Přejít na obsah

V zahraničí nemám signál


Návštěvník vaclavkazda

Doporučené příspěvky

Návštěvník vaclavkazda

Dobrý den,

jsem v zahraničí a neaktivoval jsem si před cestou roaming (odjel jsem narychlo).  Momentálně nemám signál ani mi nejdou data. V aplikaci nejde aktivovat raoaming, ani přes internetovou stránku. Našel jsem návod, podle kterého by mělo pomoc aktivovat roaming na den, což také nejde (nemám tu možnost v app ani na internetu). Chyba by mohla být s tarifem Neomezeně do všech sítí ale jistý si nejsem.  Mobil jsem restartoval i povolil roaming v nastavení. 

Pomohl by mi někdo?

Děkuji, VK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník MilanL

Mám přesně ten samý problém jako Václav. Odjel jsem do Chorvatska narychlo, ale předpokládal jsem, že se dovolám. Mám předplacenou kartu. Jaké zděšení však bylo, když jsem na místě zjistil, že mi nic nefunguje. Přihlásil jsem se na otevřenou wifi a v samoobsluze vyhledal roaming a dal povolit. Pak jsem restartoval mobil, ale vůbec nic se nestalo. Vypůjčil jsem si mobil a přes číslo *77 a pak i +420800770077 (linka pomoci) se zkoušel dovolat do Vodafonu, ale tato služba není v Chorvatsku podporována. Takže když si v samoobsluze neaktivujete službu kterou jste nikdy předtím nepotřebovali, ani o ní nic nevíte a ocitnete se v nouzi, tak vám nikdo z Vodafone nepomůže. Fakt skvělý operátor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podíval bych se na roamingového operátora, kterého v dané lokalitě podporuje VF a na něho se v mobilu natvrdo připojil. Takové výkřiky do tmy, že se kdosi kdesi připojil na WiFi a cosi mu údajně nefungovalo, to nelze brát úplně vážně, s největší pravděpodobností je chyba mezi pověstnou klávesnicí a židlí...
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on může být problém i jinde, loni jsem byl v létě v Chorvatsku. Rooming zapnutý, dalo se dovolat. Ale pokud byl telefon chvíli v  "klidu", tak se na něj nedalo a z něj nedalo dovolat.

Po resetu, to zase chvíli fungovalo. Na druhé SIM T-Mobil, žádné problémy nebyly.

Pokud jsem ale používal data (sledoval jsem HGO) tak to fungovalo i 4+ hodiny bez výpadku.

Přímo z Chorvatska jsem to hlásil na zákaznickou linku a také do formuláře v samoobsluze.

Vyjádření jsem dostal po 7 dnech (takže po návratu do ČR), že žádné problémy neevidují a ať udělám ještě nějaké nastavení.

Soukromě jsem se pak od známého dověděl, źe tam nějaký problém byl.

Takže držím palec aby to dobře a rychle dopadlo ....

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler

Chyba mezi klávesnicí a židlí nemusí být nutně pravda a to nemusíš být ani "u móřa".

Nedávno jsem potřeboval nahlásit poruchu internetu na jedné ze svých přípojek, co mám urodičů. Nebyl jsem doma a neměl u sebe "heslo administrátora". Na lince mě proklepli shora zdola, identifikovali že já jsem já a stejně mi to bylo k prdu. Nahlášení nefunkční služby (nic jiného jsem nepotřebova) jsem bez hesla prostě nemohl udělat. Prý mi pošlou do SMS nové heslo,. Nojo, nechtěl jsem zbytečně a zbrkle měnit heslo, které mám doma poznačené. Myslím, že se vší přetechnizovaností by si ve VF měli uvědomit, že jsme jen lidi a každý nemusí být mozkový trust a zapadnout do jejich technických tabulek. 

 

No zkrátka sešlo se několik okolností, ale tohle není úplně proklientské řešení.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Centrum péče

@vaclavkazdaPěkné odpoledne, ověřte si, zda máte u svého telefonního čísla aktivní roaming (Můj Vodafone) a také ve vašem telefonu tyto služby povolené. Může se jednat o potíže s automatickým přihlášením do sítě nebo se sítí operátora, kterého právě používáte. Zkuste operátora znovu vybrat přes ruční výběr sítě nebo tu vyberte jiného roamingového partnera. Pro přihlášení k jiné síti může být nutné výběr potvrdit i několikrát za sebou. Ruční výběr sítě najdete v telefonu v menu nastavení v nastavení mobilní sítě. Případně další příklady možných příčin najdete zde: https://www.vodafone.cz/pece/reseni-technickych-problemu/roaming-a-volani-do-zahranici/nefunkcni-roaming/. Ze zahraničí se k nám dovoláte přes číslo přes číslo +420 776 977 100.

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB
  • -
  • VF Station
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcz Když jsem telefonicky nahlašoval nějaké problémy s netem, tak jsem se u VF nikdy nijak identifikovat nemusel - úplně stačilo, že jsem volal z kontaktního tel. čísla, které mám uvedené ve smlouvě. Jinak nahlášení problému lze i emailem (pece@vodafone.cz), přes Facebook (https://www.facebook.com/vodafoneCZ/) a nepochybně i při telefonickém hovoru bych dokázal obhájit, že se nemohu identifikovat, protože operátor má log provozu na dané přípojce a sám musí vidět, když je něco špatně. Takže bych mu prostě jenom oznámil, že je problém a hotovo.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler " a nepochybně i při telefonickém hovoru bych dokázal obhájit, že se nemohu identifikovat, protože operátor má log provozu na dané přípojce a sám musí vidět, když je něco špatně. Takže bych mu prostě jenom oznámil, že je problém a hotovo."

 

 

No, to je hezké, a věřím ti to, bohužel je otázka, jestli by ti to operátor, často absolutně bez jakéhokoliv pojetí o fungování služeb vodafonu, uznal, a neřekl "Nó, ale já tedy nemůžu pokračovat pokud se neidentifikujete" bla bla bla  atd.   Párkrát jsem byl  v situaci, že s Vf potřebuji něco telefonicky řeším, vím přesně jaký je postup... ale paní/pán na lince se mě stejně vyptává na nesmyslné otázky.

 

Nedávno:

Já: Dobrý den, chtěl bych nahlásit, že mi nefunguje internet, exUPC, adresa xxxx, heslo xxxxx.

 

Operátor: "Nó, počkejte, jo, já tady vidím ...

No jo, vám došly data (mobilní tarif) , to si musíte dokoupit....."

 

Pointa: Nikdy nespoléhej na operátora.

 

  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal CH7465VF, 1x CAM
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...