definovány (ne)podporované funkce

Když jsme pro čínské výrobce byli silně minoritní trh, tak se samozřejmě nikdo neobtěžoval dát dohromady i seznam českých operátorů - tudíž Android předpokládal že síť v podstatě nic nepodporuje.

Naštěstí v té době někoho napadlo tam dát tenhle rádoby bypass přes číselník, protože se plně předpokládalo že ten seznam není zdaleka kompletní

Proč to "neobšlehli" od Googlu který to má open-source a +- aktuální je mimo mě, ale tak co už 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedno doplnění - dnes ráno jako reakce na můj mailový požadavek se mi Vodafone ozval a VoLTE a VoWifi mně na vyžádání spustili u všech simek, které mám v účtu. Takže teď by to už mělo fungovat - kvalita hovoru je skvělá - ale to byla i před tím a všiml jsem si takřka bleskového spojování hovorů. Data při hovoru (o to mi původně šlo) jsem ještě neměl šanci vyzkoušet, ale předpokládám, že i to už bude OK. 
Tedy ke zprovoznění byly potřeba dvě věci: funkci najít, odemknout a povolit v telefonu a Vodafon ji musel aktivovat na SIM.
A jak jsem s tím vždy trochu bojoval, tak dnes všechna čest operátorce infolajny, která se mnou vše vyřizovala - profesionální přístup a velice milá. 

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Mr.Perfect

Tak kamarad to dnes resi, ma Iphone 12 u VF a nejdou mu data pri volani, volal na info linku a prej se mu ozvou, uvidime.

ja odobne mam tmobile a iphone 13 a vse funguje jak ma. Podle mne to bude operatorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@Mr.PerfectPěkné ráno, pro VoLTE potřebujete jen telefon, který to podporuje, což iPhone 12 umožňuje (iOS ve verzi 15 a vyšší) a není potřeba mít telefon zakoupený u nás, dále LTE SIM kartu a mít zapnutou tuto službu v Můj Vodafone v sekci Služby - Volání a SMS. Mohlo dojít k nějakým technickým potížím, je tedy dobré, že to kamarád řeší přímo s podporou na lince. 

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...