Přejít na obsah

Připojení 2.4 GHz a 5 GHz


Návštěvník Roman88

Doporučené příspěvky

Návštěvník Roman88

Ahoj, rád bych se zeptal jak máte nastaveno u Vodafone internetu síť. Já ji měl jako jednotou ale později jsem zjistil, že lze mít zvlášť jak 2.4 GHz tak 5GHz to znamená, že se mi telefon jednou připojí k 2.4 a podruhé k 5 GHz. Každopádně zjišťuju, jak mám například připojen Macbook k 2.4 tak některá stahování nedojdou do konce a rychlost není optimální (přes Wifi) a když přepnu na 5 GHz tak to jede uplně jinak a v pořádku. To stejné se mi zdá i u iPhonu.

 

Avšak na stolním PC, které je připojeno přes LAN kabel je defaultně připojeno k 2.4 GHz (ptám se jestli je možné přes ten LAN se připojit k 5GHz síti přes LAN)

A dále by mě zajímalo jestli je takto rozdělená síť optimální nebo doporučujete ponechat tak jak to bylo původně, tuším že ta síť byla jednotná. Ale zase mi vrtá hlavou to, když je síť jednotná k jaké frekvenci se to připojuje.

 

Děkuji za vysvětlení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepší je ty sítě rozdělit každou pojmenovat jinak a u každého zařízení si nastavit aby se připojovalo k jedné či druhé, nebo k oběma.

Síť na 5 GHz je rychlejší a stabilnější ale má horší prostupnost přes překážky, u 2,4 je to zase naopak přes překážky prochází lépe ale je pomalejší a citlivější na rušení od okolních wifin.

Pokud je stolní PC připojen přes LAN kabel tak výběr wi-fi sítě na rychlost nemá žádný vliv protože to logicky běží po kabelu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...